Skocz do zawartości

Boeing 787-8 Wygodny? Jakie Miejsca?


Adii

Rekomendowane odpowiedzi

Ocena wartości zakupu zalezy oczywiście od indywidualnej sytuacji kupującego, ale cena 2 razy economy jest spokojnie do zrobienia w biznes klasie, a czasem i mniej, trzeba tylko trochę poszukac i czasem doleciec do innego niz domowy portu.

No ja bym jednak chetnie do domu chcial doleciec. :)

Jest to do zrobienia, jak kots moze sobie leciec kiedy chce i jak chce. Tak sobie kombinowac mozna, jak ktos chce sie przeleciec biznes, ale w normalnych warunkach odpada. Ja musze niezle glowkowac zeby w ogole jakos sensownie poleciec w ekonomicznej. Jedze dzien wczesniej na wieksze lotnisko, place za hotel i wynajem auta itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jest to do zrobienia, jak kots moze sobie leciec kiedy chce i jak chce. Tak sobie kombinowac mozna, jak ktos chce sie przeleciec biznes, ale w normalnych warunkach odpada.

To prawda, potrzebna jest tu znaczna doza elastyczności, w innym wypadku wszyscy by latali.

Trzeba pamiętac, ze najłatwiej jest w lipcu/sierpniu i w okolicach świąt rodzaju róznego kiedy liczba prawdziwych biznesowych pasazerów spada, a ceny biletów ekonomicznych idą znacznie w górę. Wtedy róznica jest najmniejsza, dokładnie tak jak w nadchodzące lato z Polski na Wschodnie Wybrzeze gdzie masz daty do wyboru do koloru przez dwa miesiące wszystkimi głownymi zachodnimi liniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nad Atlantykiem ciągnie po nogach. ...

:lol::D:lol::D:lol:

piękne

Przypominam wszystkim że samolot jest zahermetyzowany w czasie lotu, a to co ciągnie po nogach to klimatyzacja a nie temperatura z zewnątrz. Czasem wystarczy poprosić personel o podgrzanie (choć jak się trafi na załogę co lubi mieć chłodno, to może być ciężko ;) )

Co do wyboru miejsca - ja ostatnio kupiłam córce bilet do Polski w Norwegian. Bilet w jedna stronę kosztował 2291,- pln w klasie Premium (zależało nam na dwóch bagażach rejestrowanych i tak wyszło paradoksalnie taniej) Możliwość rezerwacji miejsca od razu przy zakupie i z tego co wiem to nie dotyczy tylko klasy premium. W ekonomii również można bezpłatnie chyba wybrać sobie miejsce od razu przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol::D:lol::D:lol:

piękne

Przypominam wszystkim że samolot jest zahermetyzowany w czasie lotu, a to co ciągnie po nogach to klimatyzacja a nie temperatura z zewnątrz. Czasem wystarczy poprosić personel o podgrzanie (choć jak się trafi na załogę co lubi mieć chłodno, to może być ciężko ;) )

Co do wyboru miejsca - ja ostatnio kupiłam córce bilet do Polski w Norwegian. Bilet w jedna stronę kosztował 2291,- pln w klasie Premium (zależało nam na dwóch bagażach rejestrowanych i tak wyszło paradoksalnie taniej) Możliwość rezerwacji miejsca od razu przy zakupie i z tego co wiem to nie dotyczy tylko klasy premium. W ekonomii również można bezpłatnie chyba wybrać sobie miejsce od razu przy zakupie.

Dokładnie :) w ekonomicznej też można bezpłatnie wybrać miejsca, my to zrobiliśmy właśnie przy zakupie, a za lot w jedną stronę płaciliśmy od osoby 1160 zł (lecieliśmy 1 maja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) w ekonomicznej też można bezpłatnie wybrać miejsca, my to zrobiliśmy właśnie przy zakupie, a za lot w jedną stronę płaciliśmy od osoby 1160 zł (lecieliśmy 1 maja)

A lecieliście z Polski do USA?

Bo ja kupowałam bilet z USA do Polski a w tę stronę nie wiedzieć czemu bilety ogólnie są sporo droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem od biura podróży to bilety można wybrać bezpłatnie 48h przed wylotem. Kiedy kupowałem bilety (luty) było to płatne 80 zł.

Mam jeszcze małe pytanko co do "wywiadu" na lotnisku. Jakich pytań mogę się spodziewać (jak możecie to napiszcie po ang). Trochę się stresuję tą rozmową bo angielski na ogół znam tylko że na pewno będę miał blokadę językową oraz z gramatyką u mnie trochę słabo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym samolocie w klasie ekonomicznej siedzenia nie są jakieś super wygodne. Jeśli Ci się uda, to polcam zarezerwować miejsce w pierwszych rzędach lub chociaż kolumnach przy przejściach, żeby móc wyprostować nogi. Najgorzej jest siedzieć przy oknie lub w środkowej kolumnie bo nie dośc, że jak chcesz wyjśc np. do WC to przeciskanie się przez innych pasażerów (a co gorsza, gdy akurat śpią), to jest tragedia. Do tego, jak osoba siedząca przed Tobą rozłoży sobie oparcie, to już w ogóle średnio jest.

Jesli nie uda Tobie się zarezerować dobrego miejsca, to zawsze możesz już po odprawie i po rozlokowaniu pasażerów przejśc się po samolocie i zobaczyć, czy nie ma jakiegoś lepszego miejsca. Jesli znajdziesz, to spokojnie możesz zmienić miejsce (nikt na to uwagi nie zwraca).

Dobre miejsce jest zaraz przt drzwiach - po jednym miejscu przy każdych, którego nie da się zarezerwować i zawsze na początku lotu jest puste więc może podejśc do stewarda lub stewardessy z prośbą o przydzielenie tego miejsca - natomiast tutaj jest uwaga - jest to miejsce teoretycznie dla osoby, która zna się na udzielaniu pierwszej pomocy oraz umie awaryjnie otworzyć drzwi samolotu w razie potrzeby. Oczywiście, tego formalnie nie udowodnisz ale jesli sam czujesz się na siłach, to wystarczy, że zapewnisz obsługę o swoich ewentualnych mozliwościach. Nigdy nie ma z tym problemu.

Co do posiłków, to zawsze serwowane są 3 dania w tym jedno ciepłe. Co do ciepłego, to zawsze masz d wyboru 2 rodzaje mięsa (tutaj uwaga: nie ma przewidzianej ilości 2 rodzaje na każdego pasażera więc może się okazać, że np. drób już został cały zarezerwowany, a tobie pozostanie np. wołowina). Do tego masz ciepłe napoje herbata/kawa (o ile dobrze pamętam są one rozdawane tylko do posiłków), natomiast napoje zimne - woda, sok, napoje gazowane są dostępne przez cały czas lotu (teoretycznie bez ograniczeń). Czasem zdarza się, że wózek jest pozostawiony na zapleczu obok WC więc ja tam się nigdy nie krępuję i sama sobie leję, co mi się podoba ;).

Jak już wyżej napisano, warto ubrać coś ciepłego bo na górze jest dość chłodno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...