Skocz do zawartości

Ubezpieczenie Publiczne


aleksy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo prosze o wasza pomoc, poniewaz w sprawie ubezpieczen jestem kompletnie zielony. Niedawno przeprowadzilem sie z Polski do stanu Illinois (Cook County). Posiadam juz state ID oraz SSN. Na chwile obecna nie posiadam pracy, w zwiazku z tym, chcialbym zaaplikowac o ubezpieczenie publiczne. Po otrzymaniu stalego zatrudnienia zapewne wykupie juz, z pomoca agenta, jakis prywatny pakiet ubezpieczenia, jednak na chwile obecna interesuje mnie to publiczne, gdyz wymagane jest ze wzgledow prawnych posiadanie jakiegokolwiek aby uniknac placenia kary. Uprzejmie prosze o podpowiedz do jakiego miejsca nalezy sie w tym celu udac, aby takowe ubezpieczenie publiczne uzyskac (nazwa instytucji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz uzyskac ubezpieczenie stanowe, jesli nie masz dochodu lub bardzo niski dochod. Wowczas bedziesz mial bezplatne ubezpieczenie zdrowotne. Na razie nie korzystaj z exchange.

https://www.dhs.state.il.us/page.aspx?item=30359

No jak nic pasuje :

  1. What are the qualifications for medical assistance programs?

    A person has to be either:

    They must also meet financial eligibility criteria, residency requirements and in most cases must be citizens (except for children). See our Health & MedicalServices page.

    1. Blind, Disabled or Aged (65 or older), or
    2. have children under the age of 19, or
    3. be pregnant.

Poza tym to jest Medicaid ktory rezydentom nie przysluguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre stany maja stanowa pomoc. W CO jest CICP gdzie na podstawie dochodu mozna uzyskać pomoc medyczna w określonych placówkach, gdzie jesli masz mały lub brak dochodu nie zapłacisz wiecej niz 10 % rachunku. Niektóre stany oferuja jakaś tam pomoc a inne nie maja na to funduszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre stany maja stanowa pomoc. W CO jest CICP gdzie na podstawie dochodu mozna uzyskać pomoc medyczna w określonych placówkach, gdzie jesli masz mały lub brak dochodu nie zapłacisz wiecej niz 10 % rachunku. Niektóre stany oferuja jakaś tam pomoc a inne nie maja na to funduszy.

Ja wiem - w Californi w ogole jest milo w tej kwestii - maja MediCal i stamtad zdaje sie jest Serafina. Ale link ktory Serafina podrzucila dotyczyl co prawda IL ale chyba co najmniej srednio pasowal. Poza tym OP chodzi o unikniecie kary za brak ubezpieczenia, wiec dorazna pomoc tutaj nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem - w Californi w ogole jest milo w tej kwestii - maja MediCal i stamtad zdaje sie jest Serafina. Ale link ktory Serafina podrzucila dotyczyl co prawda IL ale chyba co najmniej srednio pasowal. Poza tym OP chodzi o unikniecie kary za brak ubezpieczenia, wiec dorazna pomoc tutaj nic nie da.

Jesli twoj hausehold income jest poniżej wyznaczonego minimum, wtedy mozna wystąpić o zwolnienie z płacenia kary przy rozliczniu podatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem - w Californi w ogole jest milo w tej kwestii - maja MediCal i stamtad zdaje sie jest Serafina. Ale link ktory Serafina podrzucila dotyczyl co prawda IL ale chyba co najmniej srednio pasowal. Poza tym OP chodzi o unikniecie kary za brak ubezpieczenia, wiec dorazna pomoc tutaj nic nie da.

ok faktycznie nie przeczytalam dokladnie. Dobrze ze doczytales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

What are the qualifications for medical assistance programs?

A person has to be either:

They must also meet financial eligibility criteria, residency requirements and in most cases must be citizens (except for children). See our Health & MedicalServices page.

Blind, Disabled or Aged (65 or older), or

have children under the age of 19, or

be pregnant.

Poza tym to jest Medicaid ktory rezydentom nie przysluguje.

Czyli jesli chciałabym sponsorować mamę na zielona kartę a mama ma 65 lat, to jej jako rezydentowi bedzie przysługiwać ubezpieczenie państwowe? Chodzi mi o stan Illinois.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...