Skocz do zawartości

Ile trwa wyrabianie re-entry permit i jakie są zasady jego odbierania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
17 godzin temu, andyopole napisał:

Ja aplikowalem o biały paszport razem ze wszystkimi papierami o GC. Jedynym powodem byl sedziwy wiek moich rodziców. Dopisek brzmiał : "na wszelki wypadek". Dali bez problemu a ja na szczęście nie musiałem skorzystać. 

To jest to o czym pisalam: formularz jest jeden dla roznych aplikantow. Ty nie ubiegales sie o "bialy paszport", Ty ubiegales sie o Advance Parole czyli pozwolenie na podroz poza USA KIEDY TOCZY sie adjustment of status. 

Marcin chce tzw. "bialy paszport" czyli wypelnia ten sam formularz, tylko zupelnie inne pola, bo on juz ma przyznana green card. 

W przypadku Marcina niestety nie wystarczy "na wszelki wypadek", bo on musi szczegolowo opisac dlaczego chce pozostac poza USA przez dluzszy czas (vs Twoja sprawa, kiedy u Ciebie bylo zapytanie dlaczego chcesz advance parole jako na wyjazd typu emergency). Marcin musi uzasadnic dlaczego on, jako rezydent USA, nie ma mozliwosci mieszkania w USA non stop a jego wyjazd nie jest ani emergency ani krotkotrwaly. 

Taka subtelna roznica :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, karina napisał:

To jest to o czym pisalam: formularz jest jeden dla roznych aplikantow. Ty nie ubiegales sie o "bialy paszport", Ty ubiegales sie o Advance Parole czyli pozwolenie na podroz poza USA KIEDY TOCZY sie adjustment of status. 

Marcin chce tzw. "bialy paszport" czyli wypelnia ten sam formularz, tylko zupelnie inne pola, bo on juz ma przyznana green card. 

W przypadku Marcina niestety nie wystarczy "na wszelki wypadek", bo on musi szczegolowo opisac dlaczego chce pozostac poza USA przez dluzszy czas (vs Twoja sprawa, kiedy u Ciebie bylo zapytanie dlaczego chcesz advance parole jako na wyjazd typu emergency). Marcin musi uzasadnic dlaczego on, jako rezydent USA, nie ma mozliwosci mieszkania w USA non stop a jego wyjazd nie jest ani emergency ani krotkotrwaly. 

Taka subtelna roznica :)

 

Dzieki za fachowe wyjasnienie. Minelo juz kilka lat wiec nie jestem w tych sprawach na biezaco. Przytoczylem moj przyklad tylko jako ciekawostke przyrodnicza.:wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, andyopole napisał:

Dzieki za fachowe wyjasnienie. Minelo juz kilka lat wiec nie jestem w tych sprawach na biezaco. Przytoczylem moj przyklad tylko jako ciekawostke przyrodnicza.:wub:

Nie ma sprawy, ten formularz jest naprawde zdradliwy - do dzisiaj widze ludzi, ktorzy zaznaczaja to co mysla i wychodzi, ze sa np. uchodzcami zamiast tego co naprawde chcieli zrobic czyli "bialy paszport". A jako ciekawostke dodam, ze znam sprawe kobiety, ktora wpisala, ze chce studiowac w Polsce i dostala odmowe z uzasadnieniem, ze w USA tez sa uczelnie na ktorych mozna podjac studia, a ona jako permanent resident ma do tego prawo, i podany w aplikacji powod jej dluzszej nieobecnosci nie jest przekonywujacy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...