Skocz do zawartości

Odmowa Wizy Turystycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że lepiej wydać 620zł i wizy nie dostać, niż wydać 2000zł i zostać cofniętym z powrotem do kraju na granicy.

Fakt, że nawet przy posiadaniu wizy mogą cofnąć.

pewnie masz racje... dokładnie , można dostać wizę polecieć i zostac cofniętym z lotniska.. I wtedy koszty sa o wiele wyższe przepada bilet i ewentualnie koszty poniesione za rezerwacje hotelu. Dlatego te wizy to durnota...Jak nie zechca to i tak nie wpuszczą... Dla przykładu do Australii wiza turystyczna jest darmowa i robi się ja przez internet bez wychodzenia z domu... kraj oferujący lepsze zarobki, lepsze życie niż USA... kanada tez jest krajem bogatszym niż stany i nie trzeba wiz...A Amerykanie nadal myslą ze Polacy jadąc do USA jada nielegalnie pracować ... to już nie te czasy...Sto razy wolal bym wyjechac do Norwegii gdzie są zarobki wyższe i bliżej Polski... Stany to moje marzenie ale pod kątem zwiedzania i nic więcej... ale weś to przetłumacz konsulowi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Marzenka ja też nie dostałem wizy turystycznej jest to czysta loteria i nie ma wpływu czy ktos ma firmę , jest bogaty ma rodzinę itd... Widziałem jak gość który nie ma nic nawet pracy , mieszka na wsi z mama dostaje wizę a gość który miał rodzinę , ma firmę kupe kasy i jedzie w interesach nie dostaje.. Więc nasuwa sie teraz pytanie czy gosc ze wsi wróci jak go tu nic nie trzyma, nie ma kasy, pracy itd....? Raczej nie.... Jak się pani w okienku czy panu spodobasz to dostaniesz.... Moja znajoma się odwoływała pomimo że nie ma odwołania ale napisała im takie pismo że drugi raz ją zaprosili na rozmowę i dostała....Moim zdaniem powinni te wizy znieść a i tak jak nie zechcą to nie wpuszczą na granicy tak jak to zrobiła Kanada, zniosla wizy dla Polaków a i tak nie zawsze się wjedzie... A tu koszt wizy 620zł plus dojazd do Wawy kupe biurokracji, wypełniania wniosków, wysyłania, umawiania na wizytę i rozczarowanie......

pewnie masz racje... dokładnie , można dostać wizę polecieć i zostac cofniętym z lotniska.. I wtedy koszty sa o wiele wyższe przepada bilet i ewentualnie koszty poniesione za rezerwacje hotelu. Dlatego te wizy to durnota...Jak nie zechca to i tak nie wpuszczą... Dla przykładu do Australii wiza turystyczna jest darmowa i robi się ja przez internet bez wychodzenia z domu... kraj oferujący lepsze zarobki, lepsze życie niż USA... kanada tez jest krajem bogatszym niż stany i nie trzeba wiz...A Amerykanie nadal myslą ze Polacy jadąc do USA jada nielegalnie pracować ... to już nie te czasy...Sto razy wolal bym wyjechac do Norwegii gdzie są zarobki wyższe i bliżej Polski... Stany to moje marzenie ale pod kątem zwiedzania i nic więcej... ale weś to przetłumacz konsulowi....

bo to wszystko zalezy od rozmowy - tak jak sie sprzedacie. Koles ze wsi widocznie lepiej sie zaoferowal i dal bardziej do zrozumienia konsulowi, ze to jemu zalezy na zwiedzaniu, ze jest mocniej przygotowany na obejrzenie manhattanu niz pan z firma i z pieniedzmi. Co sie dzieje dalej juz kazdy wie.

postawcie sie Wy w roli konsula i przeprowdzcie rozmowe ze samym soba....Co Wam nie pasuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu do Australii wiza turystyczna jest darmowa i robi się ja przez internet bez wychodzenia z domu... kraj oferujący lepsze zarobki, lepsze życie niż USA...

