Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post. Jeśli chodzi o mój problem to jest on związany z numerem socjalnym. Byłem w tym roku na Alasce na wizie H2B. Wszystkie formalności związane z wyjazdem jak i sam wyjazd przebiegły bez problemu. Zgodnie z prośbą pracodawcy zaraz bo wylądowaniu w Anchorage udałem się do SSA w celu złożenia wniosku o numer socjalny. Jako dowód przedstawiłem swój paszport z ważną wizą H2B. Pani wniosek przyjęła, dała potwierdzenie, że oczekuje na numer socjalny i powiedziała, że mam czekać do 6 tygodni. To potwierdzenie wystarczyło abym zaczął pracę. Już na miejscu w Dillingham spotkałem trochę ludzi. Niektórym numer przychodzi już po tygodniu, innym po dwóch, a ja dalej czekałem. W końcu tuż przed moim wyjazdem otrzymałem pismo, że DHS nie jest w stanie zweryfikować mojego statusu imigracyjnego na podstawie dokumentów, które im dałem. Jest to o tyle dziwne, że wszyscy przedstawiali takie same dokumenty i tylko kilka osób ma taki problem. Chciałem się wybrać do tego biura tuż przed moim odlotem, ale samolot z Dillingham do Anchorage się spóźnił i nie zdążyłem przed zamknięciem. Teraz już jestem w Polsce. Co mogę z tym zrobić? Pisałem już do FBU, ale wciąż czekam na odpowiedź. Wysłał bym im list z prośbą o ponowne rozpatrzenie, ale mój angielski nie jest wystarczający na pisanie listów do urzędu. Czy są w Polsce firmy, które pomagają w podobnych problemach? No i najważniejsze pytanie: co jeśli tego numeru nie uzyskam, a pracowałem tam i płaciłem podatki (jest to wyszczególnione na czekach) 6 tygodni? Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam,

Norbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FBU odpisało, że nie może mi pomóc bo nie jestem obywatelem USA. Musze się zastanowić nad tym listem. Tylko zanim on dojdzie do USA minie 2 tygodnie. Zanim odpiszą pewnie ze 4 tygodnie, a ja za 3 tygodnie wyjeżdżam do Norwegii. No i co tam napisać? Nawet jakbym pisał do polskiego urzędu to miałbym problem :). Ja takie sprawy zawsze staram się załatwiać osobiście. Czy może wiesz co będzie jak tego numeru nie dostarczę pracodawcy? Na zwrocie mi nie zależy. Niech sobie wezmą te kilkaset dolarów na swoje wojsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może wiesz co będzie jak tego numeru nie dostarczę pracodawcy? Na zwrocie mi nie zależy. Niech sobie wezmą te kilkaset dolarów na swoje wojsko.

Nic absolutnie nie bedzie. Zupelnie nie rozumiem czym sie przejmujesz, podatek placiles wiec ten problem masz z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...