Skocz do zawartości

Objazdówka West Coast we wrześniu - oponie w sprawie planu.


kontrol

Rekomendowane odpowiedzi

Na mnie Antypole zrobilo wieksze wrazenie niz Wielki Kanion i Yosemite raziem wziete. Nawet Bryce jest dla mnie o niebo ładniejszy i ciekawszy ;) ale zdaje sobie sprawe ze raczej mam odmienne zdanie niz wiekszosc osob.  Ale zdecydowanie postaraj sie je odwiedzic. W Antylope pierwszy raz bylismy wlasnie we wrzesniu z samego rana dolny a w poludnie gorny i caly czas byly widoczne "plomnienie" slonca i efekt byl niesamowity. Kilka lat pozniej bylismy z koncem pazdziernika i fakt wtedy promienie sloneczne nie docieraly juz w takich ilościach - ale nadal bylo pieknie. 

Nigdy nie robilismy wczesniejszych rezerwacji, nie korzystaliśmy z biur turystycznych w Page- podjezdzaliy bezposrednio pod Kanion i lapalismy sie na pierwsza mozliwa wycieczke - max 20 min czekania ( do dolnego mozna bylo jeszcze wchodzic bez prewodnika)

Co do Verminion Clifs- tam musisz miec przepustke (wydaja kilkadziesiat na dzien)- zarezerwowac wczesniej na ten rok raczej Ci sie  juz nie uda - ale codziennie rano robia losowanie dla kilkunastu osob. 

Gdzies wczesniej pisales ze chcesz wyjechac o 1pm z vegas i po drodze zobaczyc zion. 

Sam dojazd to okolo 3h, pełna pętla shuttle w parku to minimum 1.5h bez wysiadania i zwiedzania. Takze niestety musisz to jakis inaczej zaplanowac bo nie uda ci sie nic zobaczyc- jedynie przez doline parku w pospiechu przejechac.

Dalej uwazam ze planowanie takiej wycieczki co do godziny i bookowanie noclegow z takim wyprzedzeniem jest bzdurą, ale jezeli bedzie Ci sie lepiej spalo w nocy to czemu nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ok, zmieniam trochę plan. Jako, że mam kilka dni więcej do rozplanowania to zrobię trochę większe kółko i zahaczę jeszcze o Arches NP i z powrotem o Monument Valley. Wyjadę rano z Vegas i załóżmy na 11 będę w Zion, później pojadę do Hatch się przespać, od rana Bryce i drogą 12, a później 24 do miejscowości Green River na nocleg. Rano wyruszam z Green River do Arches. I tutaj jest kilka opcji noclegów w zależności od ilości czasu przeznaczonego na Arches. Albo nocleg w Moab (cały dzień Arches) albo Bluff (pół dnia w Arches) albo w Page,AZ (Arches tylko przejazdem). Po drodze chcę jedynie zobaczyć Monument Valley i Forest Gump Point. Chyba, że coś więcej jest wartego uwagi? Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze nie da sie tego wszystkiego tak idealnie zaplanowac. Wez pod uwage ze pogoda nie zawsze musi dopisac, moze lać przez całe dni i juz caly twoj plan sie nie powiedzie. Moga zamknac droge czy park przez wypadek, czy czasami wczesniejsze opady sniegu (nam sie to zdarzylo na poczatku pazdziernika w Yellowstone a kilka tygodni pozniej Tioga w Yosemite byla nie przejezdna)

Moze Ci sie tez gdzies bardzo spodobac i moze bedziesz chciał zostac dluzej a z miejsc takich jak np.LA uciec po kilku godzinach. 

Takze wypisz sobie miejsca ktore koniecznie chcesz zobaczyc, potem te o ktore by bylo fajnie zahaczyć i jedz gdzie cię droga poniesie. 

Inaczej bedziesz sie stresował całe wakacje jezeli cos nie pójdzie zgodnie z planem, bedziesz nerwowo dojezdzał do zabookowanych hoteli omijajac rzeczy warte do zobaczenia po drodze... zeby tylko zdarzyc 

uwiez mi, nie wazne ile bedziesz planowal, nie da sie wszystkiego przewidziec w 100%. 

Więcej luzu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to masz rację. Tylko, że najbardziej obawiam się, że np na miejscu nie uda mi się zarezerwować hoteli bo np wszystkie będą pełne lub ceny przy rezerwacji z dnia na dzień będą znacznie droższe, więc fajnie byłoby mieć chociaż część już zaklepaną,a jak będzie padać to pozwiedzam co mogę z auta i po prostu pojadę do następnego motelu :) Czy ktoś z Was nocował na polu kempingowym Grand Canion MATHER CAMPGROUND, AZ? Jak wygląda tam nocleg? Mogę spać w samochodzie? Nie będę miał raczej namiotu, a na jedną noc nie będzie mi się opłacało kupować. Zależało by mi żeby być blisko kanionu. W nocy w okolicach 20 września jest tam bardzo zimno? Czy może darować to sobie i dojechać z pobliskiego Williams?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...