Skocz do zawartości

Ryzyko Utraty Zielonej Karty 6 Miesięcy Poza Usa Bardzo Pilne


Marcin1982

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie mi skoro na lotnisku nie zabrali mi zielonej karty może to oznaczać że urzędnik mógł mnie postraszyć tylko czy powinienem spodziewać się pisma z uscis i sprawy w sądzię. Rozumiem że adwokat imigracyjny jest niezbędny żeby nie utracić zielonej karty? Jeśli tak to proszę o namiary sprawdzonego adwokata w Nowym Jorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same domysly nic nie dadza-nie znajac szczegolow,wazne jak dana osoba odpowiada i gdzie ma swoje interesy zyciowe :) pamietajcie o tym pod czas rozmowy z urzednikiem ..

tutaj zaden prawnik -ten dobry nie bedzie cudotworca jak nie ma sie dokumentow,papierow np rozliczenia z podatkami,ubezpieczenia itd

moze zacznij od teraz to robic aby pokazac wrazie czego ze jednak mieszkasz,zamierzasz tutaj mieszkac na stale,placic podatki i sie osiedlic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin1982

Ja bym sie tak bardzo tym nie przejmowal puki nie dostaniesz jakiegos listu (o ile wogole dostaniesz).

Ja latalem przez 7 lat sukcesywnie na pol roku do UK ale nie przekraczajac 6 miesiecy i tylko raz oficer imigracyjny powiedzial mi ze moze to podejrzanie wygladac jak bede staral sie o obywatelstwo, ale to bylo bardziej jako przyjecielska rada a nie jakas grozba. Nic mi nie wpisal w paszport ani nie dostalem zadnego listu. Zazwyczaj jak rozmawialem na lotnisku to na pytanie co robilem mowilem ze bylem pomieszkac z zona i nigdy nie bylo zadnych nieprzyjemnosci.

Nawet jak ladowalem na Imigration na lotnisku, to pomimo pelnej sali nigdy nie czekalem dluzej niz 15 minut.

http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/article/chapter4.pdf

Strona 22

6 miesiecy to 182.5 dnia czyli formalnie nie przekroczyles 6 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin1982

Ja bym sie tak bardzo tym nie przejmowal puki nie dostaniesz jakiegos listu (o ile wogole dostaniesz).

Ja latalem przez 7 lat sukcesywnie na pol roku do UK ale nie przekraczajac 6 miesiecy i tylko raz oficer imigracyjny powiedzial mi ze moze to podejrzanie wygladac jak bede staral sie o obywatelstwo, ale to bylo bardziej jako przyjecielska rada a nie jakas grozba. Nic mi nie wpisal w paszport ani nie dostalem zadnego listu. Zazwyczaj jak rozmawialem na lotnisku to na pytanie co robilem mowilem ze bylem pomieszkac z zona i nigdy nie bylo zadnych nieprzyjemnosci.

Nawet jak ladowalem na Imigration na lotnisku, to pomimo pelnej sali nigdy nie czekalem dluzej niz 15 minut.

http://www.uscis.gov/sites/default/files/files/article/chapter4.pdf

Strona 22

6 miesiecy to 182.5 dnia czyli formalnie nie przekroczyles 6 miesiecy.

Dlatego takim guciom powinno zabierac sie GC. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam jak to jest - mówicie ze jeśli ktoś nie wyjeżdża na dłużej niż pół roku z USA to nie czepiają się nawet jeśli ktoś robi to regularnie. A co jeśli ktoś z GC co pół roku wpadałby na chwilę do USA po czym wyjeżdżał na pół roku i tak w kółko. Czy w takim wypadku mają prawo zabrać GC skoro osoba nigdy nie była dłużej niż pół roku poza USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...