Skocz do zawartości

Poród W Usa / Wiza Turystyczna


diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

,

Bylem w USA wiele razy głownie Floryda i California i mogę powiedzieć ze generalnie uwielbiam tam wracać chodź nigdy nie mieszkałem tam na stale i raczej na razie nie zamierzam. Zwracam się do was jednak z innym pytaniem moja dziewczyna jest w ciąży a mi się marzy żeby moje dziecko miało obywatelstwo USA choć nie planujemy w USA mieszkać na stale. Chcemy dać po prostu dziecku takie zabezpieczenie na przyszłość żeby mu było łatwiej i żeby w razie czego mogło kiedyś wyjechać do USA na stale jeżeli w Polsce byłoby kiepsko. Ja w Polsce pracuje i całkiem niezłe zarabiam i dodatkowo mam taka prace, ze mogę przez jakiś czas nie być tutaj na miejscu a dodatkowo nawet jeżeli zrezygnuje z pracy to będzie mi przysługiwało jeszcze kilka pensji płaconych w kolejnych miesiącach po zakończeniu pracy.Natomiast moja dziewczyna będzie zapewne chciała iść na zwolnienie lekarskie od 4-5 miesiąca ciąży a potem na urlop macierzyński. W związku z czym zastanawiamy się czy nie wyjechać na Florydę lub do Kalifornii w jej 5 miesiącu ciąży i nie wrócić miesiąc po porodzie czyli przed po 5 miesiącach pobytu w USA razem z dzieckiem do Polski. Posiadam wystarczającą gotówkę aby mieszkać przez 5-6 miesięcy w USA a dodatkowo będziemy ja i moja dziewczyna przez cały ten okres dostawali pieniądze z Polski, Natomiast moje pytania są następujące:

1. :Słyszałem, ze koszty porodu i opieki przed porodem mogą być w USA bardzo wysokie, ja spokojnie mogę pokryć koszt np do 4000$ ale nie chciałbym ponosić większych kosztów dlatego pytanie czy da rade się w tej kwocie zmieścić, jak mojej dziewczynie załatwić ubezpieczenie które pokryje cale koszty lub chociaż koszty ponad te kwotę będąc tam na wizie turystycznej? Jakie ubezpieczanie, gdzie, ile kosztuje i czy to w ogolę jest możliwe?

2. Czy można tam sobie zorganizować jakoś ginekologa, który będzie w stanie wystawiać zwolnienia lekarskie pomiędzy 5 miesiące a porodem, które będą ważne dla polskiego NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia)?

3. Ile czasu będziemy musieli być po porodzie w USA aby załatwić wszystkie niezbędne dokumenty dla dziecka i aby zostało nadane mu obywatelstwo? Jakie będą mniej więcej całościowe koszty tych działań? Czy tu również można sobie wykupić jakieś ubezpieczenie? Wracać chcemy jakiś miesiąc po porodzie aby nie przekroczyć 6 miesięcy pobytu i nie dostać zakazu wjazdu, czy w miesiąc się wyrobimy ze wszystkim?

Generalnie mamy taki plan żeby tak czy siak w 4-5 miesiącu ciąży pojechać sobie na wycieczkę do USA na dwa lub trzy tygodnie i spróbować to wszystko pozałatwiać przy okazji, jeżeli się uda wszystko załatwić (głownie chodzi o ubezpieczenie dla mojej dziewczyny i fakt żebyśmy się ze wszystkim wyrobili w 6 miesięcy) to zostajemy tam do porodu i wracamy miesiąc po a jeżeli nie to wracamy do polski i rodzimy tutaj. Generalnie dodam tylko ze ciąża przebiega normalnie lekarz mówi ze nie powinno być żadnych problemow i przeciwwskazań do podroży w 4-5 miesiącu i ze pewnie w 4-5 miesiącu jeszcze nie będzie u mojej dziewczyn bardzo widać ciąży bo nie należny do bardzo niskich i szczupłych kobiet.

Będę wdzięczny za wszelka pomoc i odpowiedzi. Jeżeli nie napisałem o czymś ważnym lub nie zdaje sobie z czegoś sprawy to również napiszcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jezeli znajdziecie ubezpieczenie, i bedziecie w szpitalu tylko 2 dni, dziecku nic nie jest, matce nic nie jest, nie ma zadnych komplikacji i porod jest naturalny (nie przez cesarskie ciecie) to mozliwie ze nie zaplacicie wiecej niz te $4,000. (Plus, oczywiscie, miesieczne koszty ubezpieczenia.) Ale jezeli cokolwiek bedzie nie tak... oj, liczcie na ogromne sumy. Info nizej, zauwaz ze dane z 2013 roku, wiec licz ze koszty moga byc sporo wyzsze.

