Skocz do zawartości

Potrzebuje pomocy! Przesiadka na lotnisku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam wielką prośbę , planuje na koniec września wyjazd do Nowego Jorku, nigdy nie latalem żadnymi liniami i nie mam pojęcia jak to wygląda. Planuje lot z Poznania z przesiadka w monachium/frankfurcie do NY Lufthansa bo lot ma o wiele droższe bilety. Jak wygląda odprawa, odbiór bagażu, czy bede wypełniał jakieś dodatkowe druki przy wjeździe do USA czy w trakcie lotu? Czy ktoś mnie skieruje na lotnisku w NY na rozmowę o wizę do tego celnika bo wiem że Niemcy nie potrzebują wiz? Bede wdzieczny za odpowiedź i jak coś przekrecilem to sory ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste jak metr sznurka w kieszeni. Bagaże oddajesz na polskim lotnisku i zobaczysz je dopiero w NYC. We Frankfurcie patrzysz na monitory. Szukasz swojego lotu po jego numerze, tam będzie podany nr gatu  (stanowiska) gdzie podstawia Twój samolot do NY. Na lotnisku tym, już przy Gate będzie kontrola bezpieczeństwa. Zobaczysz, wszyscy z Twojego samolotu tam będą podchodzić z paszportami. Kilka banalnych pytań, nalepka na okładkę paszportu a potem już tylko czekasz na wpuszczsnie do samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - o wizę musisz postarać się przed wyjazdem.

Po drugie - odprawa wygląda tak, że w Poznaniu nadajesz już bagaż do NYC (jeśli lecisz na jednym bilecie) i odbierasz go po przejściu przez rozmowę z urzędnikiem imigracyjnym na lotnisku w Nowym Jorku.

Po trzecie - w samolocie, bądź już po wylądowaniu dostaniesz do wypełnienia deklarację celną.

I tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiza to Spoko xd czy na tych lotniskach łatwo się odnaleźć? Patrzyłem na bilety i jak kupię to bede miał 4,15 h na przesiadkę na lotnisku w Niemczech :D czy na tym bilecie od Lufthansa co kupię to będzie wszystko napisane , nr bramki, godzina odlotu i wgl tak?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukasz2424 napisał:

A wiza to Spoko xd czy na tych lotniskach łatwo się odnaleźć? Patrzyłem na bilety i jak kupię to bede miał 4,15 h na przesiadkę na lotnisku w Niemczech :D czy na tym bilecie od Lufthansa co kupię to będzie wszystko napisane , nr bramki, godzina odlotu i wgl tak?:)

Miliony ludzi dziennie lataja, wlaczajac w to dzieci. Dlaczego myslisz ze Ty nie dasz rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lukasz2424 napisał:

A wiza to Spoko xd czy na tych lotniskach łatwo się odnaleźć? Patrzyłem na bilety i jak kupię to bede miał 4,15 h na przesiadkę na lotnisku w Niemczech :D czy na tym bilecie od Lufthansa co kupię to będzie wszystko napisane , nr bramki, godzina odlotu i wgl tak?:)

Będzie podane ale są częste zmiany więc trzeba sprawdzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4.15 na przesiadke to masz czas na poznanie całego lotniska. Do mnie lecieli ludzie znający tylko rosyjski i dali radę. A gdy przyszło do wypełnienia deklaracji celnej w samolocie to stewardessa rzuciła pytanie czy jest ktoś kto umie po polsku to się znalazł jeden, nawiasem mówiąc moj kolega wracający ze służbowej podróży do Niemiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) mam tylko jeszcze jedno małe pytanie. Podczas wypełniania wniosku ds 160 w miejsce przewidzianej daty przybycia do USA wybrałem wrzesień 2017 czyli muszę przyjechać w tym miesiącu czy mogę np w październiku albo w listopadzie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...