Skocz do zawartości

Wyjazd jako fizjoterapeuta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem mgr fizjoterapii w Polsce i chciałbym wyjechać na stałe do pracy w swym zawodzie do US, oczywiście wiem że muszę nostryfikować dyplom i zdać egzamin stanowy aby otrzymać licencje. Mam pytanie jak wygląda taki wyjazd od strony prawnej, ponieważ mam żonę oraz dziecko, z którymi to chcę wyjechać, na jakich zasadach może wyjechać moja żona z synem?

Znalazłem następującą info dotyczącą wyjazdu:

Uzyskanie stałego pobytu w USA na podstawie zawodu fizjoterapeuty skada się z trzech głównych etapów:

1. Ewaluacja dyplomu, studiów i przedmiotów zaliczonych w Polsce. Ten etap trwa od 2 do 8 tygodni i kończy się wydaniem Physical Therapist Credentials Evaluation (Type 1 lub Type 2).
W skład procesu ewaluacyjnego wchodzi również egzamin TOEFL i tzw. Visa Screen. Akredytowana agencja przeprowadzająca ewaluację wykształcenia i dyplomów (inne wymagania w każdym stanie), określa też, jakie przedmioty aplikant powinien zaliczyć dodatkowo, jeżeli wykształcenie nie pokrywa się z amerykańskimi standardami. W ramach naszej oferty mieści się również pomoc w uzyskaniu wizy studenckiej i w przyjęciu do college’u. Brakujące przemioty można zaliczyć również w Polsce. W praktyce jednak prawie zawsze polskie magisterskie studia na wydziale fizjoterapii pokrywają cały materiał studiów amerykańskich. Efektem ewaluacji jest certyfikat oraz zaświadczenie z Board of Heathcare w stanie przyszłego zatrudnienia, co pozwala na przejście do drugiego etapu.

2. Proces imigracyjny – stały pobyt w USA (Zielona Karta). Ten etap trwa zazwyczaj kilka miesięcy, może jednak trwać dłużej, jeżeli proces ewaluacyjny ujawnił, że muszą być zaliczone dodatkowe przedmioty. W trakcie tego etapu kandydat musi zdać egzamin językowy TOEFL co uprawnia do uzyskania certyfikatu Physical Therapist Credentials Evaluation Type 2.

3. Egzamin stanowy, zezwalający na wykonywanie zawodu fizjoterapeuty, nie jest konieczny do uzyskania Zielonej Karty, pracownik może go zdać już po otrzymaniu statusu stałego rezydenta. Egzamin zawodowy jest konieczny dopiero do podjęcia pracy i jest wymagany przez przepisy stanowe (licencja zawodowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofert tak generalnie znalezionych na stronkach? Bo to sie nie liczy. Musisz sie skontaktowac z pracodawca i z nim rozmawiac na temat wizy pracowniczej i sponsorowania. Sam nie aplikujesz. Do tego wizy pracownicze sa tylko na kilka lat. Od takiej wizy do zielonej karty daleka droga.

 

Eh, szczerze to nie wiem czy fizjoterapeuta to taki pożądany zawod w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vlade napisał:

Jak będziesz miał zatwierdzona petycje imigracyjna to żona i dzieci (zakładam ze małoletnie) dostaną zielone karty. Proces wyglada tak samo tylko ze używają twojej  I-140.

Zielonej karty to nikt od razu na pewno nie dostanie....

I-140  petition for an alien worker to become a permanent resident in the United States. To nie jest wiza pracownicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...