Skocz do zawartości

Donald Trump a polityka imigracyjna. (Szczegolowy plan)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, mareknoda napisał:

Przez kilku baranów stracą wszyscy, mogli wykluczyć tylko muzułmańskie kraje :), dla wielu Polaków USA to marzenie

Dla wielu osób pochodzących z muzułmańskich krajów również; to marzenie nie czyni cię czy innych wyjątkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
7 minut temu, Amek napisał:

Dla wielu osób pochodzących z muzułmańskich krajów również; to marzenie nie czyni cię czy innych wyjątkowym.

NIe, ale USA kalkuluje ryzyko, Polska przez wiele lat była wykluczona i z jakiego powodu?, nikomu krzywdy nie robiliśmy, fakt ludzie nielegalnie pracowali, ale nikogo nie zabijali. Można wykluczyć te kraje właśnie z powodów bezpieczeństwa, albo wprowadzić jakieś ograniczenia, dlaczego maja wszyscy cierpieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież diversity lottery, jeśli w końcu zostanie zawieszona, będzie zastąpiona systemem merit based - więc w dalszym ciągu każdy, kto naprawdę chcę wyjechać do USA, będzie miał taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Amek napisał:

No przecież diversity lottery, jeśli w końcu zostanie zawieszona, będzie zastąpiona systemem merit based - więc w dalszym ciągu każdy, kto naprawdę chcę wyjechać do USA, będzie miał taką możliwość.

A to spoko, jeszcze nie miałem czasu doczytać, słyszałem tylko w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mareknoda napisał:

NIe, ale USA kalkuluje ryzyko, Polska przez wiele lat była wykluczona i z jakiego powodu?, nikomu krzywdy nie robiliśmy, fakt ludzie nielegalnie pracowali, ale nikogo nie zabijali. Można wykluczyć te kraje właśnie z powodów bezpieczeństwa, albo wprowadzić jakieś ograniczenia, dlaczego maja wszyscy cierpieć? 

Polska była wykluczona bo złamała punkt o nie przekroczeniu liczby 50 tys. emigrantów którzy osiedlili się w ostatnich pięciu latach poprzedzających decyzję o wykluczeniu naszego kraju z loterii.

Ja natomiast chciałem zapytać czy możliwe jest zablokowanie/zlikwidowanie bieżącej loterii wizowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno beda proby zniesienia loterii DV. Po wysluchaniu tego co maja do powiedzenia Trump I Session widac wyraznie ze ich celem nie jest ograniczenie sily roboczej tylko "zapewnienie bezpieczenstwa". Z jakis niewiadomych powodow doszli do wniosku ze osoba ktora spelnia pewne kryteria wyksztalcenia bedzie mniejszym zagrozeniem terrorystycznym niz osoba wybrana losowo. tak jakby dalo sie okreslic w trakcie rozmowy czy w oparaciu o przedstawione dokumenty ze dana osoba nie dokona zamachu terrorystycznego.

Druga sprawa jest jakie mialyby byc kryteria tego nowego system I kto dokonywalby oceny kwalifikacji? Czy jakis urzednik potrafilby rzetelnie ocenic ze ma do czynienia z programista. lekarzem itp. Trzeba tez powiedziec ze obecnie dyplom lekarski trzeba nostryfikowac, a na programistow z Indii patrzy sie z przymrozeniem oka.

Urzed imigracyjny zostanie zalany nowymi podaniami  z ktorych dosyc duza czesc bedzie zwyczajnie falszywa. Kto to oceni I jw aki sposob?   

Mozna sobie tez wyobrazic ze podan bedzie tak duzo ze trzeba bedzie ustalic jakis roczny limit ktory moze byc wyczerpany w ciaggu 1-2 dni, tak jak to sie juz obecnie dzieje.

