Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanko bo przeglądam forum każdy inaczej pisze

wypełniamy wniosek DS-260 dla każdego członka rodziny drukujemy samo potwierdzenie z kodami kreskowymi ( które stanowi potwierdzenie wysłania do KCC wniosku -to potwierdzenie zabieramy na spotkanie do konsula ) ?

Czy sam wniosek jakoś w inny sposób niż systemowy wysyłamy na email do KCC ?

Kompletujemy dokumenty i czekamy na informację z KCC o przesłaniu ich do nich w formie papierowej ale czy ( oryginały czy kopie ) ?

akty urodzenia , akt małżeństwa - nie wymagaja tłumaczeń

świadectwa szkolne - tłumaczymy czy nie ?

według mnie tłumaczone muszą być dokumenty sądowe np odpis rozwodu ?

Bardzo proszę o opnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam do Was pytanko bo przeglądam forum każdy inaczej pisze

wypełniamy wniosek DS-260 dla każdego członka rodziny drukujemy samo potwierdzenie z kodami kreskowymi ( które stanowi potwierdzenie wysłania do KCC wniosku -to potwierdzenie zabieramy na spotkanie do konsula ) ?

Czy sam wniosek jakoś w inny sposób niż systemowy wysyłamy na email do KCC ?

Kompletujemy dokumenty i czekamy na informację z KCC o przesłaniu ich do nich w formie papierowej ale czy ( oryginały czy kopie ) ?

akty urodzenia , akt małżeństwa - nie wymagaja tłumaczeń

świadectwa szkolne - tłumaczymy czy nie ?

według mnie tłumaczone muszą być dokumenty sądowe np odpis rozwodu ?

Bardzo proszę o opnie

na rozmowę zabierasz samo potwierdzenie z kodami kreskowymi

wniosek DS260 wysyłasz tylko online

czekasz na informacje na maila odnośnie terminu spotkania i dopiero na spotkanie zabierasz wymagane dokumenty w formie papierowej nie wysyłasz ich mailem do KCC , ja np. zrobię kopie oryginałów .Pamiętaj że jeżeli jesteś w związku małżeńskim to wg. info. na stronie ambasady każdy z małżonków musi mieć po jednej kopii odpisu zupełnego aktu małżeństwa.

dokumenty wydane w języku polskim oprócz wyroków, nie muszą być tłumaczone

do USA FL

widzę po nicku że też zamierzasz przenieść się na Florydę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Zostałem wylosowany z CN 22XXX. Wraz z narzeczoną spodziewamy się dziecka w październiku. Z różnych względów planowaliśmy brać ślub wraz z chrzcinami czyli koniec tego/ początek następnego roku. Teraz zastanawiamy się co robić. Czy powinienem złożyć wniosek tylko na siebie? Jak później wygląda proces ubiegania się wizy dla narzeczonej oraz dziecka? Czy może powinniśmy "przyspieszyć" zalegalizowanie naszego związku i dopiero wysłać zgłoszenie? W każdym razie pomiędzy wysłaniem wniosku a potencjalną rozmową w konsulacie mój status i tak ulegnie zmianie (dziecko). Czy może powinienem zadzwonić do ambasady i zapytać? Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariusz nim zaczniesz dzwonic do Ambasady zapoznaj sie dobrze z tematami z dv 2013-2014 :)

a teraz tak,mozesz wyslac ds 260 jako sam,pozniej mozesz legalizowac swoj zwiazek :) i potem wysylasz do KCC aktualizacje danych o swoja zone oraz dziecko

mozesz tez taka aktualizacje wziasc do Ambasady,,pamietaj ze badania,jak i oplaty beda razy 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mam podobna sytuacje tylko ze nizszy CN (5xxx) i wczesniejszy termin porodu.

Dzwonilam do KCC i bardzo mila Pani powiedziala ze do 1 Pazdziernika nie eyznaczaja zadnych terminow rozmow i zebym wyslala zgloszenie calej naszeszej 3 po slubie ( my mamy slub 20 czerwca a syn rodzi sie lada dzien).

Powiedziala rowniez ze mozemy wyslac zgloszenie juz i potem doslac akt slubu i urodzenia dziecka.

Przeczytalam cale to forum i na waszym miejscu z takim numerem CN, wzielabym szybko slub i wyslala zgloesznie, a potem doslala akt urodzenia dziecka.

Powodzenia!

Aha pozdrawiam wszytskich ktorzy beda mieli rozmowy w tym roku!

Mieszkamy tuz przy ambasadzie - takze jezeli bedziecie wybierac sie na rozmowe z dzieciakami a wczesniej rano robicie badanie, mozemy wspomoc miejscem na odsapniecie i przewiniecie maluszka!

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...