Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Co do adresu to Twoja sprawa jak sobie poradzisz,teraz majac tyle mozliwosci,od hotelu po te strony to nie powinno sie miec problemu :) i masz miec adres na rozmowe o wize a ten adres mozesz zmienic na granicy lub tez jak bedziesz placic za karte :)

Wojsko to zaznaczasz ze jestes w rezerwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Have you ever served in the military? Chodzi o czynną służbę, jeśli zaznaczysz tak to zobaczysz pytania o jednostkę, stopień itd. dlatego rezerwiści na logikę zaznaczają NO

Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law? Ja dałem YES, ale potem się okazało żeby dać NO, ale każdy badania będzie robił, więc nie wiem czy ma to większe znaczenie

Are you likely to become a public charge after you are admitted to the United States? Chodzi chyba o zasiłek dla bezrobotnych

A co do szkół to podajemy od poziomu secondary school, czyli od naszego gimnazjum. Podajemy chyba tylko ukończone szkoły, czyli jeśli ktoś jest studentem to wpisuje studia w present, a tutaj tylko ukończone.

Nazwy szkół mogą być po Polsku, dostałem takie info od ambasady w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly6. Tzn. że mogę mieć adres hotelu na rozmowie? i przede wszystkim przy samym wjeździe do USA? w tym formularzu zostawię Unknown - może tak być prawda?

Dopytuję bo gdzieś przeczytałem, że na rozmowie już nie można mieć adresu hotelu (ale to było jakieś nieoficjalne forum, nie mogę tego znaleźć teraz)

@Mateusz20
Skończyłem studia. Nie pisałem ich w pytaniu, bo uczelnia akurat ma swoją anielską nazwę a ja nawet dostałem dodatkowo dyplom po angielsku. Więc jak to napiszę po angielsku to inne pewnie też by wypadało. Czy kolejność wpisywania ma znaczenie?
2. Employment Date From - obecnej pracy? czy w ogóle kiedy zacząłem pracować ?
4. Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or charitable organization? O jake organizacje chodzi?
11. I jeszcze jedno, w przypadku samozatrudnionych. Jak wpisalibyście nazwę firmy?
"IMIĘ NAZWISKO”
“SELF EMPLOYED”
czy, “IMIĘ NAZWISKO - SELF EMPLOYED” ?
dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zadzwonił do ambasady czy to znaczący błąd i trzeba go poprawić przed sprawdzeniem przez KCC, czy wystarczy sprostować na spotkaniu. Jednak szkoła jest jednym z warunków do uzyskania zielonej karty, więc tutaj bym wolał nie mieć błędów.

Provide the following information on all educational institutions at a secondary level or above you have attended.

Jest to jednak trochę dziwne, bo tu napisali, żeby podać od gimnazjum w górę, a na skończonym wniosku w podsumowaniu jest to przedstawione w sposób; Czy uczęszczałeś to jakiejkolwiek szkoły, czyli podstawówka też się liczy.

Ja liczę na ich inteligencję i na to, że jak ktoś zaznaczył high school diploma to samo się nasuwa, że skończył liceum/technikum czyli 12 lat szkoły. A w moim przypadku w present mam wpisane Student i wpisaną uczelnię, więc powinni wiedzieć co i jak.

Dzwoniłam do ambasady i nie trzeba podawać gimnazjum.

Należy podać to wszystko co jest po gimnazjum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie macie info jeśli dla was gimnazjum to podstawówka. Polskie gimnazjum to secondary school w USA. A tutaj macie dokładny obrazek z odpowiednikiem i to nawet dotyczący loterii wizowej:

edu.png

No bez zartow... Nie czaisz chyba ze kiedys byly w PL 8-letnie podstawowki i nie bylo zadnego gimnazjum ? Tylko pozniej liceum / technikum / zasadnicza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, napisałem to pół żartem pół serio. Gimnazjum powstało, żeby oddzielić 8-klasistów od 1-klasistów z uwagi na dużą różnicę wieku. Program nauczania prawie się nie zmienił, dlatego to taka "u nas" podstawówka 2.0 :) koniec OT:)

Wracając do tematu zostały mi te wątpliwości:

Czy kolejność wpisywania ma znaczenie przy wpisywaniu szkół?

Employment Date From - obecnej pracy? czy w ogóle kiedy zacząłem pracować ?
Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or charitable organization? O jake organizacje chodzi?
W przypadku samozatrudnionych. Jak wpisalibyście nazwę firmy?
"IMIĘ NAZWISKO”
“SELF EMPLOYED”
czy, “IMIĘ NAZWISKO - SELF EMPLOYED” ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezeli sie jest selfimployed -samozatrudnieni, to wtedy masz na mysli ze ma sie jakas firme tak i trzeba wtedy miec zaswiadczenie o zalozeniu dzialalnosci? Bo ja wykonuje prace dla firmy, ale ona nie daje takiej umowy o prace, a jedynie odprowadza podatek i to firma zagraniczna, to juz nie wiem tez jak to wpisac, praca wykonywana w domu, ale firma ma siedzibe nie w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...