Skocz do zawartości

Poród W Usa / Wiza Turystyczna


diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rodze w Styczniu, w szpitalu podali przyblizony koszt $1,700 z moim ubezpieczeniem. Bez ubezpieczenia, czyli dla Was, ten koszt to $26,000 za porod bez komplikacji, za cesarke trzeba dorzucic jeszcze pare tysiecy.

Czy ktoś się z was może orientuje jak wygląda możliwość wykupienia takiego ubezpieczenia na Florydzie i jakie tam są koszty porodu i opieki w porównaniu do innych stanów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czy ktoś się z was może orientuje jak wygląda możliwość wykupienia takiego ubezpieczenia na Florydzie i jakie tam są koszty porodu i opieki w porównaniu do innych stanów?

Tylko, że to chodzi o ubezpieczenie albo przez pracodawcę lub obamacare. Jeśli w ogóle Cię to będzie dotyczyć to to ostatnie zależy od zarobków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja coś dodam. Jeśli się ma dobre ubezpieczenie to można mieć nawet c-section i pobyt w klinice całkowicie za darmo. Ale takie ubezpieczenie raczej załatwia się przez pracodawcę. Gdyby kupować samemu to by dość sporo miesięcznie kosztowało. No i nie mając GC raczej w ogóle trudno z ubezpieczeniem w USA... Można wykupić jedynie w PL ubezpieczenie obejmujące leczenie w nagłych wypadkach w USA. Ale takie ubezpieczenie nie obejmuje porodu (chyba nawet powikłań w ciąży też nie).

Po drugie jeśli dziewczyna jest w widocznej ciąży to bardzo prawdopodobne jest to, że ją cofną.

Po trzecie to mogą ją nawet do samolotu w Polsce nie wpuścić. Niektóre linie lotnicze nawet wymagają okazania przy odprawie zaświadczenia lekarskiego od kobiet w ciąży, że nie ma przeciwwskazań do odbycia lotu. Tak więc może się zdarzyć, że nawet po UE nie będzie mogła w widocznej ciąży latać. ;)

Nawet w Europie nie można rodzić zagranicą. NFZ nie zwróci ani nie pokryje kosztów. Z tego co się orientuję to mogą pokryć jedynie koszt wizyt lekarskich w razie nagłych komplikacji (jeśli wszystko było OK i nagle w trakcie pobytu zagranicą coś się wydarzyło) oraz chyba przedwczesnego porodu przed 36 tygodniem...

Tak więc nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w Europie nie można rodzić zagranicą. NFZ nie zwróci ani nie pokryje kosztów. Z tego co się orientuję to mogą pokryć jedynie koszt wizyt lekarskich w razie nagłych komplikacji (jeśli wszystko było OK i nagle w trakcie pobytu zagranicą coś się wydarzyło) oraz chyba przedwczesnego porodu przed 36 tygodniem...

moje dzieci (10 i 8 lat) urodzily sie na terenie unii, poza polska i NFZ pokrylo wszystkie koszta. mialam wykupione prywatnie (nie mialam juz pracodawcy w polsce) ubezpieczenie w NFZ (jakis formularz, ktory dostawalam raz na trzy miesiace chyba, ale nie pamietam juz, jak sie nazywal)

dwa porody, opieka poporodowa, szczepienia i opieka nad niemowletami i jeszcze moje wlasne ubezpieczenie --- wszystko bez dodatkowych oplat oprocz naliczanej wowczas stawki miesiecznej do NFZ (to bylo jakies moze 150 zl miesiecznie)

wytlumaczono mi, ze jako obywatelowi unii nalezy mi sie darmowo dokladnie taki sam zakres uslug, jak obywatelom kraju, w ktorym jestem --- nikt nie sprawdzal mi praw pobytowych w calym procesie (mialam prawa tymczasowego pobytu). moj starszy syn jako wczesniak przeszedl dluga i mozlona rehabilitacje i wszystko pokryl mi NFZ - musialam tylko bardzo szybko wyrobic dzieciom polski PESEL i dopisac je do ubezpieczenia

nie ma juz tej opcji w ubezpieczeniu w nfz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...