Skocz do zawartości

Donald Trump a polityka imigracyjna. (Szczegolowy plan)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Już to pisałem - jeżeli tak mu zależy na zmniejszeniu liczby emigrujących do USA to powinien najpierw zająć się imigracją rodzinną i to ją zakończyć bowiem w ten sposób dostaje się tam znacznie więcej ludzi niż z loterii. I to też są przypadkowe osoby...

Pisanie, że loteria jest niebezpieczna zbyt mądre nie jest. Loteryjni są solidnie prześwietlani. Większe niebezpieczeństwo może stanowić każdy kto wjechał do Stanów na wizie turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
13 minut temu, SuperTraveller napisał:

Już to pisałem - jeżeli tak mu zależy na zmniejszeniu liczby emigrujących do USA to powinien najpierw zająć się imigracją rodzinną i to ją zakończyć bowiem w ten sposób dostaje się tam znacznie więcej ludzi niż z loterii. I to też są przypadkowe osoby...

Pisanie, że loteria jest niebezpieczna zbyt mądre nie jest. Loteryjni są solidnie prześwietlani. Większe niebezpieczeństwo może stanowić każdy kto wjechał do Stanów na wizie turystycznej.

Rodziny sa tak samo przeswietlani jak rodziny. Wiec uwazasz ze loteria powinna miec priorytet nad rodzina ? Co jak wylosujesz wize w loterii i bedzie chcial sciagnac swoja matke ? Albo brata / siostre ? 

Jakbys nie probowal to takie twierdzenia sensu najmniejszego nie maja, niemniej jednak emigracje rodzinna tez chca ukrocic - patrz moj temat o reklamie w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na to spojrzeć oczami Trumpa. Chce ograniczyć napływ ludzi do swojego kraju to powinien skupiać się na tych drogach które pozwalają na największy napływ emigrantów. Przy takim podejściu emigracja rodzinna powinna być wyżej na liście niż loteria.

Reforma imigracyjna to za Oceanem śliski temat, może wyjdzie z tego to co zawsze czyli nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodziny sa równie dokładnie przeswietlane jak aplikanci loterii.Sponsor w USA jest odpowiedzialny za osobę którą sprowadził az do momentu uzyskania przez nią obywatelstwa .Jeśli wystąpi o jakiś "socjal" to obciąży to sponsora, w przypadku loterii - państwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, SuperTraveller napisał:

Próbowałem na to spojrzeć oczami Trumpa. Chce ograniczyć napływ ludzi do swojego kraju to powinien skupiać się na tych drogach które pozwalają na największy napływ emigrantów. Przy takim podejściu emigracja rodzinna powinna być wyżej na liście niż loteria.

Reforma imigracyjna to za Oceanem śliski temat, może wyjdzie z tego to co zawsze czyli nic...

On jest populista - imigracja jako taka mu centralnie zwisa - uzywal i uzywa imigrantow przeciez to pracy w swoich biznesikach. On probuje grac na emocjach swoich wyborcow (imigrantow w koncu w ktorejs tam linii - wiekszosc nich jest z tej o ironio "chain migration") uderzajac w retoryke anty-imigrancka. Logicznie rzecz biorac - co komukolwiek jakakolwiek (legalna) imigracja przeszkadza ? Co ona takie zlego powoduje ? Odpowiedz - nic, ale niedouczeni nieroby uwazaja ze imigranci im zabieraja miejsca pracy.

Loteria jest na celowniku bo nie ma sensu (i nawet on to widzi) a poza tym jeden z tych "zamachowcow" przyjechal z loterii, wiec to latwy cel.

Cee - nie wiem o co Ci chodzi z demokratami - chca utrzymac DACA, Trump podobno tez, natomiast nie chca wyrzucic kasy na "wall" - co chyba nawet najglupsi z najglupszych wiedza ze nie ma sensu - ktora tez jest czysto populistyczna zagrywka i niczym wiecej bo przeciez absolutnie nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu nie lubię argumentów nie bo nie, a tak w mojej opinii zachowują się w tym momencie Demokraci. Tak jak cała nasza totalna opozycja, dlatego ich porownalem. Chcą utrzymać DACA OK niech dadzą coś w zamian, coś co ktoś chce i niech się dogadają. W końcu wygrał te wybory i chyba ma prawo mieć swoją wizję naprawy tego co uważa za popsute. Jeśli new przyniesie efektów to wyborcy to ocenią i odsuną go od władzy w następnych wyborach. Poza tym on nie tylko chce wybudować ścianę na granicy Ale wzmocnić porty, wzmocnić bezpieczeństwo na lotniskach i na przejściach granicznych, a Demokraci proponują zabranie pieniędzy z Military. No proszę cię. To jest rozmowa na argumenty? Można się z kimś niezgadzac ale z tego co widziałem na otwartym meetingu to powiedział jasno, dajcie mi coś gdzie się dogadacie a ja to podpisze. On nie stawiał warunków nie do spełnienia imo. A później przychodzą do niego i dają mu 10% tego czego oczekuje. A może odwrocmy to i dajmy demokratom 10% tego co oni chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cee napisał:

Ja po prostu nie lubię argumentów nie bo nie, a tak w mojej opinii zachowują się w tym momencie Demokraci. Tak jak cała nasza totalna opozycja, dlatego ich porownalem. Chcą utrzymać DACA OK niech dadzą coś w zamian, coś co ktoś chce i niech się dogadają. W końcu wygrał te wybory i chyba ma prawo mieć swoją wizję naprawy tego co uważa za popsute. Jeśli new przyniesie efektów to wyborcy to ocenią i odsuną go od władzy w następnych wyborach. Poza tym on nie tylko chce wybudować ścianę na granicy Ale wzmocnić porty, wzmocnić bezpieczeństwo na lotniskach i na przejściach granicznych, a Demokraci proponują zabranie pieniędzy z Military. No proszę cię. To jest rozmowa na argumenty? Można się z kimś niezgadzac ale z tego co widziałem na otwartym meetingu to powiedział jasno, dajcie mi coś gdzie się dogadacie a ja to podpisze. On nie stawiał warunków nie do spełnienia imo. A później przychodzą do niego i dają mu 10% tego czego oczekuje. A może odwrocmy to i dajmy demokratom 10% tego co oni chcą.

Tylko odpowiedz mi jedno - jezeli i jedna i druga strona chca utrzymac DACA to dlaczego ktokolwiek ma dawac cokolwiek w zamian ? Czy moze jedna ze stron opowiada bzdury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zatrzymać " śnieżną kulę " i nie mieć podwójnej liczby osób kwalifikujacej się na DACA, warto by było wzmocnić granice. Nawet dzisiaj zatrzymano auto z imigrantami w bagażniku na terenie AZ. Mówisz że ściana nic nie da, ale patrząc na mur w Jerozolimie czy nawet mur berliński, to można powiedzieć że się sprawdził. Ciężko było się przedostać na drugą stronę. Nie mówię czy był dobry czy nie, ale o zadaniu jakie miał spełnić.

Może I użyłem złego słowa " w zamian", ale skoro są dwa pkt spojrzenia to chyba trzeba znaleźć kompromis. Dla jednej strony ważniejsze jest DACA, dla drugiej mur. Nie sądzę że na pytanie co jest większym priorytetem, (DACA czy WALL) PDT odpowie że DACA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...