Skocz do zawartości

Nieotrzymanie Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A ja nie dziwie sie, ze ludzie sie zloszcza ze placa za nic. 600 zl to moze nie fortuna, ale tez nie blahostka. Moge zrozumiec brac pieniaze za wize -- ale brac pieniadze i nie dawac wizy to juz troche przegiete...

Jakas oplata powinna zostac. Obecnie jest dosc wysoka, a za obecna wize zaplacilem jeszcze wiecej niz za turytyczna. Za wize kanadyjska placilem ok. $70 plus podroz do DC. Zdazalo mi sie placic za wizy do innych krajow.

Wez pod uwage, ze 90% wiz jest rozpatrywanych pozytywnie a w tych 10% odrzuconych kilka procent nie powinno nawet przechodzic kolo ambasady. W ambasadzie po wize bylem 4 razy i swoje widzialem. Sam wielu odchodzacym z paszportem w reku wizy bym nie dal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lx13 ja to Ci zazdroszczę, ze Ty taki oblatany i bywały w świecie jesteś, a no i ze stać Cię na wszystko,i wiedzę masz na każdy temat, ale o Polonii to Ty akurat widocznie g...no wiesz.

I tu cie zakończę bo o poloni wiem dużo a o amerykańskiej jeszcze więcej. Ja rozumiem ze moja odpowiedz boli, ale tak to czasem bywa ze spojrzenie prawdzie w oczy jest bolesne.

A moja sytuacja finansowa nie ma nic wspólnego z tematem. Jesli twoja ci nie odpowiada to pamiętaj ze każdy jest kowalem swojego losu.

Jakas oplata powinna zostac. Obecnie jest dosc wysoka, a za obecna wize zaplacilem jeszcze wiecej niz za turytyczna. Za wize kanadyjska placilem ok. $70 plus podroz do DC. Zdazalo mi sie placic za wizy do innych krajow.

Wez pod uwage, ze 90% wiz jest rozpatrywanych pozytywnie a w tych 10% odrzuconych kilka procent nie powinno nawet przechodzic kolo ambasady. W ambasadzie po wize bylem 4 razy i swoje widzialem. Sam wielu odchodzacym z paszportem w reku wizy bym nie dal.

Trafna odpowiedz. Niestety te 10% oraz ich rodziny którym udało sie do USA dostać nie bedą zadowolone. Ja dodam coś więcej. Do Kanady wiz nie ma, ale rozmowa na lotnisku jest dużo bardziej szczegółowa niż w USA. Zreszta w USA jest podobnie, z visa waiver masz "ostrzejsza" rozmowę niz bez. Ok, teraz sie zmieniło znowu trochę bo via waiver zaczyna sie odprawiać jak obywatele, w automatycznych kioskach ale X na wydruku także kieruje do pana i na rozmowę. Nie widzę żadnych podstaw i powodów do narzekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...