Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

powyzej 1 roku czasu i masz klopoty

a do 1 roku zalezy od rozmowy z urzednikiem,jedni dobrych pare lat tak lataja i nic nie maja a inny juz za 2-3 razem maja pytania o pobyt,czy moze jednak wiza turystyczna bedzie lepsza itd,ze to ich ostatni raz jak wlatuja latwo na teren USA.jak widzisz zalezy od danego urzednika.

a co do takiego latania co 5 miesiecy to bedziesz placic podatki,pracowac oraz bedzie widac ze jednak masz cos w USA,co Cie trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzięki! Wracając jeszcze do DS260. Czy jest na forum jakiś mgr inż.? Patrzę teraz na swój dyplom - wersja angielska i wszystko jest po angielsku, łącznie z nazwą uczelni oprócz... tytułu, który jest "magister inżynier", a nie "Master of science", jak mi się wydawało i tak wpisałem. Jak wpisaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Wracając jeszcze do DS260. Czy jest na forum jakiś mgr inż.? Patrzę teraz na swój dyplom - wersja angielska i wszystko jest po angielsku, łącznie z nazwą uczelni oprócz... tytułu, który jest "magister inżynier", a nie "Master of science", jak mi się wydawało i tak wpisałem. Jak wpisaliście?

U mnie jest to samo. Wszystko przetłumaczone oprócz tytułu: magister inżynier. Faktycznie, trochę dziwne, ale zakładam, że tytuł jest "polski" a w różnych krajach anglojęzycznych być może inaczej przekłada się nasz tytuł... DS260 jeszcze nie wypełniłem, ale wpiszę chyba master of science.

Dziękuję za odpowiedzi na moje pytanie o przyszły ślub i dziecko, które jest w drodze ;) Przeczytałem większość forum od 2013 i zdecydowałem wypełnić teraz, jedynie na siebie aplikację (pod koniec października i tak trzeba by aktualizować po urodzeniu dziecka) i spokojnie po ślubie i chrzcinach (początek przyszłego roku) wysłać aktualizację. Odnośnie tego mam jednak jeszcze pytanie. Jak w praktyce wygląda wysyłanie tej aktualizacji?

Na stronie travel.state.gov są jedynie informacje, że aktualizację stanu rodziny po zgłoszeniu do loterii należy zrobić podczas wypełniania DS260. Nie znalazłem jednak informacji jak zaktualizować stan PO wysłaniu DS260. Domyślam, że wysyła się w tym celu mail do KCC z informacją o nowym stanie rodziny.

Mam trochę mętlik, gdyż z tego co przeczytałem w przypadku wysyłania od razu wszystkich aplikacji dla każdego członka rodziny aplikującego o wizę powinienem wypełnić DS260 (w sumie 3 formularze). W związku z tym po wysłaniu aktualizacji powinienem wypełnić dwa kolejne DS260? Czy też dopiero po wysłaniu pisma do KCC dostanę instrukcję jak zaktualizować swoją aplikację? Przepraszam jeśli ta informacja już została napisana ale niestety nie znalazłem odpowiedzi (chodzi mi o praktyczne doświadczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[szczepienia]

Serio szczepienia na meningokoki rotawirusy i pneumokoki są obowiązkowe!? Mam 10 miesięczne dziecko i nie zamierzam go szczepić na to. Czy mogę odmówić szczepienia dziecka?

Mozesz pewnie wystapic o waiver, ale na szczescie juz przy przedszkolu / szkole od tego nie uciekniesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pytanie na temat wykształcenia bo tak:

W instrukcji napisane jest tak:

Uczestnik musi spełniać wymagania programu DV pod względem wykształcenia lub kwalifikacji zawodowych zgodnie z jedną z podanych opcji: musi posiadać pełne wykształcenie średnie lub jego odpowiednik (pomyślne ukończenie formalnego dwunastoletniego program unauczania szkoły podstawowej i średniej)

LUB

dwuletnie doświadczenie zawodowe w ciągu ostatnich pięciu lat w zawodzie, do wykonywania którego niezbędne są co najmniej dwa lata szkolenia bądź doświadczenia zawodowego. Do ustalenia, czy doświadczenie zawodowe jest wystarczające do spełnienia wymogów programu stosowana będzie baza danych O*Net OnLineDepartamentu Pracy Stanów Zjednoczonych.

Czyli wychodzi na to że albo średnie, albo zawód, tak ja to rozumiem...
Natomiast poniżej czytamy coś takiego...

Więcej informacji o wymaganiach dotyczących doświadczenia zawodowego, jakie musi spełniać główny uczestnik loterii DV można znaleźć wśród Często Zadawanych Pytań

Nie należy wysyłać zgłoszenia, jeśli nie spełniają Państwo obu tych warunków

Czyli wychodzi na to ze jak ktoś ma tylko średnie to już na dzień dobry jest wykluczony tak? Bo nie spełnia obu tych warunków?

link do oryginału :
http://travel.state.gov/content/dam/visas/DV-2016-Instructions-Translations/DV_2016_Instructions_Polish.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...