Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :) od kilku dni intensywnie czytam forum, ale niestety nie udało mi się trafić na informację, w jakim czasie do osoby biorącej udział w loterii musi dolecieć rodzina. Mąż został wylosowany, CN niski, wiem, że on musi wylecieć do USA w ciągu 180 dni od otrzymania wizy, ale niestety nie wiem jaki maksymalny czas mamy ja i dzieci. Podczas wpełniania DS-260 zaznaczyliśmy, że dolecimy później (wolimy, żeby "przygotował teren" przed naszym przylotem ;) ). Jeśli ktoś wie, to bardzo proszę o odpowiedź lub linka, gdzie mogę to sobie wyszukać (jeszcze trochę się gubię na forum ;) ). Z góry dziękuję :)

Czas jest dokladnie ten sam dla kazdego kto otrzyma wize. Przekroczysz go i wiza jest niewazna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czas jest dokladnie ten sam dla kazdego kto otrzyma wize. Przekroczysz go i wiza jest niewazna.

Dzięki za szybką odpowiedź :) Tak się właśnie obawiałam, że to termin dla nas wszystkich, ale miałam nadzieję, że może jednak jest inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Wiza jest ważna 180 dni, więc tyle macie czasu na postawienie stóp na amerykańskiej ziemi ;)

Oczywiście możecie zrobić tak, że polecicie, aktywujecie zielone karty, mąż zostanie, a wy wrócicie na przykład na kilka miesięcy i dopiero potem wyjedziecie na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Wiza jest ważna 180 dni, więc tyle macie czasu na postawienie stóp na amerykańskiej ziemi ;)

Oczywiście możecie zrobić tak, że polecicie, aktywujecie zielone karty, mąż zostanie, a wy wrócicie na przykład na kilka miesięcy i dopiero potem wyjedziecie na stałe.

Właśnie o takim rozwiązaniu teraz myślimy :)

Ale na razie to i tak odległa sprawa ;) przecież jeszcze nawet nie wiemy czy będzie zaproszenie i rozmowa, a jeśli tak, to na kiedy.

Nr mamy 69XX, z tego co czytam jest niski, więc lepiej mieć dobry plan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6, dzięki, tak mamy zamiar zrobić z badaniami :)

mariusz, nie mam zamiaru pobytu w Polsce przeciągać w nieskończoność ;) chodzi o to, że mając dwójkę małych dzieci nie możesz jechać na wariata i liczyć na to, że jakoś to będzie, dlatego mąż najpierw ogarnia pracę i lokum, a później my dołączamy do niego. Poza tym, z tego co wyczytalam, to na teren USA musisz wrócić przed upływem 12 miesięcy, lub jak chcesz wrócić później, to przed wyjazdem ze stanów załatwić sobie tzw. biały paszport, skąd info o tych 6 miesiącach w USA, może czegoś nie doczytałam...? Tak czy inaczej my i tak nie chcemy aż tak długo czekać ;) (oczywiście jeśli dostaniemy wizy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daisy pisalas ze nie ogarniasz forum a jesli tak to wiele zobaczysz podobnych postow jak ten wyzej o 6 miesiacach i zaczniesz sie mieszac a to jest nie potrzebne :)

np lecisz teraz aby aktywowac wize-GC i np za 2 dni wracasz,czy mozesz tak zrobic>tak pod warunkiem ktos powolany odbierze ze skrzynki SSN-GC

a TY za to jestes w Polsce max 1 rok i wlecisz na teren USA,,tak bedzie za 1 razem :) ,pare osob z tego forum tak zrobilo i bylo ok :)

co innego loty takie czeste ,ze wiecej czasu jestes po za USA ,wtedy moze byc juz roznie z GC,na samej granicy oraz przy samym obywatelstwie USA w pozniejszym czasie,bo to ze zostajesz wpuszczona nie oznacza ze dostaniesz obywatelstwo USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat :) zacznijmy może od potrzebnych dokumentów jako zielony w temacie wiem że musze mieć:

-Paszporty do wypełnienia DS-260

Poza tym u konsula:

- Badania

- Zaświadczenie o niekaralności

- paszporty

- DS-260 musze mieć wydrukowany ze sobą ?

- akt ślubu

- akty urodzenia dzieci i swoje

cos jeszcze ?

*Paszport

*Fotografia

*Wniosek DS-260

* Odpis zupełny aktu urodzenia

* Odpis zupełny aktu małżeństwa (jeśli dotyczy)

*Dowody na to, że ustały ewentualne dotychczasowe związki małżeńskie (jeśli dotyczy)

* Zaświadczenie o Niekaralności

* Wyniki badań lekarskich

* Dokumenty finansowe

* Dokumenty świadczące o posiadaniu wymaganego wykształcenia lub doświadczenia zawodowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...