The average total price charged for pregnancy and newborn care was about $30,000 for a vaginal delivery and $50,000 for a C-section, with commercial insurers paying out an average of $18,329 and $27,866, the report found. Women with insurance pay out of pocket an average of $3,400, according to a survey by Childbirth Connection, one of the groups behind the maternity costs report.

http://www.webmd.com/baby/features/cost-of-having-a-baby

http://www.slate.com/blogs/xx_factor/2013/07/01/having_a_baby_in_the_u_s_costs_a_lot_of_money_especially_if_you_actually.html

Dodam, ze "birth tourism" nie jest specjalnie mile widziany w USA. (Wizy turystyczne sa na zwiedzanie a nie rodzenie dzieci.) Jezeli wladze sie zorientuja co robicie, mozecie miec spore klopoty legalne za "misuse of visa" lub "visa fraud." Sporo sie o tym mowi wlasnie w Kaliforni bo to ulubione miejsce dla wielu, wielu Chinek w ciazy ktore przyjezdzaja do USA po to aby zdobyc obywatelstwo dla dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/882/~/visit-the-u.s.-while-pregnant-and-the-risks-involved

http://www.thefiscaltimes.com/Columns/2015/03/11/Birthright-Citizenship-New-Immigration-Scam

Generalnie jest szansa, ze nawet jeśli otrzymacie wizę to zostaniecie cofnięci na lotnisku. Ot, takie ryzyko wizyt "turystycznych" będąc w ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. $4k za porod to nie ma najmniejszych szans. Zona 2 lata temu dostala rachunki ze szpitala (z ktorego wyszla na drugi dzien) na $30k. Na ubezpieczenie ktore to pokryje na turystycznej wizie tez oczywiscie nie ma szans - ubezpieczyciel musialby byc skonczonym idiota zeby cos takiego wystawic. Placic trzeba z wlasnej kieszeni.

2. To pytanie to zart jak rozumiem ?

3. Obywatelstwa sie nie wyrabia, fakt urodzenia sie w US to obywatelstwo, jedyne na co trzeba czekac to akt urodzenia ktory zajmuje od kilku dni do kilku tygodni a pozniej paszport - bo inaczej nie wyjedziesz z kraju (nastepne kilka tygodni). Plan jest slaby bo wcale nie musisz dostac 6 miesiecy na wjezdzie a jezeli zona bedzie w widocznej ciazy to najprawdopodobniej wrocicie nastepnym samolotem. Dodatkowo wozenie malutkiego dziecka przez ocean samolotem (zakladajac ze urodzi sie zdrowe) to tez moim zdaniem kiepski pomysl. Jezeli cokolwiek pojdzie nie tak (klopoty zony lub dziecka) to rachunki beda szesciocyfrowe lub wyzsze...

W ogole ten plan jest na pograniczu legalnosci i z takimi zachowaniami mniej lub bardziej skutecznie staraja sie walczyc (moim zdaniem slusznie).

I jeszcze zeby bylo wszystko jasne - z obywatelstwa dziecka nie wynika dla Was absolutnie nic przez nastepne 21 lat po jego urodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzielu, moje dzieci NIC nie kosztowaly (poza tym, co placilam za ubezpieczenie) ale to bylo dawno temu. Wiec zadzwonilam do znajomej z dosyc przecietnym ubezpieczeniem (na ktore ciagle narzeka) i ona zaplacila jakies $2,600 w zeszlym roku. Do tego placila $60 co-pay za kazda wizyte lekarska (co miesiac, od 8-go miesiaca co tydzien) plus cos tam na witaminy i jakies $500 za 2 ultrasounds.

Wiec chyba ta suma podana jest mniej wiecej realna, biorac pod uwage, ze moze sie troche roznic regionalnie.

A pozatym zgadzam sie z reszta twojej odpowiedzii. Nigdy nie rozumiem dlaczego ludzie chca lamac prawo. A potem sa zgorszeni ze ci straszni amerykanie wymagaja wizy od polakow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katlia - z ubezpieczeniem jak najbardziej realna kwota - całkowicie się zgadzam - my też zapłacilismy podobnie. $30k to była kwota na która szpital wystawił rachunki - bez ubezpieczenia (a nie sadze żeby był w stanie jakiejkolwiek dostac) tyle będzie musiał zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam takiego ubezpieczenia co pokryje koszta porodu czy to w Polsce czy tez w USA jak jestes na wizie turystycznej.

