Skocz do zawartości

Badania Lekarskie


Katy96w

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe dlaczego je dodali :P

Mam jeszcze jedno pytanie dot. badań. Mam już numer sprawy z NVC i case status w systemie jest "Ready". Dzwoniłam więc dzisiaj do ambasady, żeby dowiedzieć się, czy mają już dokumenty i Pani z informacji powiedziała mi, że jeszcze ich nie ma, ale że (chyba) zostały już wysłane do Polski. Poradziła mi też, żebym na razie nie spieszyła się z badaniami, ponieważ mogą być ważne tylko 3 miesiące.

I teraz chciałabym się zapytać, czy mam rzeczywiście czekać, czy mogę zacząć już robić te badania? Umówiłam się już na wizytę na najbliższy poniedziałek, bo chciałabym to załatwić przed świętami. W jakich przypadkach ważność badań jest tylko 3 miesiące i ile mniej więcej czasu zajmuje ambasadzie procesowanie petycji i wysłanie listu do narzeczonej/ego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Czy wiecie może, co się dzieje w przypadku, gdy z przyczyn zdrowotnych nie mogę być szczepiona na niektóre choroby (a własciwie to na wiekszość)? Czy pismo od lekarza rodzinnego i kopie dokumentacji potwierdzajacej niezdolność do przyjmowania szczepień wystarczą? Czy ktoś miał może taką sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Tak wystarczy. Najpierw zadzwonić do dr Gajera i umówić sie na popołudnie. W dniu wizyty u dr gajera rano pójść do laboratorium na warynskiego i tam zrobic badania, po 2h odbiór. Spokojnie mozna sie wyrobić, ja tego dnia jeszcze całe łazienki zeszłam i z koleżanka zdążyłam sie spotkać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Witam, mam pytanie dotyczące badań lekarskich. Niestety rozpoczyna się 7 tydzień czekania na przesłanie mojej zaakceptowanej petycji do NVC i nie mam jeszcze WRW.

Oczywiście do lekarza wyznaczonego przez ambasadę jeszcze się nie umówię ale czy mogę normalnie zrobić badania laboratoryjne (krew, mocz, RTG)?

Potrzebuje do tego również numer z NVC? Czy nie jest to konieczne? Chciałabym mieć już wszystko gotowe ponieważ bardzo zależy mi na czasie i maksymalnym skróceniu formalnośći kiedy sprawa znajdzie się w PL. Proszę o pomoc. Mam termin na badania w Krakowe na 19.12 a nie wiem czy do tego czasu sprawa będzie w NVC ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...