Skocz do zawartości

Boeing 787-8 Wygodny? Jakie Miejsca?


Adii

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A lecieliście z Polski do USA?

Bo ja kupowałam bilet z USA do Polski a w tę stronę nie wiedzieć czemu bilety ogólnie są sporo droższe.

Tak, ten o którym pisałam był z Polski do USA

Tego samego dnia kupowaliśmy jeszcze bilety w Finnair w obie strony z USA do Polski (na połowę maja) i powrót do USA pod koniec lipca i też nie wyszło nam drogo, bo od osoby za lot w dwie strony 2679 zł, a już patrząc, że to szczyt sezonu, to nawet wydaje mi się, że bardzo tanio :) Co prawda tutaj miejsca można sobie bezpłatnie wybrać dopiero 36 godzin przed lotem, ale był bardzo duży wybór, więc miałam takie miejsca chciałam :) Mam nadzieję, że jak będziemy wracać do USA w lipcu to będzie podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do posiłków, to zawsze serwowane są 3 dania w tym jedno ciepłe. Co do ciepłego, to zawsze masz d wyboru 2 rodzaje mięsa (tutaj uwaga: nie ma przewidzianej ilości 2 rodzaje na każdego pasażera więc może się okazać, że np. drób już został cały zarezerwowany, a tobie pozostanie np. wołowina). Do tego masz ciepłe napoje herbata/kawa (o ile dobrze pamętam są one rozdawane tylko do posiłków), natomiast napoje zimne - woda, sok, napoje gazowane są dostępne przez cały czas lotu (teoretycznie bez ograniczeń). Czasem zdarza się, że wózek jest pozostawiony na zapleczu obok WC więc ja tam się nigdy nie krępuję i sama sobie leję, co mi się podoba ;).

Jak już wyżej napisano, warto ubrać coś ciepłego bo na górze jest dość chłodno.

A ja zawsze jak lecialam, miałam do wyboru makaron lub kurczak, a nie dwa rodzaje mięsa. Nigdy nie spotkałam sie z większym wyborem, zawsze starali sie miec jedno danie wegetariańskie i drugie z kurczakiem.

Jesli chodziło siedzenia. To ja np lubie te przy oknie, bo mogę sobie poduszkę oprzeć o ścianę lub okno i zasnąć na pare minut. Moze i z przejściem do WC jest troche trudniej ale nigdy nikt koło mnie nie zasnął na całość lotu i większego problemu z przejściem nie było. Te przy przejściu sa wygodne do wstania i jest wiecej miejsca na nogi ale za żadne skarby nie potrafię zmrozyc oka w takiej pozycji. A jak nie zwrócisz uwagi i bedziesz miec kolana wystające poza rząd, to jak pojada z napojami to ci je swoimi wózkami stratuja.

Wiec, jak kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...ja latając do Kanady LOT-em miałam do wyboru mięsa. Może zależy jakimi liniami się leci albo generalnie od lotu. Może zostało im z 1-szej klasy więc proponowali tym z klasy ekonomicznej.

No ja mam niefajne doświadczenia jesli chodzi o lot przy oknie. Niestety, raz wybrałam miejsce przy oknie a obok mnie siedział jeden chłopak a na wyjściu siedział chłopak ważacy chyba z 160kg. Sama stewardessa podeszła, żeby zapytac chłopaka siedzącego obok mnie, czy nie mógłby się przesiąść, żeby ten otyły chłopak miałwięcej miejsca. Ja po chwili przemysleń uznałam, że kiepsko byłoby tego chłopaka co jakiś czas prosić, żeby wstawał bo muszę do WC albo rozprostować nogi. Sama się przeniosłam własnie na miejsce zaraz przy drzwiach przy oknie (to, którego nie da się zarezerwować). Obyło się bez problemów.

Kolejna kwestia, to siedzenie przy oknie, gdzie obok chrapie nawalony koleś wyglądający jak z rynsztoku, to też nie jest miłe przeżycie.

Sporo zależy też od tego, kto nam sę na siedzeniach obok trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kwestia, to siedzenie przy oknie, gdzie obok chrapie nawalony koleś wyglądający jak z rynsztoku, to też nie jest miłe przeżycie..

Chyba bez roznicy jakie siedzenia, jak ktos taki sie trafi. Dlatego latam innymi liniami a nie lotem i jako przez ostatnie 10 lat mi sie nie trafilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- natomiast tutaj jest uwaga - jest to miejsce teoretycznie dla osoby, która zna się na udzielaniu pierwszej pomocy oraz umie awaryjnie otworzyć drzwi samolotu w razie potrzeby. Oczywiście, tego formalnie nie udowodnisz ale jesli sam czujesz się na siłach, to wystarczy, że zapewnisz obsługę o swoich ewentualnych mozliwościach. Nigdy nie ma z tym problemu.

