Skocz do zawartości

Podwójne Obywatelstwo I Loty Do Polski


Damianq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wjechała na polskim paszporcie do UE. Wszystko. Z USA tez można wyjechać pokazując tylko polski passport. Wtedy chodzi tylko o tożsamość a nie prawo pobytu. Pokickane to jest.

no wlasnie robi sie absolutnie jasne, jesli trzymamy sie prostej zasady - wjazd i wyjazd na tym samym paszporcie

z usa mozna wyjechac na polskim paszporcie, ale pamietaj, ze kazde przekroczenie granicy jest rejestrowane w systemie i sprawy wizowo-pobytowe lacza sie z faktem wjazdu czy wyjazdu, bo z usa wyjechal obywatel polski XY, ale nigdy nie wjechal (wiec istnieje podejrzenie, ze poprzednio przekroczyl granice nielegalnie). informacja, ze tenze obywatel posiada rowniez inny paszport nie musi byc osiagalna natychmiast w systemie, a juz trafienie na jakiegos cholernego sluzbiste moze skomplikowac sprawy maksymalnie

przyznaje, ze moge byc szczegolnie ostrozna w tej sprawie, ale to sprawa takich a nie innych doswiadczen

pamietam jeszcze jedno zdarzenie tego typu: to bylo jeszcze w czasach przedunijnych, jako studentka jesdzilam czesto w gory, kazdorazowo gdziestam probowalo sie zorganizowac wypad do czech albo slowacji na piwo. ktoregos razu podczas powrotu znudzony granicznik (w klapkach kubota, ten szczegol pamietam jak nic innego), przetrzepal mi caly paszport, zeby znalezc wszystkie pieczatki wyjazdowe i wyjazdowe. pech chcial, ze ktorejs powrotnej mi brakowalo. najnormalniej dal mi wyklad o tym, ze to moj obowiazek, zeby o pieczatke przy wyjezdzie poprosic - no, ale to juz dygresja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zasada jest taka, ze powinno sie wozic obydwa paszporty, ale wiadomo ze ludzie robia jak chca z roznych wzgledow. Z mojego doswiadczenia (ja mam ze soba zawsze moje 2 paszporty) to jest tak: wyjezdzajac z Usa pokazuje amerykanski paszport, jest on tylko przez urzednika przeciagany przez maszyne, pieczatki wyjazdowej nie ma. Wlatujac do Polski pokazuje polski paszport - pieczatki wjazdowej nie ma. To samo z wylotem wylatujac z Polski okazuje polski paszport (amerykanski pokazuje tylko stewardesie przy check-in) - brak pieczatki. Wlatujac do Usa pokazuje amerykanski - brak pieczatki. Kiedys lecialam do Usa przez Berlin, czyli wylot z Polski na polskim paszporcie, kolejna kontrola paszportowa w Berlinie i tam pokazalam amerykanski paszport. Wyjatkowo nieprzyjemny Niemiec szuka pieczatki wjazdowej do street Schengen I nie moze znalezc, wiec pyta sie czy na tym paszporcie wlecialam I czy mam inny paszport. A ja ze tak I pokazuje polski, oczywiscie pouczul mnie jak mu utrudniam prace. Pieczatki brak. Wlasnie sprawdzilam paszporty I w zadnym nie mam ani jednej pieczatki ani wyjazdowej ani wjazdowej.

Pieczatki dostaje sie tylko jak wlatuje sie na obcym paszporcie do danego kraju. Tak jak zrobily moje dzieci wlatujac na amerykanskich paszportach do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...