Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym $10k nie jest na cały rok, kumuluje się przecież...

No to przeciez pisze, ze w ciagu roku, a nie na caly rok... Nie zrozumielismy sie ;)

mowie o jednorazowym doplywie gotowki w takiej kwocie...

Jak jednorazowo wyplacisz to, co sie zbierze z tych nadplat, z wlasnego konta, na ktore te "nadplaty" bys wplacala (zamiast miec zbyt wysokie WH), to tez masz jednorazowy doplyw gotowki w nawet wiekszej kwocie :)

inna rzecz, ze jak dla mnie to wole zeby mi odciagali wiekszy podatek niz pozniej zebym doplacala i miala IRS na glowie...

Ja osobiscie wole, by ta kasa pracowala na mnie, w mojej "sakwie", a nie lezala sobie na koncie IRS :) No ale ja mam cierpliwosc do obliczen - nasze federalne, stanowe, i lokalne WH, wlacznie z pozycjami "additional WH amount", sa wyliczone w zasadzie co do dolara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja osobiscie wole, by ta kasa pracowala na mnie, w mojej "sakwie", a nie lezala sobie na koncie IRS :) No ale ja mam cierpliwosc do obliczen - nasze federalne, stanowe, i lokalne WH, wlacznie z pozycjami "additional WH amount", sa wyliczone w zasadzie co do dolara :)

czy moglbys mi powiedziec jak to sobie obliczasz? gdzie moge cos o tym poczytac, dowiedziec sie? tez bym sobie z checia wyliczyla wszytsko i zapiela na ostatni guzik

dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moglbys mi powiedziec jak to sobie obliczasz? gdzie moge cos o tym poczytac, dowiedziec sie? tez bym sobie z checia wyliczyla wszytsko i zapiela na ostatni guzik

dziekuje :)

Najpierw zorientuj sie jak tu dziala system podatkowy, czyli withholdings, WH tables, tax brackets, deductions, exemptions, itp. Bez tej wiedzy niczego sobie nie obliczysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przeciez pisze, ze w ciagu roku, a nie na caly rok... Nie zrozumielismy sie ;)

Jak jednorazowo wyplacisz to, co sie zbierze z tych nadplat, z wlasnego konta, na ktore te "nadplaty" bys wplacala (zamiast miec zbyt wysokie WH), to tez masz jednorazowy doplyw gotowki w nawet wiekszej kwocie :)

Ja osobiscie wole, by ta kasa pracowala na mnie, w mojej "sakwie", a nie lezala sobie na koncie IRS :) No ale ja mam cierpliwosc do obliczen - nasze federalne, stanowe, i lokalne WH, wlacznie z pozycjami "additional WH amount", sa wyliczone w zasadzie co do dolara :)

Ja natomiast zamiast siedziec i obliczac, mam od tego ksiegowego, bo czas jaki poswecilabym na owe obliczenia plus doczytywanie wszystkiego itd. nie jest adekwatny do tego ile ja w tym czasie bym zarobila. Nie jestem ekspertem w sprawach podatkow, a ostatnia rzecz jaka bym chciala, to problemy z IRS, wiec wychodze z zalozenia, ze wole zeby pare extra $$ lezalo na koncie IRS niz zebym miala audyt - nie warte czasu i pieniedzy. Inna rzecz, ze u mnie nie da sie wyliczyc co do dolara, bo raz, ze mamy firmy oraz fundusze, dwa, ze mamy rozne extra wyplaty w postaci bonusow itd., odliczenia w postaci podrozy (ktorych nie da sie przewidziec) itd. Tak wiec ksiegowy jest od podatkow, ja od tego, zeby moj biznes jakos sie krecil. :) Dzialalnosc charytatywna robie tutaj (lepsze to niz terapia u psychologa - tak mysle, bo nigdy tam nie bylam ;), znajomosci, ktore tutaj zawarlam sa super (czy juz wspomnialam o ciastkach od mesio007 ?), w sumie nie jest zle.

Dla Ciebie podziw i uznanie za wyliczenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zamiast siedziec i obliczac, mam od tego ksiegowego, bo czas jaki poswecilabym na owe obliczenia plus doczytywanie wszystkiego itd. nie jest adekwatny do tego ile ja w tym czasie bym zarobila.

Mi takie wyliczenia sprawiaja przyjemnosc i daja satysfakcje, w zwiazku z tym nie traktuje tego jako "strate czasu", bo podobnie jak u Ciebie, czas poswiecony na owe obliczenie zdecydowanie nie byl adekwatny do "potencjalnych" zarobkow :) Ostatecznie, kazdy/a robi co mu/jej pasuje :)

Nie jestem ekspertem w sprawach podatkow, a ostatnia rzecz jaka bym chciala, to problemy z IRS, wiec wychodze z zalozenia, ze wole zeby pare extra $$ lezalo na koncie IRS niz zebym miala audyt - nie warte czasu i pieniedzy. Inna rzecz, ze u mnie nie da sie wyliczyc co do dolara, bo raz, ze mamy firmy oraz fundusze, dwa, ze mamy rozne extra wyplaty w postaci bonusow itd., odliczenia w postaci podrozy (ktorych nie da sie przewidziec) itd. Tak wiec ksiegowy jest od podatkow, ja od tego, zeby moj biznes jakos sie krecil. :) Dzialalnosc charytatywna robie tutaj (lepsze to niz terapia u psychologa - tak mysle, bo nigdy tam nie bylam ;), znajomosci, ktore tutaj zawarlam sa super (czy juz wspomnialam o ciastkach od mesio007 ?), w sumie nie jest zle.

I za wolontariat jestesmy Ci ogromnie wdzieczni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do podziekowan dla Kariny!!

OK, a wiec postanowilam ze wypelnie ten formularz z tylko dwoma znizkami i mysle ze tak bedzie dobrze.

Dowiedzialam sie rowniez ze przez pierwszy rok bede miala zapewnione takze darmowe doradctwo podatkowe wiec wtedy porusze ten temat.

dzieki wszytskim za udzielone informacje

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do podziekowan dla Kariny!!

OK, a wiec postanowilam ze wypelnie ten formularz z tylko dwoma znizkami i mysle ze tak bedzie dobrze.

Dowiedzialam sie rowniez ze przez pierwszy rok bede miala zapewnione takze darmowe doradctwo podatkowe wiec wtedy porusze ten temat.

dzieki wszytskim za udzielone informacje

pozdrawiam :)

A pewna jestes ze te znizki Ci przysluguja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...