Nieprawda - na tym miejscu musi po prostu siedzieć osoba pełnoletnia i w pełni sprawna fizycznie, która - gdy nie daj Boże będzie taka potrzeba - zostanie przeszkolona jak ma się zachować (czy i jak otworzyć wyjście awaryjne, bądź tez utorować drogę do niego odpowiedzialnej/emu za to wyjście stewardessie/ stewardowi) Siedzenie na tym miejscu nie ma nic wspólnego z udzielaniem pierwszej pomocy. Chodzi tylko o to, żeby w tym miejscu nie siedziała osoba/dziecko/starsza, która mogłaby niechcący zablokować wyjście awaryjne. Jeżeli, przy pełnym samolocie, taka osoba (starsza, dziecko, niepełnosprawna) jakimś przypadkiem dziwnym - rzadko, ale się zdarza - dostanie takie miejsce, to personel pokładowy ma obowiązek taka osobę przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze jak lecialam, miałam do wyboru makaron lub kurczak, a nie dwa rodzaje mięsa. Nigdy nie spotkałam sie z większym wyborem, zawsze starali sie miec jedno danie wegetariańskie i drugie z kurczakiem.

Jesli chodziło siedzenia. To ja np lubie te przy oknie, bo mogę sobie poduszkę oprzeć o ścianę lub okno i zasnąć na pare minut. Moze i z przejściem do WC jest troche trudniej ale nigdy nikt koło mnie nie zasnął na całość lotu i większego problemu z przejściem nie było. Te przy przejściu sa wygodne do wstania i jest wiecej miejsca na nogi ale za żadne skarby nie potrafię zmrozyc oka w takiej pozycji. A jak nie zwrócisz uwagi i bedziesz miec kolana wystające poza rząd, to jak pojada z napojami to ci je swoimi wózkami stratuja.

Wiec, jak kto lubi :)

To chyba dużo zależy od linii, bo ja za każdym razem miałam do wyboru dwa różne mięsne dania, a jak ktoś chciał wegetariańskie lub jakieś inne "special meals" trzeba było sobie zamówić przed lotem i wiele razy przypominali o tym mailowo. Nawet teraz jak leciałam, to była dziewczyna, która nie zamówiła wcześniej jedzenia wegetariańskiego i kombinowali trochę co tu jej dać do jedzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wlasnie niedawno mialem okazje leciec z Toronto do Kopenhagi "smierdzacym" nowoscia B 787-9. Konstrukcyjnie jest niemal identyczny z B 777. Rozni sie szcegolami jak inna budowa poszycia czy tez slynne, elektronicznie przyciemniane okna. Rozmawialem ze stewardessa, ktora siedziala naprzeciw mnie. Ten samolot mial trzeci lot z pasazerami a ona leciala B787 bodaj siodmy raz. Chwalila ze jest lepsze powietrze, bardziej wilgotne, jesli ona lata codzien to widzi roznice,ktos kto lata raz na rok tego raczej nie zauwazy. Widac bylo ze wiekszosc stewardess jeszcze nie miala opanowanej obslugi roznych pstryczkow, nawet nie kazda wiedziala jak przyciemniac okna.

W srodku jest dosc wysoki jak B777 i jesli stewardessa niskiego wzrostu to ma problem z zamykaniem bagaznikow, w moim B787 szly we dwie i pchaly razem.

Zauwazylem zle skonstruowane drzwi do ubikacji w srodku pokladu w porownaniu z B777, przy wchodzeniu do WC wiekszosc ludzi tracala babke siedzaca najblizej, w B777 jest to lepiej rozwiazane. Moglem latwo porownac bo wracalem B777 z Londynu do Vancouver, BC i na swiezo pamietalem te szczegoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Potrzebuję rady jakie linie lotnicze wybrać. Połączenie WAW - LAX. Pasażerowie: 2 osoby dorosłe, 1 dziecko 2 lata i jeden niemowlak 8msc na kolanach. Klasa ekonomiczna. Do wyboru KLM B747, AirFrance A380 i Norwegian B787. Ceny i łączny czas podroży bardzo zbliżony więc głównym kryterium jest komfort o ile można o nim w klasie ekonomicznej mówić. Co z tych trzech opcji byście polecali/wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...