Skocz do zawartości

Gdzie... Wyjechać ?


Iraetyrr

Rekomendowane odpowiedzi

Qrcze, tutaj taki apartament trudno znaleźć poniżej tysiąca na miesiąc.

nie chcialbys tam mieszkac.

wybralismy ten kompleks, bo oferowal month-to-month rent (a wiedzielismy, ze bedziemy jak najszybciej kupowac dom, zreszta jeszcze z europy wynajelismy goscia, zeby nam chaty szukal) i byl blisko pracy/szkoly.

najgorsze dwa i pol miesiaca moje zycia - syf malaria sasiad pijak smrod i generalna katastrofa.

niestety, tutaj wszytskie apartamentowce tak wygladaja - miasto padlo po upadku detroit i choc buduje sie calkiem nowa bogata klasa srednio-wyzsza (glownie skupiona wokol uslug medycznych), to ci super-biedni biednieja dalej, bo pracy dla nich nie przybywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

no nie wiem, myslalem, ze mowimy o zyciu na jakims poziomie, a nie o "przezyciu"... jezeli mnie nie stac, by "wpierw placic sobie", to niestety nie uwazam tego za zycie na dopuszczalnym poziomie...

oczywiscie ocena jest subiektywna, kazdy ma inne priorytety

to wyjasnij moze, co masz na mysli mowiac o dopuszczalnym poziomie - nie o kase mi chodzi, ale o to, na co konkretnie musi byc stac czlowieka, ktory na dopuszczalnym poziomie zyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, myslalem, ze mowimy o zyciu na jakims poziomie, a nie o "przezyciu"... jezeli mnie nie stac, by "wpierw placic sobie", to niestety nie uwazam tego za zycie na dopuszczalnym poziomie...

oczywiscie ocena jest subiektywna, kazdy ma inne priorytety

Oj, tak se gadamy. Jak to wieczorkiem, przy piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyjasnij moze, co masz na mysli mowiac o dopuszczalnym poziomie - nie o kase mi chodzi, ale o to, na co konkretnie musi byc stac czlowieka, ktory na dopuszczalnym poziomie zyje

No to juz pisze - musi byc mnie stac by zapewnic sobie/rodzinie, jako absolutne minimum:

- dach nad glowa

- wode w kranie, prad, etc.

- posilki

- ubezpieczenia wszelkie (zdrowotne, na zycie, etc.)

- srodki do realizacji zawodu, ktory zapewnia przychod (transport, narzedzia)

- poduszke finansowa w przypadku zdarzen losowych, czytaj: musimy natychmiast wylozyc $2k, czy nas na to stac, czy musimy sie zapozyczac, ew. pojdziemy na dno?

- poduszke finansowa w przypadku tymczasowej, lecz natychmiastowej utraty glownego zrodla dochodu, tj. czy mam srodki, by przezyc 1, 2, lub 3 miesiace, podczas ktorych bede szukal nowej pracy, jednoczesnie nadal zapewniajac to absolutne minimum, o ktorym mowa

- emeryture (dlugoterminowo)

Oczywiscie u podstaw musi lezec wyplacalnosc finansowa, tj. nie powinienem musiec zaciagac kredytow, by powyzsze rzeczy zapewnic, a potem splacac tych kredytow przy pomocy srodkow z nowych kredytow. Tak to robi nasz rzad i wiadomo do czego to zmierza ;-)

Koniecznosc korzystania z jakichkolwiek benefitow typu food stamps, welfare, itp. w moim odczuciu nie kwalifikuje sie jako "dopuszczalny poziom"

Oj, tak se gadamy. Jak to wieczorkiem, przy piecu.

tja, tak se gadamy, fajne to forum, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz pisze - musi byc mnie stac by zapewnic sobie/rodzinie, jako absolutne minimum:

- dach nad glowa

- wode w kranie, prad, etc.

- posilki

- ubezpieczenia wszelkie (zdrowotne, na zycie, etc.)

- srodki do realizacji zawodu, ktory zapewnia przychod (transport, narzedzia)

- poduszke finansowa w przypadku zdarzen losowych, czytaj: musimy natychmiast wylozyc $2k, czy nas na to stac, czy musimy sie zapozyczac, ew. pojdziemy na dno?

- poduszke finansowa w przypadku tymczasowej, lecz natychmiastowej utraty glownego zrodla dochodu, tj. czy mam srodki, by przezyc 1, 2, lub 3 miesiace, podczas ktorych bede szukal nowej pracy, jednoczesnie nadal zapewniajac to absolutne minimum, o ktorym mowa

- emeryture (dlugoterminowo)

a gdzie kablowka i facebook? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...