Jump to content

Wiza B2 I B1 W Jednym


Recommended Posts

Witam,

zamierzam aplikować o wizę turystyczną. Pracuję w międzynarodowej firmie, możliwe, że przez okres ważności wizy zostanę oddelegowany na delegację do USA. Mam pytanie, czy mogę aplikować jednocześnie o wizę turystyczną i służbową. Czy muszę przedstawić jakieś dokumenty z zaproszeniem od siedziby w firmy w USA? Czy jeżeli zostanie mi odmówiona wiza służbowa, to jest szansa na uzyskanie wizy turystycznej?

dzięki z góry

Link to comment
Share on other sites

Wiza b1 to biznesowa i czasami ludzie nie aplikujący o ta wizę dostają ja przy wizie turystycznej.

Jeśli chcesz dostać wizę b1 to musisz mieć dokumenty przedstawiający ze lecisz np od firmy a pod czas rozmowy mówisz ze chcesz lecieć później turystycznie.

Jak firma nie jest na celowniku Ambasady i lecisz faktycznie w sprawach b1 to taką wizę bez trudu dostaniesz a jak nie to i wizy turystycznej nie dostaniesz pod czas takiego spotkania.

Czasami ludzie nic nie mówią o b2 I dostają do b1 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

witam

chciałem zapytać o wypełnienie formularza wizowego DS160,

nie mam drukarki w domu, czy w takim razie jest możliwość wypełnienia formularza, zatwierdzenia, wysłania go do konsulatu, a następnie zapisania na komputerze np. w formacie pdf, a następnie przesłania go pocztą elektroniczną i wydrukować z innego komputera?

z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

z ciekawostek - miałem podobną sytuację, tzn. plan wyjazdu był turystyczny, ale nie wykluczałem, że przez najbliższe 10 lat będę latał do USA w celach biznesowych, więc na swoim wniosku zaznaczyłem i B1 i B2. Wypełniałem jednoczesnie wniosek dla żony i córki, gdzie zaznaczyłem już tylko B2. Jak wizy przyszły, to okazało się, że wszyscy dostaliśmy B1/B2 włącznie z moją wtedy 1 roczną córką :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Cześć, trochę odkopię temat.

W 2016 ubiegałem się o wizę turystyczną i ją otrzymałem - w paszporcie mam Visa Type  /Class B1/B2, na etykiecie naklejanej przez konsulat mam samo B2, przy pierwszej wizycie w USA urzędnik na lotnisku wbił pieczątke i też napisał samo B2. W tym roku lecę na konferencję więc potrzebuję B1. Jak sprawdzić czy na 100% mam też B1 czy jednak tylko B2?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...