Skocz do zawartości

Dv-2017


Morav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 360
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dlatego się pytam co ma wiara to matematycznego rachunku prawdopodobieństwa?

Żadna wiara tego nie przeskoczy. Wygra 900 osób ze 100 000 to powiesz ze te 99100 za małą miało wiarę albo słabą karmę? bądzmy poważni

ty tak na powaznie?

zostaw tych ludzi, niech sobie wierza w co chca jesli im to poprawia humor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup. Nawet zebralem kilka support letters.

Speaking of... te support letters od kogo zbierałeś? Z tego co badałem temat, domyślnie powinny to być osoby nie będące w jakiś sposób powiązane z osobą składającą self petition, czyli np. naukowiec z jakiegoś innego ośrodka, który słyszał o badaniach delikwenta i pozytywnie je ocenia. Raczej mało pomagają support letters od przełożonych (nawet byłych), współpracowników, itp. Jak było u Ciebie? Myślałeś też o samodzielnym wypełnianiu wszystkiego (I-140, ...) bez prawników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speaking of... te support letters od kogo zbierałeś? Z tego co badałem temat, domyślnie powinny to być osoby nie będące w jakiś sposób powiązane z osobą składającą self petition, czyli np. naukowiec z jakiegoś innego ośrodka, który słyszał o badaniach delikwenta i pozytywnie je ocenia. Raczej mało pomagają support letters od przełożonych (nawet byłych), współpracowników, itp. Jak było u Ciebie? Myślałeś też o samodzielnym wypełnianiu wszystkiego (I-140, ...) bez prawników?

Dostalem kilka przykladowych petycji od znajomych. Z listami jest roznie. W moim przypadku na ta chwile mam od ludzi, ktorzy uzywaja rzeczy, ktore zrobilem (zrobilismy). Sa to glownie chirurdzy. Mam tez dwoch ludzi niezaleznych. Mam tez firmy, z ktorymi wspolpracuje, ale z firmami jest problem, bo takie poparcie ma mniejsza wartosc w oczach immigration. Wnioskuje na podstawie argumentacji odmow. Od czasu kiedy sie tym zajmowalem nawiazalem troche znajomosci w branzy i do nich uderze. Zawsze mozna ich zmusic do uslyszenia o mnie. :)

Jesli chodzi od strony praktycznej to te listy i tak sa pisane przez aplikantow lub prawnikow a potem sa ewentualnie edytowane. One musza adresowac kilka punktow, wiec trzeba ich i tak naprowadzac. To nie jest zwykly recommendation letter. Ja przewaznie pisze szkic i daje swoim amerykanskim znajomym do przepisania, zeby nie wygladaly podobnie stylowo.

Wiekszosc moich znajomych robilo bez prawnikow, bo ich stac nie bylo. Wszystkie aplikacje zaaprobowane, ale sa z krajow, ktore nie sa current, to jeszcze maja rok czy dwa. Znam tez ludzi co wspolpracuja z prawnikami. Przegladalem wniosek i spokojnie mozna to robic samemu. Ja na to nie mam za bardzo czasu teraz i planuje wynajecie prawnika. Nawet jak mnie to jedna miesieczna pensje bedzie kosztowac, to warto.

Z tego co slysze wiele ludzi sklada rownoczesnie EB-2 NIW i EB-1. Decyzje o EB-2 maja wczesniej niz EB-1.

Sorry za OT. Mozna to grzes przeniesc/wyrzucic. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...