To Ty się zdecyduj, czy mówisz o wizie turystycznej, czy o wizie pozwalającej na pracę/emigrację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to wszystko zalezy od rozmowy - tak jak sie sprzedacie. Koles ze wsi widocznie lepiej sie zaoferowal i dal bardziej do zrozumienia konsulowi, ze to jemu zalezy na zwiedzaniu, ze jest mocniej przygotowany na obejrzenie manhattanu niz pan z firma i z pieniedzmi. Co sie dzieje dalej juz kazdy wie.

postawcie sie Wy w roli konsula i przeprowdzcie rozmowe ze samym soba....Co Wam nie pasuje....

nie sądzę w moim przypadku wszystko było ok chciałem do znajomych polecieć... I odmowa... Zero pytań odnośnie mojej osoby ,zwiedzania itd... Masa pytań gdzie on pracuje, kiedy był w Polsce, gdzie pracuje jego żona , kim on dla mnie jest itd....Jest to czysta loteria.... gośc ze wsi nawet nie wiedział co on chce zwiedzać...Może trafił na miłą Panią bo ja trafiłem na jakiegoś gbura...A co do Pana z firmą leciał w sprawach biznesowych miał caly plan odnosnie Stanow gdzie,co z kim itd...Ręce opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty się zdecyduj, czy mówisz o wizie turystycznej, czy o wizie pozwalającej na pracę/emigrację ;)

Pani Joanno spokojnie, mowa o wizie turystycznej ... Miałem na myśli konsuli którzy biorą każdego starającego się o wizę turystyczną za potencjalnego imigranta... Gdybym chcial wjechać nielegalnie i tam zostać na pewno nie byłyby to Stany lecz Australia bądz Kanada i tylko to miałem na myśli...to nie dawne czasy ze Polacy wyjezdzają do USA z myślą o zostaniu... Ja bym się nie odważył...Tak że troszkę zrozumienia i mniej nerwów Pani Joanno zwłaszcza że jest Pani administratorem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak że troszkę zrozumienia i mniej nerwów Pani Joanno zwłaszcza że jest Pani administratorem:-)

Ależ z mojej strony nie ma żadnych nerwów ;)

I w jednym się z Tobą zgodzę - każdy starający się o wizę turystyczną do USA jest traktowany jako potencjalny imigrant.

Być może wynika to z faktu, że gdyby nie wizy, to zwaliło by im się do kraju pół świata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Joanno spokojnie, mowa o wizie turystycznej ... Miałem na myśli konsuli którzy biorą każdego starającego się o wizę turystyczną za potencjalnego imigranta...

Bo taki ma obowiązek. Wejdź na oficjalne strony dla podróżnych do USA i jest napisane, że każdy jest potencjalnym imigrantem dopóki nie udowodni, że jest inaczej. Około 6% nie może tego udowodnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ z mojej strony nie ma żadnych nerwów ;)

I w jednym się z Tobą zgodzę - każdy starający się o wizę turystyczną do USA jest traktowany jako potencjalny imigrant.

Być może wynika to z faktu, że gdyby nie wizy, to zwaliło by im się do kraju pół świata ;)

ja nie jestem potencjalnym imigrantem i co ... Nie dostalem....I co mam zrobic żeby dostać? Do Obamy napisać:-) Konsul nie zadał mi ani jednego pytania związanego ze mna tylko pytał o osoby do których jadę...Jakos do kanady nie zwala sie pół świata bo na granicy i tak nie każdy zostanie wpuszczony. Moim zdaniem " wiza turystyczna " nie powinna wogóle istnieć ... Skoro każdy jest traktowany jak potencjalny imigrant... Ja nie jestem w stanie przekonac konsula o moich intencjach....Gdybym chciał pracować to na pewno starał bym sie o wizę imigracyjna pozwalającą na pracę...Ale lepiej wpuścić afgańczyka który podkłada ładunki tak jak to było tydzień temu w NY:-)

Bo taki ma obowiązek. Wejdź na oficjalne strony dla podróżnych do USA i jest napisane, że każdy jest potencjalnym imigrantem dopóki nie udowodni, że jest inaczej. Około 6% nie może tego udowodnić.

Mi nie dano szansy żeby to udowodnić ... Szkoda że nie pytali jaki rozmiar stanika nosi żona znajomego do którego chciałem pojechać.... Zero pytań po co jadę co chcę zwiedzić ...Loteria, pan mial zły dzień to nie dał:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To albo loteria lub zły dzień ;)

Owszem do Kanady nie zwala się cały świat bo nim będziesz mieć swój sen spełniony to w USA szybciej będziesz go mieć :) do tego są osoby nielegalne lecz nikt za dużo nie mówi o legalizacji.. A w USA co jakiś czas.

Ja nie jestem taki czy owaki a ludzie swoje i tak myślą :D chociaż widac po czynach moich ze jest ok :)

Kanada wprowadziła wizy dla obywateli czeskich. Nam tez to groziło

To były lata pracy Polonii aby Rząd w Ottawie sie zgodził i tak od 1 marca 2008 wizy są na lotnisku wydawane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...