Skocz do zawartości

Objazdówka West Coast we wrześniu - oponie w sprawie planu.


kontrol

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym Wam pokazała, jak wyglądał plan naszej wycieczki, ale nie chcę wyjść na freaka :P

Powiem tylko, że na początku planowałam trasę za pomocą strony https://roadtrippers.com/  Tam mi też wyszukiwało atrakcje (kilka było w nieco innych miejscach w rzeczywistości), podawało czas przejazdu (który ostatecznie był nieco inny, zwykle krótszy - koleżanka "kierowniczka" patrzyła na te same trasy w google maps i wychodziło mniej, co było zgodne z prawdą). Także polecam Ci tę stronę. Nam dużo pomogła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
21 minut temu, andyopole napisał:

Dżizas,  domowe sprawy tez tak macie poskedżowane...?

Przychody i rozchody domowe... jakby to powiedzieć... tak :P. Ale nie ma się co śmiać mój mąż sobie ze mnie czasami żartuje, ale jak trzeba coś sprawdzić w rachunkach z przeszłości to rzuca tylko hasłem, żebym zerknęła w moje tabelki ;). To jest naprawdę przydatne, oczywiście jeśli ktoś to lubi. U mnie to trochę takie  zboczenie zawodowe, jakoś organizacyjnie jest mi wszystko łatwiej ogarnąć w ten sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna, widzę z tabelki, że nocowałyście w Williams przed Wielkim Kanionem. Mogłabyś powiedzieć coś więcej o tym miasteczku. Jak dojazd do Kanionu? Fajnie tam jest? Miałem w planie spać pod namiotem na Mather Campground, ale plany chyba się zmienią i nie kupię namiotu. Po prostu nie da się zarezerwować żadnego miejsca w Yosemite pod namiotami. Więc na jeden czy dwie noce gdzieś indziej nie będzie mi się opłacało specjalnie kupować namiotu i chyba przy kanionie prześpię się w motelu. Poza tym może ktoś orientuje się jak wygląda nocleg na polu namiotowym? Mogę np przespać się w aucie czy muszę mieć namiot? Autem wjeżdża się w miejsce obozowiska czy zostawia gdzieś wcześniej na parkingu? Mather Campground to podobno fajne obozowisko blisko krawędzi kanionu więc ciekawie było by zobaczyć zachód i wschód słońca nad Kanionem, a tak to czeka mnie pewnie godzina drogi z Williams. Poza tym jak z pogodą nad kanionem spał ktoś tam we wrześniu pod namiotem i może coś powiedzieć?

PS. W Yosemite chyba zdecyduje się na coś takiego :

tent.jpg

(nie mogę wstawiać własnych zdjęć, proszę to naprawić)

Koszt to 1800zł (450USD) za 3 noce. Kosmiczna cena, ale nie potrafię nic innego wyczarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4/4/2017 o 06:34, kontrol napisał:

Spoko, na wakacjach się wyluzuje. Teraz muszę w miarę wszystko rozplanować, żeby później móc wypoczywać. hehe

Nad Tahoe Lake zaplanowałem jedną nockę. Rano wyruszam z SF i jadę na Tahoe. Zdążę zobaczyć wszystko co potrzeba? Czy ktoś może polecić mi jakiś kemping w Yosemite Valley. Nie wiem jak rozplanować tą część trasy. Najchętniej zarezerwował bym sobie kemping w Yosemite na dwie noce i dojechał bym po południu z Tahoe. Niestety nie potrafię tego zrobić. Wydaje mi się, że rezerwację nie są jeszcze otwarte. Jeśli nie da się zarezerwować to będę chyba musiał  przespać się w jakiejś pobliskiej miejscowości i rano wyruszyć na Camp4. Jak ktoś może to niech sprawdzi czy da się zarezerwować jakiś kemping w Yosemite Valley (tylko 1 namiot - 2 osoby) od 13.09-15.09. Z tego co widzę do wioski Yosemite można dojechać tylko od zachodniej strony, czyli trasę pewnie będę musiał zrobić tak :

Nie wiem czemu google nie pokazuje mi tego tak jak ja bym chciał (zaznaczyłem dwa skróty w paincie czerwonymi liniami)1.jpg.756956be9fff81565315ed1345f39040.jpg

Swoją drogą co zabrać na taki kemping? Podstawy jak namiot, buty trekingowe i ciepłe ubrania na noc to wiem, ale czy mogę wziąć grilla lub jeśli chciałbym robić ognisko to gdzie kupić drewno? Sprzedają takie rzeczy normalnie w walmarcie? Czy na miejscu w wiosce kupie wszystko co najpotrzebniejsze?

Bedzie zalezalo od miejsca/parku/stanu

Tu, naprzyklad w Yosemite

https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/campregs.htm

Ognisko do 10ej wieczorem OK, grill tez OK, drewno kupowac za parkiem. Unikaj kupowania w wiosce bo tam bedzie znacznie drozej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, andyopole napisał:

Dżizas,  domowe sprawy tez tak macie poskedżowane...?

Nie, tak nie planuję, bo arkusz z domowymi wydatkami uzupełniam dopiero po fakcie :D I tak już od wielu, wielu lat :lol:

9 godzin temu, kontrol napisał:

Joanna, widzę z tabelki, że nocowałyście w Williams przed Wielkim Kanionem. Mogłabyś powiedzieć coś więcej o tym miasteczku. Jak dojazd do Kanionu? Fajnie tam jest?

My początkowo planowałyśmy nocować w Tusayan albo nawet w Grand Canyon Village, ale ceny były tam takie, że bardziej opłacało nam się dojechać te 100 kilometrów (dwa razy! bo byłyśmy w GC popołudniu jednego dnia i rankiem drugiego), niż nocować bliżej :P

Miasteczko całkiem przyjemne. Zdjęcia z pobytu tam znajdziesz w tym albumie, jakbyś chciał pooglądać:

https://www.facebook.com/joanna.lis.58910/media_set?set=a.10209033040238950.1073741937.1105907240&type=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...