Skocz do zawartości

wjazd do Polski a brak polskiego paszportu


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, rzecze1 napisał:

 

W Phoenix skanowały Ci paszport słuzby bezpieczeństwa lotniska (?), juz nie wiem jak ich teraz w Polsce nazywają, generalnie - TSA. Ci którzy ochraniają większosc lotnisk w USA. Nie jest to ani słuzba graniczna, ani imigracyjna, ani nawet nie mają statusu oficerów federalnych (choc lubią tak o sobie mówic). Zauwaz, ze przy wylotach chociazby na takim JFK nie ma rozdziału na strefę odlotów krajowych i międzynarodowych. Zadnej róznicy, zadnej kontroli granicznej, sam nie mogłem uwierzyc jak to zobaczyłem.

W Kopenhadzie - agenci linii lotniczych, ewentualnie kontraktorzy na usługach federalnych.

Moze to masakrycznie zlasowac mózg, ale wazne jest wyczaic gdzie jest faktycznie "granica" i wtedy da się ogarnąc czy Ci sprawdzają dokumenty ludzie z kraju z którego się wylatuje, czy tez zwykli pracownicy linii lotniczej, czy juz moze kolesie z kraju do którego chce się wjechac....

Jak juz wiesz kto chce sprawdzic, to i wiesz, które dokumenty masz im dac ;)

Tak masz racje. Skanowali mi paszport bo i dalem , ale moglem im pokazac  driver license  bo lecialem przez NY i Kopenhage wiedz lot z Phoenix do NY byl domestic. Jedynym miejscem jak paszport byl mi potrzebny to byl lot z NY do Kopenhagi. Mialem kiedys problem przy powrocie do USA,  kiedy to samolot byl odwolany i wracalem innym, imigration nie mialo mnie w systemie i musialem sie tlumaczyc jakim samolotem przylecialem i dlaczego, ale to dawno bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 godzinę temu, pelasia napisał:

Ja chyba nie mam innego wyjścia jak umiejscowic akt slubu i wyrobić nowe dokumenty. Wszystko mi traci ważność :) będę sie bawić w papierkowa robotę. Yay :( 

Ja zalatwialam calkiem niedawno, jak masz jakies pytania to daj znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2016 o 14:16, NioseWamPicie napisał:

Mhm, policja nie zna prawa, kierowcy przepisów ruchu drogowego a medycy w karetce pierwszej pomocy?

Mają obowiązek znać ustawę bo jest podstawą prawną do wykonywania ich pracy. 

 

Hierarchia aktów prawnych

-->  opinia jednostki

 

no tak nikt nie zna prawa i robia sobie co chca na granicy nie plec głupstw bo sie słuchac tego nie da... Następna z neta tabelki tu wrzuca... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • sly6 poleca ten temat
Dnia 12/30/2016 o 11:09, KaeR napisał:

Kiedy jest skanowy przy wylocie? Ostatnio nic mi nie skanowali. Nawet tag na bagaz wyjezdza teraz na self checkinie. Pokazalem tylko paszport na bramce i tyle. W EU pokazuje dowod osobisty na wjezdzie. rzecze1 ma racje. 

Kaer skanuja albo przy check in  albo przy wejsciu na poklad samolotu, poprostu nie zwróciłes uwagi - Leciałam kilka dni temu BA z Washingtonu do Londynu i non stop przed boardingiem były komunikaty że osoby które zrobiły same check in i ich paszport nie został zeskanowany muszą podejść to zrobić bo nie zostaną wpuszczone na pokład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...