Skocz do zawartości

Slub Cywilny, Rezydent, Sponsporowanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ostatnie pytanie w tej godzinie ☺ czy kwestie petycji, później opłat, wniosków da się załatwić samemu czy trzeba pomocy adwokata ?

Oczywiscie ze sie da samemu - zakladajac ze nie ma zadnych problemow typu inadmissibilities. Ja sam wlasnorecznie robilem wszystkie petycje po kolei I-130, I-485, I-751 i pozniej N-400 i wszystko poszlo bardzo gladko.

Jedna rzecz ktora goraco polecam - to przeczytanie instrukcji do kazdej z petycji na stronie USCIS. Tam sa wszystkie informacje i aktualne adresy / oplaty itp. podane na tacy przez oficjalne zrodlo a nie forum internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest sens i szansa na to całe sponsorowanie jeżeli Ona pracowała 3 miesiace? Jest jakieś minimum ? Sory za banalne pytania ale czas zaczyna gonić po 3 latach ubiegania się o wizę turystyczna niechcialbym tracić czasu na następne pomyłki. ..

Sa wymagania dotyczace _aktualnych_ zarobkow w momencie interview w ambasadzie - generalnie w momencie kiedy bedziesz otrzymywal wize - czyli za te poltora roku - dwa lata, malzonka - ktora zawsze jest glownym sponsorem - bedzie musiala udomentowac rozliczenia z IRS z dochodu osiaganego gdziekolwiek na swiecie z 3 ostatnich lat, aktualne zarobki przekraczajace 125% poverty level (-> I-864P) dla Waszego rozmiaru household - a jezeli ich nie ma, bedzie musiala znalezc wspolsponsora posiadajacego takowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedni pytanie ponieważ próbuję rozważyć wszystkie możliwe opcje . Czy po 3 odmowach turystycznej mam jakiekolwiek szanse dostać work&travel ? Miejsce pracy miałbym zapewnione, ponieważ jestem mechanikiem a w Stanach mam znajomego który prowadzi dużą firmę, która naprawia maszyny budowlane, zatrudnia dużo osob, czy miałbym jakiekolwiek szanse ? Oczywiście po zapisaniu się na studia np. Na Politechnikę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzecia odmowa to kiedy i za co

Co zostało napisane za drugim razem ze lecisz po co i co bylo napisane w piśmie?

Bo to są ważne sprawy.

Napisze tak możesz próbować a czy dostaniesz wizę zależy od tych odmów i co bylo napisane w ds i co mówiłeś

Pamiętaj ze w Ambasadzie wiedzą ze możesz tak ominąć wyjazd.jak nie ta drogą to inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia odmowa wygladała tak : przedstawiłem swoja sprawę ze od października ide na Politechnikę na studia bo szykuje się do przejęcia rodzinnej firmy (warsztat samochodowy) , mam swoj samochod, odłożone pieniadze, fascynuje mnie motoryzacja a że mam znajomego ktory jest w stanach (na gc od 25 lat) to chcę skorzystać z okazji bo zjeździłem juz pół Europy i teraz chce lecieć do stanów , znajomy pojedzie ze mna do Ny na car show , na dodatek szukam sobie samochodu np. Mustanga chcę kupić i wysłać do Polski. Znajomy ma firmę budowlana. Konsul odpowiedział ze taki samochod to mogę kupic w Niemczech I się nie kwalifikuję. Dodam, ze we wcześniejszych wersjach mówiłem praktycznie to samo oprócz wątku z samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...