Skocz do zawartości

Droga Do Gc Po Slubie Z Obywatelem, Ktory Stan Wybrac?


magnumpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnosnie legalizacji pobytu po slubie z obywatelwm USA, najpierw moze naswietle swoja sytuacje. Mieszkamy na long Island w NY. Moja narzeczona jest w USA od 08/2013 na green card (sponsorowana przez babcie), ja dolecialem do niej rok pozniej 08/2014 na wizie B1/B2 ktora w 02/2015 stracila waznosc. O ile wiem musimy wziac slub do 08/2016 czyli 2 lata przed egzaminem na obywatelstwo abym mogl dostac stala zielona karte. Bylismy u prawnika od spraw imigracyjnych i dowiedzismy sie ze najwczesniej kiedy dostane papiery to 4 lata, czy jest to prawda? W ktorym stanie czas oczekiwania moglby byc najkrotszy? Czy sa jakies kroki ktore moga nieco przyspieszyc w moim przypadku czas oczekiwania na papiery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nielegalny pobyt jest przebaczany tylko małżonkom obywateli.

Jeśli Twoja narzeczona jest w USA od 2013, to w 2018 roku może zostać obywatelem. I dopiero potem Ciebie sponsorować. Zakładając oczywiście, że w międzyczasie się pobierzecie.

A w tak zwanym międzyczasie Ty jako nielegalny podlegasz deportacji.

Zresztą pytałeś już o to w czerwcu 2015. Od tamtej pory nic się nie zmieniło w przepisach.

http://forum.usa.info.pl/topic/24940-legalizacja-pobytu-narzeczona-z-gc/

Zresztą wygląda na to, że w Twojej sytuacji też nic się nie zmieniło i podjęłeś decyzję o dalszym pozostaniu nielegalnie w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnosnie legalizacji pobytu po slubie z obywatelwm USA, najpierw moze naswietle swoja sytuacje. Mieszkamy na long Island w NY. Moja narzeczona jest w USA od 08/2013 na green card (sponsorowana przez babcie), ja dolecialem do niej rok pozniej 08/2014 na wizie B1/B2 ktora w 02/2015 stracila waznosc. O ile wiem musimy wziac slub do 08/2016 czyli 2 lata przed egzaminem na obywatelstwo abym mogl dostac stala zielona karte. Bylismy u prawnika od spraw imigracyjnych i dowiedzismy sie ze najwczesniej kiedy dostane papiery to 4 lata, czy jest to prawda? W ktorym stanie czas oczekiwania moglby byc najkrotszy? Czy sa jakies kroki ktore moga nieco przyspieszyc w moim przypadku czas oczekiwania na papiery?

Termin slubu nie ma nic do rzeczy. Zielonej karty - dopoki ona nie zostanie obywatelem - nie dostaniesz bedac tam nielegalnie. Jezeli kiedykolwiek wyjedziesz to dostaniesz bana i bedziesz musial sie bawic z waiverem bez wzgledu na to czy obywatelem malzonka jest czy nie. Najwczesniej GC dostaniesz ~4-6 miesiecy od zlozenia petycji w momencie jak malzonka jest obywatelem. Wybieraniu stanu do zycia ze wzgledu na kolejke AoS dla malzonkow obywateli to jakis kompletny kretynizm, szczegolnie ze roznice sa niewielkie i nic nie znaczace w porownaniu z okresem oczekiwania na GC.

W Twoim przypadku jedyne co mogloby przyspieszyc to wyjazd do PL, zlozenie przez malzonke dokumentow w kategorii F2A i bys ja otrzymal po 2 latach lub mniej - tyle ze w tej chwili Twoj wyjazd sie wiaze z 10-letnim banem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie najpierw narzeczona musi zdac obywatelstwo dopiero wtedy bedziemy skladac papiery na mnie.

Jednak o ile wiem to jesli nie jestestemy malzenstwem minimum 2 lata to dostaje tymczasowa zielona karte. Tak wiec slub musimy wziac do 08/2016.

Pytalem jednak sytuacja sie troche zmienila bo wize przesiedzialem i postanowilismy ze zostajemy w usa.

