Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam wszystkich :)

Na początku chciałbym pochwalić forum - nieoceniona kopalnia wiedzy :)

Również mam kilka pytań, swój dv260 wypełniłem jeszcze przed odkryciem tego forum, w polu "Highest Level of Education Completed" wybrałem "HIGH SCHOOL DIPLOMA" (mam skończone liceum i zdaną maturę) natomiast liceum ogólnokształcące przetłumaczyłem jako "GENERAL COMPREHENSIVE SECONDARY SCHOOL" a w polu "Degree, Diploma or Certificate Received" wpisałem "CERTIFICATE OF COMPLETION".

Myślicie, że może tak zostać czy lepiej napisać maila z prośbą o odblokowanie formularza i liceum przetłumaczyć jako High School a w "Degree, Diploma or Certificate Received" wpisać "HIGH SCHOOL DIPLOMA"?

I jeszcze jedno pytanie, po zalogowaniu się na https://ceac.state.gov w tabelce APPLICANT INFORMATION są pola "IV Fee" oraz "Civil Documents", czego one dotyczą? To pierwsze domyślam się, że opłaty wizowej a drugie?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalam na innym forum, ze powyzej 6 mcy juz sa klopoty, zadawaja duzo pytan na granicy, a pozatym np mozna nie dostac obywatelstwa bo to nie chodzi tylko o ten czas ale czy ma sie wynajem domu prace w usa itd, i tez nie mozna raczej podejmowac pracy w polsce w czasie pobytu gdyz byl przypadek ze jakis meksykanin wrocil do meksyku pomoc swojej przyjaciolce chorej i tam podjal prace i potem odmowili mu obywatelstwa przez to mimo ze byl mniej niz 6 miesiecy i niby cos tam wynajmowal w usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos czytasz lecz co,gdzie?

widzisz jak bedziesz sobie taka latac co 6 miesiecy to beda klopoty i to piszemy tutaj

co innego 1 raz ,co innego co jakis czas a co innego jakbys miala wize turystyczna itd..pamietaj o tym oraz to ze nie ktore osoby nie pisza calej prawdy

widzisz majac GC masz prawa i obowiazki--mozesz podjac prace w Polsce np na okres paru miesiecy lecz musisz z tego zaplacic podatek USA,jak tego nie zrobisz to masz klopoty z urzedem imigracyjnm plus urzedem skarbowym USA-IRS i za to nie dostaniesz obywatelstwa,USA nie potrzeba takich obywateli co pracuja gdzies po za USA a nie placa naleznych podatkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie. W Kanadzie dostałem mandat z fotoradaru za przekroczenie prędkości o 10km/h. Zapomniałem zapłacić w terminie. Dostałem pismo na którym jest napisane ze zostałem uznany winnym przez sad - Lol. Zapłaciłem kwotę która była wymieniona na kwicie - $102. Powinienem powiedzieć o tym podczas interview?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalam na innym forum, ze powyzej 6 mcy juz sa klopoty, zadawaja duzo pytan na granicy, a pozatym np mozna nie dostac obywatelstwa bo to nie chodzi tylko o ten czas ale czy ma sie wynajem domu prace w usa itd, i tez nie mozna raczej podejmowac pracy w polsce w czasie pobytu gdyz byl przypadek ze jakis meksykanin wrocil do meksyku pomoc swojej przyjaciolce chorej i tam podjal prace i potem odmowili mu obywatelstwa przez to mimo ze byl mniej niz 6 miesiecy i niby cos tam wynajmowal w usa.

Trochę o tym czytałem i z tego co zostało mi w głowie to jezeli bedzie to raz czy dwa to po prostu wyzeruje ci się "licznik" przy liczeniu pobytu w USA do obywatelstwa. Tzn jak przekroczysz 6mc, to liczysz 5 lat od nowa. No i jest coś takiego jak biały paszport, że możesz wylecieć z USA chyba na okres do 3 lat. Poprawcie mnie jeżeli się mylę!

Ja chciałem jeszcze dopytać o kwestię adresu. Czy można go zmienić będąc już w USA? Wiem, że trzeba informować urząd imigracyjny za każdym razem gdy zmienia się adres zamieszkania, ale jak jest z adresem do GC i SSN? Np. wynajmuję sobie pokój przez AirBnb, teoretycznie najbezpieczniej. Ale ten okazuje się inny niż na zdjęciu bądź (co gorsze) host daje ciała. Można do tygodnia, dwóch jeszcze zmienić adres wysyłki GC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...