Skocz do zawartości

Pierwszy Lot Do Usa Po Wygraniu Loterii


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie tylko czy jak potem będziemy wlatywać już razem i ja będę miał podstemplowaną wizę a żona i dzieci nie to czy nie zrobią nam z tego powodu jakiś problemów.

Tak długo, jak oni wlecą w terminie ważności swoich wiz, nie będziecie mieli z tego powodu żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

czarex, bardzo uogolniasz, przede wszystkim DonCzarny nie napisal dokad leci i w jakiej branzy bedzie pracy szukal, bed tego to sobie mozemy gdybac... U mnie np bylo zupelnie odwrotnie niz Ty opisales - praca znaleziona jeszcze z Polski, poczekali na mnie 2 miesiace, prawo jazdy - zadnego umawiania sie, czekania na termin, poszlam do DMV jak mi sie podobalo i tego samego dnia wyszlam z papierkiem ze moge jezdzic, plastik przyszedl po tygodniu. Co stan/miasto/branza to obyczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarex, bardzo uogolniasz, przede wszystkim DonCzarny nie napisal dokad leci i w jakiej branzy bedzie pracy szukal, bed tego to sobie mozemy gdybac... U mnie np bylo zupelnie odwrotnie niz Ty opisales - praca znaleziona jeszcze z Polski, poczekali na mnie 2 miesiace, prawo jazdy - zadnego umawiania sie, czekania na termin, poszlam do DMV jak mi sie podobalo i tego samego dnia wyszlam z papierkiem ze moge jezdzic, plastik przyszedl po tygodniu. Co stan/miasto/branza to obyczaj

Zawsze można gdybać. Co stan to inaczej, to prawda, napisałem z tym czym ja się zetknąłem. Cieszę się, że tak wszystko byłaś wstanie sobie poukładać. Choć załatwienie pracy nie będąc jeszcze w USA do łatwych nie należy, albo trzeba znaleźć specyficznego i otwartego pracodawcę i branżę. Jak leciałem do Kanady to też znalazłem pracę będąc jeszcze w Polsce. Jak z prawkiem sprawnie pójdzie to też zależy od stanu i DMV. W jednym przypadku kumpel 3x podchodził do praktycznego a w innym stanie inny dostał prawko od ręki - rundkę dookoła parkingu jako praktyczny zrobili i tyle.

a ja sie podepne do tematu, kupilem bilety w lot do (chicago) i nic nie bylo zadnego pytania odnosnie paszportu, zielonej karty itp... czy o takie rzeczy pytaja dopiero 24h przed odlotem na odprawie przez neta?

Jak leciałem to gość w "okienku" podczas przesiadki w Oslo wpisał dane przed samym lotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie podepne do tematu, kupilem bilety w lot do (chicago) i nic nie bylo zadnego pytania odnosnie paszportu, zielonej karty itp... czy o takie rzeczy pytaja dopiero 24h przed odlotem na odprawie przez neta?

Teraz rzadko kiedy linie lotnicze chcą podania nru paszportu.

Jednak gdy ostatnio kupowałem bilet z pomocą szefa bo on ma dobrą rękę to właśnie linie zschciały numeru paszportu. Oczywiście nie mialem. Gdy następnego dnia przynioslem paszport upolowalismy bilet w innych liniach prawie $200 taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...