Celem Trumpa jest zamkniecie rynku pracy a nie dopuszczenie wiekszej ilosci imigrantow na rynek. DV raczej zostanie. prawdopodbnie wprowadza jakies zmiany typu bardziej dokladnej rozmowy kwalifikacyjnej. Drugim roziwazaniem jest calkowite zniesienie DV I poszerzenie puli wiz pracowniczych bez wprowadzania systemu punktowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tipitoe napisał:

 Z jakis niewiadomych powodow doszli do wniosku ze osoba ktora spelnia pewne kryteria wyksztalcenia bedzie mniejszym zagrozeniem terrorystycznym niz osoba wybrana losowo

Przychodzi na myśl syn imigrantów, Ted Kaczyński ;).

 

Swoją drogą obecny system loterii wizowej IMO niejako zmniejsza procent nielegalnych imigrantów, gdyż ludzie którzy dawniej podjęliby się nielegalnej imigracji, obecnie tego nie robią z obawy przed banem - po co ryzykować, skoro można zagrać na loterii nie wymagającej niczego nadzwyczajnego? Po wprowadzeniu systemu merit based, znacząco zwiększy się próg - będzie oceniane wykształcenie, doświadczenie, znajomość języka i pewnie, jak w przypadku Kanady, zasobość portfela. Więd podejrzewam, że większość ludzi bez w/w cech będzie próbować spełnić swój american dream w jakikolwiek sposób. Byle do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nurtuje jedno zasadnicze pytanie. Jak Trump chce pogodzic program reformy podatkowej z  reformą imigracyjna (czytaj: ograniczeniem naplywu oraz deportacja nielegalnych imigrantow). Zaklada sie ze nielegalnych jest 12 milionow. Przypomne, ze proponujac reforme podatkowa Trump odwolal sie do polityki Ronalda Regana, ktory znacznie obnizyl podatki sugerujac sie opinia mlodego wowczas ekonomisty Artura Laffera. Jesli Trump siegnie do krzywej laffera co znacznie pobudzi gospodarke a jednoczesnie ograniczy imigracje i wydali znaczna czesc nielegalnie pracujacych zamiast ich oblozyc powinnoscia placenia podatkow, moze doprowadzic do znaczacego jak na warunki amerykanskie wzrostu inflaacji co wywaola odwrotny skutek od planowanego, zamiast poprawe zycia spoleczenstwa pogorszy sie ono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, tipitoe said:

... nie jest ograniczenie sily roboczej tylko "zapewnienie bezpieczenstwa". Z jakis niewiadomych powodow doszli do wniosku ze osoba ktora spelnia pewne kryteria wyksztalcenia bedzie mniejszym zagrozeniem terrorystycznym niz osoba wybrana losowo...

... a na programistow z Indii patrzy sie z przymrozeniem oka....

Nie do konca sie zgodze: https://www.uscis.gov/news/news-releases/uscis-to-expand-in-person-interview-requirements-for-certain-permanent-residency-applicants  uderza przede wszystkim w tych wyksztalconych i pracujacych, a wszystko pod bannerem 'bezpieczenstwa'.

Nie wiem tez czy programisci z Indii podzielaja opinie, ze patrzy sie na nich z przymruzeniem oka. Moge zapytac kolege, ktory czeka 8 rok, czy to prawda, ale boje sie ze sie poczuje urazony i w leb dostane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Amek napisał:

Przychodzi na myśl syn imigrantów, Ted Kaczyński ;).

Jak czytam takie teksty to aż nie wiem czy śmiać się czy płakać jak już lepszym argumentów wymyślić nie możecie tylko stosujecie argument z dupy, oprócz tego, że Ted Kaczyński pochodził z polskiej rodziny imigrantów nie ma innego powiązania, między jego działalnością przestępcza a Polską, tak samo jakby ten Uzbek był jakimś psycholem i zabijał z samej przyjemności zabijania, ale nie, on zabijał w ramach religii więc porównywanie tych dwóch przypadków to gwałcenie logiki.

A o likwidacji tego programu już dawno się gadało, jeszcze za czasów Obamy więc nie wiem skąd to oburzenie skoro obecnie Trump ma bardzo mocny argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...