Skocz do zawartości

Ile trwa wyrabianie re-entry permit i jakie są zasady jego odbierania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

 

6 godzin temu, pelasia napisał:

:huh::blink::o Sly6 gdzie ty chłopaka posylasz ? :P:D

Właśnie co to ma znaczyć :D Że niby jakie usługi mam im świadczyć w zmian za niski rent? :D Ale jak to wysłać dokumenty? Nie mogę ich zanieść do USCIS w SF bezpośrednio? Zależy mi, żeby to w miarę szybko załatwić, bo przecież jeśli dokumenty sie wysyła a dopiero potem zaproszenie na odciski to przecież zawsze mogę wysłać z PL a przylecieć na same odciski, bo czegoś tutaj nie rozumiem w takim razie. Wiadomo, że do szkoły też trzeba chodzić, nie po to biorę re-entry permit na nauke, żeby sobie teraz wyjechać w kosmos, a potem nie zliczyć egzaminów... Jakoś mają to dziwnie zorganizowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marcinCALIFORNIA napisał:

 

Właśnie co to ma znaczyć :D Że niby jakie usługi mam im świadczyć w zmian za niski rent? :D Ale jak to wysłać dokumenty? Nie mogę ich zanieść do USCIS w SF bezpośrednio? Zależy mi, żeby to w miarę szybko załatwić, bo przecież jeśli dokumenty sie wysyła a dopiero potem zaproszenie na odciski to przecież zawsze mogę wysłać z PL a przylecieć na same odciski, bo czegoś tutaj nie rozumiem w takim razie. Wiadomo, że do szkoły też trzeba chodzić, nie po to biorę re-entry permit na nauke, żeby sobie teraz wyjechać w kosmos, a potem nie zliczyć egzaminów... Jakoś mają to dziwnie zorganizowane

Nie mozna podrzucić dokumentów osobiście. Wysyłasz do AZ lub TX w zależności od miejsca zamieszkania. Pewnie mozesz przylecieć, aktywować GC, wrócić do PL, wysłać dokumenty, przylecieć ponownie na odciski, wrócić do PL i czekać na resztę w kraju. 

Tylko aby stawić sie na odciski musisz miec list z terminem w ręku, a do PL ci zaproszenia nie przesla.

Druga opcja, przylatujesz aktywować GC, siedzisz miesiąc +/-, robisz odciski, wylatujesz do PL i tam kończysz sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, marcinCALIFORNIA napisał:

 

Właśnie co to ma znaczyć :D Że niby jakie usługi mam im świadczyć w zmian za niski rent? :D Ale jak to wysłać dokumenty? Nie mogę ich zanieść do USCIS w SF bezpośrednio? Zależy mi, żeby to w miarę szybko załatwić, bo przecież jeśli dokumenty sie wysyła a dopiero potem zaproszenie na odciski to przecież zawsze mogę wysłać z PL a przylecieć na same odciski, bo czegoś tutaj nie rozumiem w takim razie. Wiadomo, że do szkoły też trzeba chodzić, nie po to biorę re-entry permit na nauke, żeby sobie teraz wyjechać w kosmos, a potem nie zliczyć egzaminów... Jakoś mają to dziwnie zorganizowane

Troche slabo czaisz niektore rzeczy - zostajesz rezydentem. Re-entry permit to wyjatek, nie regula. Nikt nie bedzie dostosowywal calego swiata to rezydenta ktory srednio tym rezydentem bedzie bo ma szkole czy jakies inne bzdury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pelasia napisał:

Nie mozna podrzucić dokumentów osobiście. Wysyłasz do AZ lub TX w zależności od miejsca zamieszkania. Pewnie mozesz przylecieć, aktywować GC, wrócić do PL, wysłać dokumenty, przylecieć ponownie na odciski, wrócić do PL i czekać na resztę w kraju. 

Tylko aby stawić sie na odciski musisz miec list z terminem w ręku, a do PL ci zaproszenia nie przesla.

Druga opcja, przylatujesz aktywować GC, siedzisz miesiąc +/-, robisz odciski, wylatujesz do PL i tam kończysz sprawę.

Chyba pierwsza opcja jest dla mnie bardziej korzystna, zamiast lecieć moją ulubiona Lufą, polecę Norwegianem jak sardynka w puszce, ale mam 2 przeloty w cenie jednego, no nic.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc! =) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pelasia napisał:

A tak przy okazji, czy re-entry permit jest w ogole łatwo dostac ? Pytam z ciekawości, bo nigdy sie tematem nie interesowałam. 

Nie jest latwo dostac, duzo bardziej skomplikowane niz kiedys. 

Przede wszystkim jest to aplikacja jedna dla kilku rodzajow dokumentow (trzeba wiedziec jak wypelnic) + nalezy uzasadnic dlaczego chcesz "bialy paszport". 

W przypadku kogos kto nie ma tak naprawde adresu w Stanach, w bardzo wielu przypadkach poczta odsyla receipt do immigration twierdzac, ze taka osoba nie mieszka pod tym adresem. Jesli nie dostaniesz receipt - immigration wstrzymuje sie z odciskami twierdzac, ze nalezy najpierw sie z nimi skontaktowac, bo "prawdopodobnie cos jest nie tak z adresem". Bledne kolo, ale ma to sens. 

Inna sprawa, ze nie nalezy kierowac sie przekonaniem, ze odciski beda za 2-3 tygodnie - teraz w okresie natezonego skladania aplikacji (podwyzka cen 23 grudnia) + Swieta + koniec roku => odciski moga byc i za 6-7 tygodni. W tej chwili w NY, NJ jest cale mnostwo ludzi, ktorzy maja odciski po 5-6 tygodniach. 

Prosze takze pamietac, ze moze sie zdarzyc, ze immigration odesle aplikacje o "bialy paszport", bo aplikanta nie ma jeszcze w systemie - podobnie kiedy idzie sie po social security i urzednik mowi, zeby wrocic po ponad 30 dniach, bo nie ma jeszcze aplikanta wkodowanego w system. Znam sporo spraw, gdzie dokumenty zostaly odeslane z powrotem z napisem "We can not locate your file. Please re-submit your application with a copy of both sides of your permanent resident card". I jesli nie masz jeszcze tej karty, to masz problem. Generalnie scenariuszy moze byc kilka - jesli ktos jest w Stanach, ma mozliwosc zareagowania. 

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...