Skocz do zawartości

Obywatelstwo Angielskie.


Immunity

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli uda mi się wygrać GC w procesie losowym to jaki mam czas by tam dotrzeć / odebrać to itd. Jest to jakoś uregulowane? Obecnie trwa rejestracja a ja zaczynam studia magisterskie stąd moje pytanie, czy czekać na następne losowanie czy próbować?

Zadajesz pytania ktore byly zadane tysiac piecset razy. Masz 6 miesiecy od wydania wizy na wyjazd (a dokladnie od badan do tej wizy), pozniej musisz utrzymac rezydencje zeby jej nie stracic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz pytania ktore byly zadane tysiac piecset razy. Masz 6 miesiecy od wydania wizy na wyjazd (a dokladnie od badan do tej wizy), pozniej musisz utrzymac rezydencje zeby jej nie stracic.

to prawda ale jest to forum i trzeba sie z tym liczyc ze ktos wpada zadaje pytanie i mu sie nie chce wertowac tematow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, rezydencje. Zielona karta jest do mieszkania w US i trzeba spelnic warunki odnosnie dlugosci przebywania w US zeby jej nie stracic.

Dzięki bardzo. Czyli obywatelstwo brytyjskie nic mi nie daje :-) Co jeśli przyjadę tutaj jako turysta na 90 dni mogę tak? Czy pół roku? Czy przed końcem okresu mogę złożyć wniosek o przedłużenie o kolejne pół roku? Coś takiego słyszałem więc wolę dopytać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo. Czyli obywatelstwo brytyjskie nic mi nie daje :-) Co jeśli przyjadę tutaj jako turysta na 90 dni mogę tak? Czy pół roku? Czy przed końcem okresu mogę złożyć wniosek o przedłużenie o kolejne pół roku? Coś takiego słyszałem więc wolę dopytać :-)

Bez wizy na brytyjski paszport 90 dni bez przedluzania. Z wiza DO pol roku z mozliwoscia przedluzenia do pol roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chcąc osiedlić się i żyć w Stanach Zjednoczonych, posiadając brytyjskie obywatelstwo daje mi jakieś możliwości w porównaniu do polskiego? Mam jakieś większe szanse, czym to się różni?

Bardzo zależy mi na odpowiedziach a w internecie znalazłem informacje z lat 2011 - 2012, więc jestem do tyłu a mogło się dużo zmienić. Dziękuję.

Nie, paszport brytyjski nic w tym aspekcie nie daje, jakby było inaczej juz dawno bym miał :)

Obecnie nawet, to pochodzenie polskie daje nieco więcej mozliwości, jakoze Brytyjczycy są wykluczeniu z Loteri Wizowej (piszę "pochodzenie" bo akurat w przypadku loterii paszport nie ma znaczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...