Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witamy

Wypełnilismy i wysłalismy już DS-260 ale zrobilismy dwa błędy, numery tel. z kierunkowym w formacie +48 nie chciały przejść wiec wpisaliśmy bez + czyli np. 48600123456 czy to będzie jakiś problem jeżeli tak to zostawimy. Drugi błąd, to stanowisko na jakim obecnie żona pracuje, wpisaliśmy zawód, który uzyskała po skończonych studiach, na umowie ma inny, niby ta sama branża, ale jednak co innego. Czy musimy to "prostować"

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam wszystkich forumowiczów ;)

mam kilka pytań związanych z wygraną w loterii. Mój Case Number wygląda tak: 000012** ---> mógłby ktoś go zinterpretować ? Wydaje mi się że jest on początkowy ale mylą mnie te cztery zera na początku.

Wypełniłam i wysłałam już formularz ale teraz po przeczytaniu kilku wpisów na forum nie wiem czy dobrze to zrobiłam w pytaniu o edukację: jestem teraz na studiach magisterskich, przy czym po licencjacie zmieniłam specjalizację. Czy mam to traktować jako osobną szkołę i powinnam była wpisać 5? (podstawowka, gimnazjum, liceum, licencjat, magisterka) ???
Gdzieś ktoś tu pisał, że mozna wysłać maila do KCC żeby odblokowali formularz żeby można było poprawić pomyłki. Jak uważacie, jest to możliwe?
Dzięki z góry za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zadzwonił do ambasady czy to znaczący błąd i trzeba go poprawić przed sprawdzeniem przez KCC, czy wystarczy sprostować na spotkaniu. Jednak szkoła jest jednym z warunków do uzyskania zielonej karty, więc tutaj bym wolał nie mieć błędów.

Provide the following information on all educational institutions at a secondary level or above you have attended.

Jest to jednak trochę dziwne, bo tu napisali, żeby podać od gimnazjum w górę, a na skończonym wniosku w podsumowaniu jest to przedstawione w sposób; Czy uczęszczałeś to jakiejkolwiek szkoły, czyli podstawówka też się liczy.

Ja liczę na ich inteligencję i na to, że jak ktoś zaznaczył high school diploma to samo się nasuwa, że skończył liceum/technikum czyli 12 lat szkoły. A w moim przypadku w present mam wpisane Student i wpisaną uczelnię, więc powinni wiedzieć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałam tylko high school diploma, a w present rownież mam wpisane student i obecna uczelnie. Tym bardziej, ze po obronie muszę i tak wysłać informacje o skończonych studiach.

Tez liczę na ich inteligencje ale mimo wszytsko lepiej będzie jak zadzwonię i sie upewnię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, trzeba się zmobilizować i wysłać ten dokument, dlatego jeszcze raz proszę was o pomoc! Mam trochę pytań, już ostatnie bo przeszedłem formularz do końca.

1a. Jak jest z tym adresem? Wspiałem "Unknown", ale teraz przeczytałem, że można wpisać adres hotelu?

1b. Czy na rozmowie też można mieć adres hotelu?

1c. Czy na lotnisku, na końcu kiedy jeszcze mogę zmienić adres. Można wpisać nazwę hotelu?

1d. Jakie są najczęstsze praktyki osób, które zwyczajnie nikogo w USA nie mają? Airbnb? hotel? próby wynajęcia u kogoś pokoju jeszcze będąc w Polsce? couchsurfing?

2. Employment Date From - obecnej pracy? czy w ogóle kiedy zacząłem pracować ?

3. Have you ever served in the military? - nie musiałem, ale mam chyba tam jakiś stopień “mięsa armatniego”. Mam książeczkę wojskową (ale wiem, że nie można jej wywozić za granicę). Mam kategorię A
4. Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or charitable organization? - Jak miałem umowę o pracę - to chyba tak? Nie wiem o jake organizacje chodzi?
5. Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law? Nie mam na peon wszystkich, co konkretnie powinno się tam wpisać?
6. Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor? Mam zamiar pracować jako programista, nie byłem “certified” przez ich urząd pracy, chyba nie?
7. Are you likely to become a public charge after you are admitted to the United States? yy..What?
8. Ogólnie w tych pytaniach "Security and Background” - dałem wszystko na NIE.
9. Rozumiem, że chce SSN - bo będzie mi potrzebna.
10. Wrócę jeszcze do szkół na koniec (rocznik 87, mam wyższe wykształcenie mgr inż.):
Highest Level of Education Completed? University degree (special to chyba doktorat, tak?)
Number of Educational Institutions Attended: 3 (gimnazjum, liceum i studia - bez podstawówki), tak?
I teraz, szkoły (Uczęszczałem do Gimnazjum nr 1, Liceum ogólnokształcącego nr 1, jak to poprawnie napisać? po angielsku?):
Name of Institution: GYMNASIUM NO 1 in <CITY>
Degree, Diploma or Certificate Received: GYMNASIUM DIPLOMA
Name of Institution: HIGH SCHOOL NO 1 in <CITY>
Degree, Diploma or Certificate Received: HIGH SCHOOL DIPLOMA
tak? Czy liceum ogólnokształcące, to dopisać “GENERAL”? Sam nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...