Skocz do zawartości

Donald Trump a polityka imigracyjna. (Szczegolowy plan)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

15 minutes ago, cee said:

Pomijając fakt, że nie wierzysz w powstanie muru, to jaki masz pomysł na ograniczenie nielegalnej imigracji? Jest jakiś wg Ciebie w ogóle? Przecież fakt nielegalnego przekraczania granicy z meksykiem, nie tylko przez samych obywateli Meksyku, istnieje i to nie jest jakieś since fiction. Z tym chyba nie polemizujesz.

W wypadku USA dobrze by bylo zaczac od niewywolywania wojen na Bliskim Wschodzie, albo zaprzestania nieudolnych machinacji prosto z filmow szpiegowskich w Ameryce Lacinskiej, typu wspierania puczow na Haiti albo w Hondurasie. Generalnie jak w rodzimym kraju nikt Cie nie zabija, nie gwalci i nie pali domu to chec do emigracji spada.

Potem sie POTUS dziwuje czemu tych Haitanczykow trzeba TPSem obejmowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

 

 

 

Przydałoby się popracować na popytem... I na przykład uderzyć w ludzi, którzy chętnie zatrudnią nielegalnego pracownika. Bo ci nielegalni dla kogoś pracują. Chyba nawet kiedyś próbowano dobrać się do pracodawców (muszę poszukać gdzie czytałam), ale pomysł szybko zarzucono bo zwolennikom muru nie miał kto trawy kosić.

 

To myślę że jest podstawą. A teraz pojadę trochę Beatą dlaczego nikt z tym nic nie zrobił za poprzednich rządów, a jeszcze wprowadzili zachętę dla nielegalnych przybyszów w postaci DACA właśnie? To chyba nie tylko dotyczy zwolenników muru. Demokratom też ktoś musi trawę strzyc

Teraz też nikt jakoś z tym nie wyskoczył jako kontrargument do muru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, cee napisał:

To myślę że jest podstawą. A teraz pojadę trochę Beatą emoji6.png dlaczego nikt z tym nic nie zrobił za poprzednich rządów, a jeszcze wprowadzili zachętę dla nielegalnych przybyszów w postaci DACA właśnie? To chyba nie tylko dotyczy zwolenników muru. Demokratom też ktoś musi trawę strzyc emoji6.png

Teraz też nikt jakoś z tym nie wyskoczył jako kontrargument do muru.

Bo ta cała sprawa to według mnie to takie machanie szabelką. Pokażmy się medialnie, pomachajmy szabelką, deportujmy paru nielegalnych (jakiegoś studenta medycyny, albo inną matkę z dzieckiem, bo przecież nie mafię - z nimi to za dużo roboty)... Niech wyborcy wiedzą, że się dzieje! A nielegalni będą po cichu dalej napływać i pracować. Muru nie postawią w tydzień. Ja to z natury jestem cyniczna, więc powiem, że dla mnie różnica w podejściu między demokratą, a republikaninem to jest jedynie taka, że demokracie będzie się wydawało, że pozwala nielegalnemu zapracować na american dream, a republikanin myśli, że jego własny american dream będzie po kosztach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bo ta cała sprawa to według mnie to takie machanie szabelką. Pokażmy się medialnie, pomachajmy szabelką, deportujmy paru nielegalnych (jakiegoś studenta medycyny, albo inną matkę z dzieckiem, bo przecież nie mafię - z nimi to za dużo roboty)... Niech wyborcy wiedzą, że się dzieje! A nielegalni będą po cichu dalej napływać i pracować. Muru nie postawią w tydzień. Ja to z natury jestem cyniczna, więc powiem, że dla mnie różnica w podejściu między demokratą, a republikaninem to jest jedynie taka, że demokracie będzie się wydawało, że pozwala nielegalnemu zapracować na american dream, a republikanin myśli, że jego własny american dream będzie po kosztach. 
Zgadzam się po części tylko jak to się ma do tego jak taki typek jest depotrowany 5 razy i wraz jakoś się dostaje na terytorium USA i popełnia kolejne przestępstwa, handluje koksem itp. Albo ten gość co ostatnio groził pasażerom w autobusie. Przecież to nie żadna mafia tylko zwykły psychol. Jakoś musiał się przedostać ponownie. Wiem że mur w tydzień nie stanie, ale nie odrazu Kraków zbudowano, a w jakimś stopniu ograniczy możliwość przedostatnia się ns drugą stronę imo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym ma polegać ta zacheta?
 
Na tym że dziecko jest w pewnym sensie kotwica. Przeszmugluja rodzice, zalegalizuje pobyt, a później pod chain migration ogarnie rodzinę. Tak to działa czy się mylę. Jeśli tak to proszę o korektę. A jeśli jest jak mówię to widzę hipokryzje. Wiele razy na tym forum widziałem wątki, gdzie obrońcy demokracji wyglaszali mowy o składaniu podzieki rodzinie, która uzyskała status rezydenta/obywatela nie koniecznie legalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cee napisał:
10 minut temu, mola napisał:

 

Na tym że dziecko jest w pewnym sensie kotwica. Przeszmugluja rodzice, zalegalizuje pobyt, a później pod chain migration ogarnie rodzinę. Tak to działa czy się mylę. Jeśli tak to proszę o korektę. A jeśli jest jak mówię to widzę hipokryzje. Wiele razy na tym forum widziałem wątki, gdzie obrońcy demokracji wyglaszali mowy o składaniu podzieki rodzinie, która uzyskała status rezydenta/obywatela nie koniecznie legalnie.

No właśnie się mylisz. DACA nie daje stałego pobytu, ani żadnej możliwości na chain migration. To jest TYLKO odroczenie deportacji na okres dwóch lat pod warunkiem że się uczysz lub skończyłeś szkołę i pracujesz oraz nie jesteś karany. Dotyczy to też skończonej liczby osób, czyli nie jest tak, że jak ktoś teraz wjedzie z dzieciakiem, to dziecku przysługuje DACA.

to są wymagania:

  • Came to the United States before their 16th birthday
  • Have lived continuously in the United States since June 15, 2007
  • Were under age 31 on June 15, 2012 (born on June 16, 1981 or after)
  • Were physically present in the United States on June 15, 2012, and at the time of making their request for consideration of deferred action with USCIS
  • Had no lawful status on June 15, 2012
  • Have completed high school or a GED, have been honorably discharged from the armed forces, or are enrolled in school
  • Have not been convicted of a felony or serious misdemeanors, or three or more other misdemeanors, and do not otherwise pose a threat to national security or public safety

Po dwóch  latach  o status trzeba się znowu ubiegać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cee napisał:
3 minuty temu, mola napisał:

 

Jest możliwość przedłużenia?

Co dwa lata składa się nowy wniosek. Czy nie oto jest teraz awantura? że jak zlikwidują DACA te osoby nie będą mogły przedłużyć pobytu (co je zastanie np. w połowie studiów?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dwa lata składa się nowy wniosek. Czy nie oto jest teraz awantura? że jak zlikwidują DACA te osoby nie będą mogły przedłużyć pobytu (co je zastanie np. w połowie studiów?)
I amnestia jest rozwiązaniem? Jak pisałem wcześniej, zobaczymy co zaproponują w piątek.
Btw dzięki za merytoryczną rozmowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...