Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

np lecisz teraz aby aktywowac wize-GC i np za 2 dni wracasz,czy mozesz tak zrobic>tak pod warunkiem ktos powolany odbierze ze skrzynki SSN-GC

a TY za to jestes w Polsce max 1 rok i wlecisz na teren USA,,tak bedzie za 1 razem :) ,pare osob z tego forum tak zrobilo i bylo ok :)

Witam,

Mam dwie sprawy, co do w/w cytatu. Przeczytałem jedno zdanie i nagle 1000 pytań, sorry :)

1. Czy nie jest tak, że żeby GC "utrzymało swoją wartość" trzeba być w USA nieprzerwanie przez 6 miesięcy po jej otrzymaniu? Natomiast dopiero PO otrzymaniu, można wyjeżdżać z USA ale nie przekraczając 6mc w ciągu roku?

2. Czy gdy piszemy "w ciągu roku" chodzi o rok kalendarzowy, podatkowy czy "swój prywatny" tj. wleciałem do USA 20 maja 2016 i wtedy zaczyna się mój rok?

3. Przykład: Wizę dostaję w styczniu 2016 roku (ważna 6mc). Czy mogę zrobić tak, że wylatuję z USA powiedzmy w Maju 2016, czekam miesiąc/dwa na SSN i GC. Potem wracam w Lipcu 2016 do Polski. Jak długo mogę być w Polsce jeszcze? (Bardzo proszę z małym wyjaśnieniem odpowiedź)

4. Czy, żeby utrzymać GC muszę być 6mc/rok w USA? Czy jest to ważne tylko, żeby uzyskać obywatelstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

Mam dwie sprawy, co do w/w cytatu. Przeczytałem jedno zdanie i nagle 1000 pytań, sorry :)

1. Czy nie jest tak, że żeby GC "utrzymało swoją wartość" trzeba być w USA nieprzerwanie przez 6 miesięcy po jej otrzymaniu? Natomiast dopiero PO otrzymaniu, można wyjeżdżać z USA ale nie przekraczając 6mc w ciągu roku?

2. Czy gdy piszemy "w ciągu roku" chodzi o rok kalendarzowy, podatkowy czy "swój prywatny" tj. wleciałem do USA 20 maja 2016 i wtedy zaczyna się mój rok?

3. Przykład: Wizę dostaję w styczniu 2016 roku (ważna 6mc). Czy mogę zrobić tak, że wylatuję z USA powiedzmy w Maju 2016, czekam miesiąc/dwa na SSN i GC. Potem wracam w Lipcu 2016 do Polski. Jak długo mogę być w Polsce jeszcze? (Bardzo proszę z małym wyjaśnieniem odpowiedź)

4. Czy, żeby utrzymać GC muszę być 6mc/rok w USA? Czy jest to ważne tylko, żeby uzyskać obywatelstwo?

żeby utrzymać karta to powinieneś być w USA okolo 2- 3 mc., ale po przyjeździe do Ameryki może spokojnie wrócić!

główna żeby twój paszport i Dokumenty były ostemplowane na lotnisku przez " Policja imigracyjna " ! i to już jest wystarczy jaka CG.

jeszcze .... jeśli nie chcesz mieszkać i zostać w USA , to po otrzymaniu karty (Po 2-3 miesiącach) , Musisz złożyć wniosek o wydanie "Re-entry Permit document"

dzieki Re-entry Permit document mozna nawet do 3 lat być poza Ameryką bez żadnych problem.

http://www.antaoandchuang.com/reentry.html

Uzyskać obywatelstwo tylko może po 5 latach od wydania zielonej karty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

now77k a no masz tych pytan jak widze

Liczy sie tak,wlatujesz np w maju 2015 i mozesz byc 1 rok po za USA nawet nie majac GC w reku,dostaje pieczatke w paszporcie na ktorej mozesz wrocic

jak wlecisz powyzej 1 rok to ta pieczatka juz nie dziala ..

Co do obywatelstwa to 6 miesiecy jest jednym z wielu czynnikow ktore bierze sie pod uwage,aby samo 6 miesiecy dostawalo sie obywatelstwo to juz bylo by cos ;)

licza sie podatki,ile razy tak latales po 6 miesiecy itd..

aby utrzymac GC to max mozesz byc 1 rok po za USA,.,jak przewidujesz dluzszy pobyt to wtedy masz bialy paszport.

przy 1 pobycie 1 rocznym malo kto ma problemu(nawet bez GC w reku),zobacz to np forum,co innego jak kto robisz czesto,,jak np te 6 miesiecy i powrot do Polski,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daisy pisalas ze nie ogarniasz forum a jesli tak to wiele zobaczysz podobnych postow jak ten wyzej o 6 miesiacach i zaczniesz sie mieszac a to jest nie potrzebne :)

np lecisz teraz aby aktywowac wize-GC i np za 2 dni wracasz,czy mozesz tak zrobic>tak pod warunkiem ktos powolany odbierze ze skrzynki SSN-GC

a TY za to jestes w Polsce max 1 rok i wlecisz na teren USA,,tak bedzie za 1 razem :) ,pare osob z tego forum tak zrobilo i bylo ok :)

co innego loty takie czeste ,ze wiecej czasu jestes po za USA ,wtedy moze byc juz roznie z GC,na samej granicy oraz przy samym obywatelstwie USA w pozniejszym czasie,bo to ze zostajesz wpuszczona nie oznacza ze dostaniesz obywatelstwo USA.

