Skocz do zawartości

Droga Do Gc Po Slubie Z Obywatelem, Ktory Stan Wybrac?


magnumpl

Rekomendowane odpowiedzi

Joanna byc moze zle sie wyrazilem w pierwszym poscie ale caly czas mysle o sponsorowaniu po zdaniu obywatesltwa przez narzeczona.

Tymczasowa zielona karta wiaze sie z ponownymi kosztami odnawiania, ponownym ryzykiem bo karta moze nie zostac przedluzona. No i wlasnie moje pytanie co do tymczasowej karty - jak wyglada etap zdawania przeze mnie obywatelstwa? Czy czas ktory jestem poza usa jest odejmowany od ciaglosci pobytu w usa co wiaze sie z pozniejszym zdawaniem egzaminu? Czy moge byc poza granicami usa do pol roku w roku (lacznie 1.5 roku) i po 3 latach zdawac na obywatelstwo? Jak wiadomo tymczasowa zielona karta wydawana jest na 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Lepiej chyba poczekac na jej obywatelstwo.

Bedzie szybciej i mniej stresu.

Obywatelstwa przyspieszyc sie chyba nie da - chyba ze dziewczyna wstapi do armii albo nie wiem, uratuje prezydenta z opałów,

Slub nie ma znaczenia - mozesz wziasc dzien po otrzymaniu przez nia obywatelstwa i proces wygalda tak samo.

Nie wiem na cholere teraz.

Ten slub ci fizycznie nic nie da, jak nie zaczales procesu (jak jestem w bledzie, prosze poprawcie mnie).

Dziewczyna, jak juz dostanie obywatelstwo (za co trzeba zaplacic), bedzie musiala sponsorowac Ciebie

A to oznacza, ze musi miec dochody na odpowiednim poziomie.

Pamietajcie o tym, bo bez tego to trzeba szukac dodatkowego sponsora i jest jeszcze wieksza zabawa.

Prawnik wam do procesu nie jest potrzebny. Potrzebny wam jest jej paszport.

W NYC jest najgorsza kolejka, w sumie w Kalifornii tez (z tego co slyszalam). Prosty powod - po prostu duzo ludzi aktualizuje / zmienia swoj status. Nie wiem czy jest to 2 lata, ale napewno dluzej niz normalnie.

Przeniescie sie gdzies gdzie sa niskie podatki i tanie zycie - ja wiem, Centralna Floryda?:) Tutaj kolejek wielkich nie ma, zakladajac,ze nie wybierzecie Miami.

Swoja droga szukaj stanow, gdzie latwiej ci bedzie o prace, a nie kolejka bedzie krotsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz chciał starać się obywatelstwo na podstawie małżeństwa z obywatelem, to musisz być przez trzy lata stałym rezydentem i małżonkiem tego samego obywatela. A w międzyczasie musisz znieść warunkowość pierwszej zielonej karty (jeśli takową dostałeś). Nie da się ominąć etapu ROC, jeśli dostaniesz warunkową zieloną kartę i starać się od razu o obywatelstwo.

Aiglon - nie lepiej, ale to jest dla nich jedyne wyjście. On jest w tej chwili nielegalnie i teoretycznie w każdej chwili może być deportowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak o ile wiem to jesli nie jestestemy malzenstwem minimum 2 lata to dostaje tymczasowa zielona karte. Tak wiec slub musimy wziac do 08/2016.

Slub wezcie po tym jak zostanie obywatelka. Teraz to tylko koszty, a dla ciebie zadna ochrona.

Prawnik powiedzial ci jakies zalozenia, ale ty tu jestes nielegalnie i to juz przemilczales, albo on zignorowal.

Albo tez chce zarobic jakas super kase na wupelnianiu kwitkow.

Tak, po slubie dostajesz dwuletnia GC

Po dwuletniej, 10 letnia i w trakcie tej 10 letniej po 3 latach od slubu, mozesz aplikowac o obywatelstwo.

Jak chcesz szybciej, ozen sie z jej babcia.. :P

Czyli najwczesniej dziewczyna dostanie obywatelstwo w 2018

Jak sie uda, to 2018/2019 dostaniesz pierwsza GC (o ile blyskawicznie sie pobierzecie)

A obywatelstwo w 2022.

Ja bym sie bala slub brac teraz, bo to w jejpapierach moze dziwnie wygaldac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aiglon - nie lepiej, ale to jest dla nich jedyne wyjście. On jest w tej chwili nielegalnie i teoretycznie w każdej chwili może być deportowany.

Ale jak nie zaczna AOSu to dalej go chyba mozna deportowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum

Ze twoja pierwsza zielona karta bedzie dwuletnia, co bys nie robil.

Niezaleznie czy jestes po 10 po 15 czy po 30 latach w malzenstwie.

Sa ludzie, kotrzy AOS robia po 5 latach, jak ich stac.

Pierwsza zielona karta NIE JST NIE BYLA I NIGDY NIE BEDZIE przyznawana automatycznie.

NIE MOZESZ otrzymac teraz tej zielonej karty, JEZELI nie wezmiesz slubu z obywatelem.

Aby otrzymac dwuletnia zielona karte nalezy:

1) byc w zwiazku malzenskim z obywatelem USA - wszystko jedno czy od 24h czy od 30 lat

2) Wypelnic papiery

3) Wplacic kase

4) Malzonek MUSI miec odpowiednie dochody.

REZYDENCI nie moga sponsorwac nielegalnie przebywajacych malzonkow.

Zenic sie moga, ocyzwiscie, ale wywala cie z kraju jak cie zlapia i tak.

Tylko obywatele moga sponsorowac NIELEGALNIE przebywajacych wspolmazlonkow.

Twoja dziewczyna nie jest obywatelem, wiec rzad USA NIE PRZEBACZY CI teraz faktu, ze jestes nielegalnie.

A MUSI PRZEBACZYC, zebys dostal jakakolwiek zielona karte. jakakolwiek. Czy 2 letnia czy 10 letnia.

Po pierwszym zlozeniu papierow zawsze distaje sie karte 2 letnia.

Wniosek - trzeba sie bylo ochajtac jak miales to B1/B2

To moze wtedy, chociaz tez nie jestem pewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...