Skocz do zawartości

wjazd do Polski a brak polskiego paszportu


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12/30/2016 o 12:17, pepeaz napisał:

 

Checkin robię w internecie a jak już pisałem United ma maszyny włącznie z tagami ma bagaż nadawany. Przed wejściem na pokład w stronę Europy już dawno nie miałem dokumentu w ręku. Może United ma moje dane jako frequent flyer. Nie wiem. Numer paszportu podaję podczas checkinu w internecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
9 minut temu, KaeR napisał:

Checkin robię w internecie a jak już pisałem United ma maszyny włącznie z tagami ma bagaż nadawany. Przed wejściem na pokład w stronę Europy już dawno nie miałem dokumentu w ręku. Może United ma moje dane jako frequent flyer. Nie wiem. Numer paszportu podaję podczas checkinu w internecie. 

W sumie dziwne - bo ja pisze Agantenka, Delta zawsze wymaga kogos zeby fizycznie zobaczyl paszport - czasami przy boardingu - jezeli nikt wczesniej nie widzial - po zeskanowaniu passa cos tam wyskakiwalo im na monitorze i prosili o paszport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kzielu napisał:

W sumie dziwne - bo ja pisze Agantenka, Delta zawsze wymaga kogos zeby fizycznie zobaczyl paszport - czasami przy boardingu - jezeli nikt wczesniej nie widzial - po zeskanowaniu passa cos tam wyskakiwalo im na monitorze i prosili o paszport.

Dwa miesiące wcześniej lecialem z ORF i nie mogłem nawet zrobić checkinu online bo musiałem z paszportem przyjść na check in.

Jak już mówiłem byłem przygotowany na pokazanie paszportu, bo przegapiłem instrukcje na maszynie jak zwazyc i okleic bagaż. Dopiero wyjazd taga mnie obudził, bo ja te maszyny robię na autopilocie,zeby dostać papierową kartę pokladowa. 

Tak, do USA wszyscy musieli podejść na gate z paszportem po przepytaniu. 

P.S. Aplikacja United skanuje paszport, więc może to wystarczy, ale robiłem to przed lotem kilka miesięcy wcześniej a nie ostatnim z IAD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji podrozy - wystapil o Global Entry / TSA Pre-Check - dostalem wstepna akceptacje i chcialem sie umowic na Interview - najblizszy termin na CVG (Cincinnati) - Pazdziernik 2017. Najblizszy termin w Cleveland - brak. Najblizszy termin w Port Clinton, OH (to jedyne trzy miejsca w OH gdzie odbywaja sie interviews) ktore jest malym miasteczkiem na wybrzerzu Erie gdzie akurat mieszkaja moi tesciowie po tym jak przeszli na emeryturze i gdzie CBP postawilo sobie nowiutki budynek (regularnie przesiaduja na plazy z lornetkami wypatrujac nielegali - serio) - w poniedzialek :)

Bottom line - w przyszlym tygodniu odwiedzam tesciow ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jkb napisał:

kzielu, trzeba bylo Nexus brac -  nie dosc, ze kosztuje $50 dolcow tylko, to jeszcze ma wiecej benefitow niz GE, i czeka sie tylko miesiac na interview ;)

A ma TSA pre check ? No I na stronie CBP pisze że można korzystać z kiosków GE jak się przylatuje z kanadyjskiego lotniska z preclearance....

Poza aplikacja na Global Entry była dla mnie bezpłatna bo jaj się ma Amex Platinum to Amex zwraca application fee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kzielu napisał:

A ma TSA pre check ? No I na stronie CBP pisze że można korzystać z kiosków GE jak się przylatuje z kanadyjskiego lotniska z preclearance....

Poza aplikacja na Global Entry była dla mnie bezpłatna bo jaj się ma Amex Platinum to Amex zwraca application fee.

 

Ma TSA pre check. Ma wszystko, co ma GE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/16/2017 o 20:13, KaeR napisał:

Checkin robię w internecie a jak już pisałem United ma maszyny włącznie z tagami ma bagaż nadawany. Przed wejściem na pokład w stronę Europy już dawno nie miałem dokumentu w ręku. Może United ma moje dane jako frequent flyer. Nie wiem. Numer paszportu podaję podczas checkinu w internecie. 

Zacznijmy od początku. Masz 2 paszporty czy tylko Polski? Może od tego to zależy

Latałam kilka razy United, zawsze przy internetowym check in mimo możliwości wydrukowania (przesłania na telefon) kart pokładowych, zawsze wyskakiwała mi wiadomość że moje dokumenty muszą być sprawdzone na lotnisku. Mimo że jestem frequent flyer i dane maja w systemie.  Mamy tylko PL paszport i GC. To samo w British Airways - mimo że należę do ich programu i maja wszystkie moje dane  (bilet był kupiony za punkty Avios) dalej wyskakiwała wiadomość że musze zeskanować paszport. 

Albo jakieś niedopatrzenie z ich strony, albo po prostu ty nie zwróciłeś uwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko raportuje jak bylo. :) Sama sytuacja byla dla mnie nowoscia. Bylem przygotowany na to co opisalas. TSA sprawdzalo moj paszport i karty pokladowe jak zwykle. Tak juz w ramach ciekawostki, nie wzieto ode mnie customs form w pazdzierniku na IAD zreszta od nikogo z przechodzacych. Zauwazylem w pewnym momencie, ze wciaz mam forumlarz ze soba. Na wszelki wypadek go wyrzucilem ASAP. Teraz w styczniu bylo po staremu czyli stop na zoltej lini i oddanie forumularza. IAD generalnie cos zmienia ciagle bo rok temu nie trzeba bylo wyciagac laptopa, zdejmowac okrycia i butow (Nie jestem TSA precheck). Teraz bylo po staremu.

Wyjmowanie paszportu zapada mi w pamieci bo tak go trzymam, ze nie jest latwo mi go wyjac. :) Ja generalnie jestem dosc spostrzegawczy... OCD. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...