Kolejna sprawa to jak pisze kzielu,paszport,nawet ten polski paszport nie bedzie szybko ,jak zostaniesz dluzej niz o 1 dzien ponad czas to Twoja wklejka bedzie nie wazna.a do max 6 mesiecy nie masz zakazu wjazdu co nie znaczy ze dostanie sie wize po raz koleny w krotkim okresie czasu,Ambasada i urzednicy na granicy nie lubia takich sytuacji,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mozecie miec probelmy z ZUSem - podobno od zeszłego roku cześciej kontoroluje zasadność zwolnień lekarskich. Ciąża to nie choroba, jeśli kobieta przechodzi ciążę na tyle źle że ma zwolnienie od 5 mca to raczej nie powinna wtedy podróżowąć po świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mozecie miec probelmy z ZUSem - podobno od zeszłego roku cześciej kontoroluje zasadność zwolnień lekarskich. Ciąża to nie choroba, jeśli kobieta przechodzi ciążę na tyle źle że ma zwolnienie od 5 mca to raczej nie powinna wtedy podróżowąć po świecie.

Dzięki za wszystkie i szybkie odpowiedzi,

Niestety czuje w niektórych z nich taką niechęć typu ja tu przesiedziałem ileś czasu i było mi źle zanim do czegoś doszedłem a ten chce tutaj taką akcje zrobić i myśli, ze mu się uda naciągnąć na coś Państwo amerykańskie z moich krwawica zapłaconych podatków. To chyba takie polskie myślenie, spotkałem się z tym ze Polacy którzy mają już zalegalizowany pobyt w USA zachowują się tak często w stosunku do polaków przyjeżdżających do USA na wizach turystycznych bo im się wydaje ze wszyscy chcą tam zostać na stale i pracować nielegalnie i kiedyś w jakiś sposób zalegalizować swój pobyt a oni są po prostu lepsi bo już mają to GC czy obywatelstwo i mogą wszystkich ich krytykować dlatego ciesze się, ze w USA mam głownie znajomych amerykanów a nie polaków. Jeżeli się mylę lub nad interpretuje to przepraszam bo naprawdę nie chce nikogo urazić i nie twierdze ze wszyscy są tacy.

Na razie chciałem się tylko rozeznać w temacie. Od razu powiem tez ze nie zależny mi zupełnie na tym żeby dla mnie osobiście czy dla mojej dziewczyny cokolwiek wynikało z faktu ze nasze dziecko będzie obywatelem USA, Nie chcemy tam mieszkać na stale ani pracować nie potrzebujemy żadnych pieniędzy od Państwa amerykańskiego. Bardziej zależy nam żeby naszemu dziecku otworzyć jakaś dodatkowa szanse na przyszłość jeżeli będzie się kiedyś chciało tam przeprowadzić. Wizy turystyczne mamy od kilku lat ja bylem w USA już z 10 razy w ciągu ostatnich 8 lat zawsze służbowo albo turystycznie pracuje dla amerykańskiej firmy w Polsce. Nigdy nie pracowałem w USA nielegalnie średnio przebywałem w USA od 2 tygodni do miesiąca i nigdy nie miałem żadnego problemu z wjazdem i zależy mi na tym żeby tak zostało. Moja dziewczyna w 4-5 miesiącu ciąży jeszcze raczej nie będzie miała tej ciąży bardzo widocznej a i od strony medycznej wszystko jest ok jak na razie. Tym nie mniej pytam tylko potencjalnie i własnie głownie interesowały mnie te 2 kwestie czyli:

- ubezpieczenie i koszta (ok mogę zapłacić 5000$ ale nie 30000$)

- czy da rade to załatwić w 6 miesięcy wszystko

Nie wiedziałem, ze to jest nielegalne zakładałem, ze jak się jest w USA na wizie turystycznej czyli się tam nie pracuje to można tam legalnie urodzić dziecko ale trzeba pokryć rożne opłaty i mieć na to pieniądze. Jeszcze jedno pytanie czy jeżeli miałbym np swój dom/mieszkanie na Florydzie to to by coś zmieniło? Generalnie chciałbym kiedyś kupić tam mieszkanie/dom jak będę starszy bo bardzo lubię tam jeździć i często wracam ale jeżeli to mogłoby coś pomoc to może zdecydowałbym się to zrobić szybciej.

Jeszcze raz przepraszam jeżeli kogoś uraziłem i źle oceniłem niektóre odpowiedzi, będę wdzięczny z jeszcze kilka słów informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...