Skocz do zawartości

Dv-2016 - Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że jeśli ktoś ukończył wyższe studia i ma np tytuł Master of sience to wystarczy, że wpisze tylko informacje na temat uniwersytetu. Jest oczywistym, że skoro ktoś ukończył wyższe studia uzyskując nasz tytuł magistra lub mgr inż. to ukończył odpowiednik amerykańskiej High School a więc spełnia wymóg 12 lat kształcenia. Ani w Polsce ani nigdzie na świecie nie przyjmą na studia kogoś, kto nie ukończył szkoły średniej.

Były też pytania na tym forum co zrobić, jeśli popełniło się błąd w DS-260. Otóż sprawa jest bardzo prosta. Należy wysłać na adres mailowy KCC (KCCDV@state.gov) prośbę o odblokowanie formularza, bez specjalnego podawania przyczyn. Trzeba pamiętać, aby podać w tytule: CN, nazwisko głównego aplikanta i jego datę urodzenia, ale koniecznie w formacie MMDDYYYY. W treści maila natomiast podajemy CN, nazwisko osoby, której formularz ma być odblokowany (nie zawsze chodzi o głównego aplikanta) oraz jego datę urodzenia (w formacie j.w.). Czas oczekiwania to około 3 dni roboczych, ale bez problemu odblokują. Byłem zmuszony 2 razy prosić ich o odblokowanie tego samego formularza (za pierwszym razem przez nieuwagę nie wpisałem nazwiska panieńskiego żony a za drugim był to błąd niezależny ode mnie, wynikający z bałaganu w polskich urzędach stanu cywilnego - niezgodność miejsca urodzenia teściów z dowodów osobistych z danymi USC) i bez problemu się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Oczywiście, że można natomiast myślę, że korektę w ambasadzie powinno się robić (jeśli to konieczne) co do danych, które deklarujesz typu adresy zamieszkania. W moim przekonaniu dane, które mają odzwierciedlenie w przedkładanych dokumentach powinny być zbieżne aby uniknąć późniejszych nieporozumień. Przynajmniej ja wyszedłem z takiego założenia. Po co mam się potem tłumaczyć i wyjaśniać przyczyny rozbieżności np w odniesieniu do aktu urodzenia i DS'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylosowanych zostało dużo mniej osób, bo tylko 84tyś z powodu tego, że coraz więcej ludzi korzysta z tej szansy i decyduje się na wysłanie papierów po wylosowaniu (Takie jest oficjalne zdanie na temat mniejszej liczby wylosowanych).

Z tego można wywnioskować, że numeracja trochę się przesunie, bo będzie więcej rozmów z mniejszymi numerami (mniej ludzi rezygnuje). Ale tak dla własnego spokoju można sobie spróbować to przeliczyć, zakładamy że wylosowano 3/4 tego co w roku ubiegłym, wniosek szybko wysłany, no to mnożymy liczbę z biuletynu *3/4 i na oko mamy jakiś przybliżony termin na dany miesiąc.

Ja bym to tak liczył, ale może się okazać, że terminy będą takie jak w latach ubiegłych tylko mniej ludzi będzie odrzuconych z powodu limitu 50 000 wiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, kończę właśnie wypełnianie DS-260 dla dziecka.

Czy w pytaniu

Did anyone assist you in filling out this application? trg_bk.GIF
mam zaznaczyć YES i wpisać swoje dane, czy może to pytanie odnosi się do mnie jako głównego aplikanta i wpisuję NO?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie apropo dzwonienia do ambasady z pytaniem. Chciałbym mieć pewność jak wypełnić pracodawce w przypadku samo-zatrudnienia. Czy rozmawia się tam tylko po angielsku? (to nie problem, ale z ciekawości wolałbym wiedzieć przed).

Teoretycznie jestem właścicielem firmy, działającej na terenie polski, wykonującej jakieś usługi. Nazwa to moje imię i nazwisko, sama firma nie ma strikte nazwy (bo mieć nie musi). Jednak w praktyce, wykonuje zlecenia dla jednej i tej samej firmy - wystawiam jedną fakturę w miesiącu, tej samej firmie, na prawie taką samą kwotę. Firma jest za granicą.

Teraz w formularzu mam wpisanie jako nazwa: "IMIĘ NAZWISKO - SELF EMPLOYED", natomiast niżej trzeba opisać swoje obowiązki na danym stanowisku. I tam opisuję, że jestem samozatrudniony i pracuję na kontrakt dla firmy ABC z jakiegoś tam kraju + co konkretnie dla nich robię.

Czy na takie pytania odpowiedzą w ambasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jeszcze pytanie, uczęszczałem na studia ale je olałem i ich nie ukończyłem. Wpisałem w DS-260 tą uczelnię i w miejscu Diploma wpisałem NO. Powinienem odblokować wniosek i usunąć uczelnię gdyż nie mam jej ukończonej czy mogę zostawić jak jest?

I jeszcze jedno, na stronie britsimonsays.com wyczytałem, że około 5% wniosków z Europy jest refused, jakie są główne przyczyny tego, że wniosek jest właśnie refused? (poza oczywistymi, typu że ktoś zaznaczy we wniosku że planuje atak na stany... :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...