Wiec moje pytania brzmia:

- Czy to prawda ze caly proces (egzamin na obywatelstwo narzeczonej, skladanie aplikacji na mnie, interview, czas oczekiwania na karte) zajmie 2 lata? Czyli minimum 4 lata od dnia dzisiejszego?

- W ktorym stanie czas tego procesu jest najkrotszy?

- Sa jeszcze jakies kroki ktore mozemy podjac aby przyspieszyc ten proces? Np zlozenie aplikacji po slubie a nie po zdaniu obywatelstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie najpierw narzeczona musi zdac obywatelstwo dopiero wtedy bedziemy skladac papiery na mnie.

Jednak o ile wiem to jesli nie jestestemy malzenstwem minimum 2 lata to dostaje tymczasowa zielona karte. Tak wiec slub musimy wziac do 08/2016.

Pytalem jednak sytuacja sie troche zmienila bo wize przesiedzialem i postanowilismy ze zostajemy w usa.

Wiec moje pytania brzmia:

- Czy to prawda ze caly proces (egzamin na obywatelstwo narzeczonej, skladanie aplikacji na mnie, interview, czas oczekiwania na karte) zajmie 2 lata? Czyli minimum 4 lata od dnia dzisiejszego?

- W ktorym stanie czas tego procesu jest najkrotszy?

- Sa jeszcze jakies kroki ktore mozemy podjac aby przyspieszyc ten proces? Np zlozenie aplikacji po slubie a nie po zdaniu obywatelstwa

Tymczasowa zielona karta to nie jest koniec swiata. Miliony ludzi ja otrzymuja, ja tez mialem. Slub mozesz wziac nawet jutro.

- Obywatelstwo od momentu zlozenia N-400 zajmuje 3-8 miesiecy w zaleznosci gdzie sie mieszka - zakladajac ze spelnia wymagania, rozliczala sie z podatkow itd...

- Nie ma jakiejs statystyki ze wzgledu na stan, wszystko zalezy od oblozenia local office, z reguly w duzych miastach (jak NYC) trwa to dluzej.

- Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy trzeba powtórzyć, żebyś zrozumiał, że na pozostanie w USA masz szansę tylko wtedy, kiedy będzie Cię sponsorowała obywatelka?

Ślub możecie wziąć już teraz. Ale ze sponsorowaniem musicie czekać, aż ona zostanie obywatelką.

Nie wiem, jak w tym wypadku liczy się staż.

Kiedy narzeczona może starać się o obywatelstwo? To do tamtej daty dodaj kilka miesięcy, kiedy już faktycznie obywatelstwo otrzyma i będzie mogła zacząć Cię sponsorować. A jak dłupo potrwa tamten proces? Trudno teraz przewidzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzielu, otrzymalem Twoja odpowiedz w trakcie pisania postu.

Powiem szczerze ze nasza sytuacja finansowa jest na bardzo zlym poziomie ze wzgledu na bardzo drogie zycie i podatki na long island takze miejsce zamieszkania/stan bedziemy napewno za jakis czas zmieniac. A znajac stany ktore maja najkrotsza "kolejke" moze nam pomoc w wyborze.

Prawnik powiedzial ze maksymalny czas calego procesu w NY to nawet 2.5 roku, natomiast np w texasie 4 miesiace. Nie wiem czy jest to prawda ale w internecie tez mozna podobne roznice znalezc.

Powrot do polski niestety odpada do czasu otrzymania przeze mnie green card :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnik powiedzial ze maksymalny czas calego procesu w NY to nawet 2.5 roku, natomiast np w texasie 4 miesiace. Nie wiem czy jest to prawda ale w internecie tez mozna podobne roznice znalezc.

Powrot do polski niestety odpada do czasu otrzymania przeze mnie green card :(

Prawda i nieprawda - Houston o ile dobrze pamietam zawsze bylo w tyle. NYC i Chicago zawsze mialo dlugie kolejki. Ja z kolei w Cincinnati sie uwinalem (AoS z L1B, RoC i obywatelstwo) w rekordowym czasie, z tym ze ja bylem na pracowniczej wizie z wielokrotnie przeprowadzanym background checkiem wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...