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

aby utrzymac GC to max mozesz byc 1 rok po za USA,.,jak przewidujesz dluzszy pobyt to wtedy masz bialy paszport.

przy 1 pobycie 1 rocznym malo kto ma problemu(nawet bez GC w reku),zobacz to np forum,co innego jak kto robisz czesto,,jak np te 6 miesiecy i powrot do Polski,

Hmm.. 1 rok poza USA jednorazowo?

Tzn. Wlatuje, dostaje GC (choć wiem, że moge wracać od razu), wracam na niecały rok do PL, lece do USA. I teraz mogę latać sobie dwa razy w roku np. na miesiąc ? Na jak długo mogę (już po rocznej przerwie na samym początku)? Dopytuję, bo nie do końca rozwiałeś moje wątpliwości o "rok" i jak się go liczy?

PS.

Aha, co do obywatelstwa - Jak pytam o obywatelstwo w kwestii "przebywania na terenie USA", to chodzi mi o ten konkretny warunek. Doskonale zdaję sobie sprawę, że uzyskanie obywatelstwa USA nie jest proste (te 5 lat od uzyskania GC, lub 3ech;-)) - a na końcu trzeba zdawać egzaminy. Jednak gdy nie spełnie tego warunku inne nie będą miały większego znaczenia.

Sorry, za OT, ale jeszcze dopytam: Trzymając się tego przykładu, w Maju 2016 przekraczam granicę, w Lipcu dostaję GC do ręki. Od tego momentu liczę te 5 lat? nawet w przypadku gdy jeszcze wrócę do polski powiedzmy na te 8mc. W następnych latach będę w polsce 1-2mc w roku, więc 50%+ będzie zachowane po 5 latach. Warunek "przebywania na terenie USA" będzie spełniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Hmm.. 1 rok poza USA jednorazowo?

Tzn. Wlatuje, dostaje GC (choć wiem, że moge wracać od razu), wracam na niecały rok do PL, lece do USA. I teraz mogę latać sobie dwa razy w roku np. na miesiąc ? Na jak długo mogę (już po rocznej przerwie na samym początku)? Dopytuję, bo nie do końca rozwiałeś moje wątpliwości o "rok" i jak się go liczy?

PS.

Aha, co do obywatelstwa - Jak pytam o obywatelstwo w kwestii "przebywania na terenie USA", to chodzi mi o ten konkretny warunek. Doskonale zdaję sobie sprawę, że uzyskanie obywatelstwa USA nie jest proste (te 5 lat od uzyskania GC, lub 3ech;-)) - a na końcu trzeba zdawać egzaminy. Jednak gdy nie spełnie tego warunku inne nie będą miały większego znaczenia.

Sorry, za OT, ale jeszcze dopytam: Trzymając się tego przykładu, w Maju 2016 przekraczam granicę, w Lipcu dostaję GC do ręki. Od tego momentu liczę te 5 lat? nawet w przypadku gdy jeszcze wrócę do polski powiedzmy na te 8mc. W następnych latach będę w polsce 1-2mc w roku, więc 50%+ będzie zachowane po 5 latach. Warunek "przebywania na terenie USA" będzie spełniony?

Możesz nawet być rok w usa, rok w polsce, rok w usa i itd, tylko że w końcu po takiej akcji stracisz GC. Za latanie 2 razy w roku na miesiąc GC nie zabierają ;)

Liczy się 5 lat od momentu postawienia stóp na amerykańskiej ziemi, ale jak pobędziesz dłużej niż 6mc-y po za USA to licznik zostaje wyzerowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nawet być rok w usa, rok w polsce, rok w usa i itd, tylko że w końcu po takiej akcji stracisz GC.

Czyli nie moge. Pytając się czy "mogę" miałem na myśli, czy nie zabiorą mi GC a nie czy mogę to fizycznie wykonać:)

Za latanie 2 razy w roku na miesiąc GC nie zabierają ;)

Czy są jakieś widełki, sugestie, jakiej granicy czasu poza USA nie przekraczać aby być w miarę pewny, że GC się nie straci? (nie mówię tu o obywatelstwu, tylko o stracie GC)

Liczy się 5 lat od momentu postawienia stóp na amerykańskiej ziemi, ale jak pobędziesz dłużej niż 6mc-y po za USA to licznik zostaje wyzerowany.

Aha, czyli w ogóle nie chodzi o to kiedy GC dostanę - to ciekawa informacja. Jednak to kasowanie po 6mc troche niefajne. PS. Czy te 6mc jest dokładnie, czy mniej więcej - tj. zależy to od woli urzędnika? Który może wyzerować licznik po 5mc bo ma zły dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...