Skocz do zawartości

Wiza F1 A Ślub Z Gc- Towcem


Patt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeden studentem, który przebywa obecnie na wizie F1 i mam narzeczona z która planuje sie w najblizszym czasie pobrać. Ona z kolei ma stala GC, która dostała poprzez małżeństwo ze swoim byłym mężem. Moje pytanie czy biorąc ślub mam jakiekolwiek szanse na staranie sie o GC zeby rownież mieć SSN i legalnie moc tutaj utrzymać rodzine??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeden studentem, który przebywa obecnie na wizie F1 i mam narzeczona z która planuje sie w najblizszym czasie pobrać. Ona z kolei ma stala GC, która dostała poprzez małżeństwo ze swoim byłym mężem. Moje pytanie czy biorąc ślub mam jakiekolwiek szanse na staranie sie o GC zeby rownież mieć SSN i legalnie moc tutaj utrzymać rodzine??

Posiadacze GC mogą sponsorować małżonków. ALe pod pewnymi warunkami

https://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/spouse/bringing-spouses-live-united-states-permanent-residents

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeden studentem, który przebywa obecnie na wizie F1 i mam narzeczona z która planuje sie w najblizszym czasie pobrać. Ona z kolei ma stala GC, która dostała poprzez małżeństwo ze swoim byłym mężem. Moje pytanie czy biorąc ślub mam jakiekolwiek szanse na staranie sie o GC zeby rownież mieć SSN i legalnie moc tutaj utrzymać rodzine??

Poki co to srednio. Po pierwsze jest okres w ktorym osoba ktora otrzymala GC przez malzenstwo nie moze sponsorowac. Po drugie to podejrzamy scenariusz bo to najbardziej klasyczny marriage fraud. Po trzecie sponsorowani przez posiadaczy GC musza czekac przez ok 2 lata na priority date i przez ten czas utrzymac legalny status. Brak legalnego statusu uniemozliwia "adjustment of status".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co to srednio. Po pierwsze jest okres w ktorym osoba ktora otrzymala GC przez malzenstwo nie moze sponsorowac. Po drugie to podejrzamy scenariusz bo to najbardziej klasyczny marriage fraud. Po trzecie sponsorowani przez posiadaczy GC musza czekac przez ok 2 lata na priority date i przez ten czas utrzymac legalny status. Brak legalnego statusu uniemozliwia "adjustment of status".

No wlasnie tego sie obawiałem.. :( a wiesz moze jaki to okres przez który osoba mająca GC nie morze sponsorować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mi to przypomina Kanadę i jej przepisy które pare lat temu sie zmienimy.

Gdzie pisze o tych 5 latach jesli chodzi o USA

Dla innych osób i tych podobnych spraw

http://www.nolo.com/legal-encyclopedia/my-husband-got-us-green-card-through-previous-marriage-can-sponsor-me.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...