Skocz do zawartości

Sponsorowanie rodzica za granica


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
20 minut temu, kzielu napisał:

A ojciec kiedykolwiek będąc nielegalnie podawał się za US citizena ?

Generalnie potrzebujesz domicile w US, wystarczające zarobki tamże do sponsorowania go i drobne szczegóły jak rozliczenia podatkow albo dokumentacja dlaczego tego nie robiłeś...

Nigdy sie nie podawał za obywatela US, jedynie udało mu sie zdobyć Social security number 

Stały pobyt myśle ze jestem w stanie sobie zorganizować, teraz kwestia zarobków, gdyż ojciec posiada kilka obiektów pod wynajem i ma z tego dosyć wysoki stały dochód, więc jest samowystarczalny nawet przebywajac na terenie USA, czy to ma jakieś znaczenie?  Czy konieczne jest abym ja mial zatrudnienie w USA w takim razie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, trebor08 napisał:

Nigdy sie nie podawał za obywatela US, jedynie udało mu sie zdobyć Social security number 

Stały pobyt myśle ze jestem w stanie sobie zorganizować, teraz kwestia zarobków, gdyż ojciec posiada kilka obiektów pod wynajem i ma z tego dosyć wysoki stały dochód, więc jest samowystarczalny nawet przebywajac na terenie USA, czy to ma jakieś znaczenie?  Czy konieczne jest abym ja mial zatrudnienie w USA w takim razie? 

Nie ma żadnego znaczenia. Albo musisz mieć dochód albo znaleźć wspolsponsora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, trebor08 napisał:

Ja jeszcze nie mam co rozliczać, nie posiadam tam żadnych nieruchomości ani tam nigdy nie pracowałem, posiadam jeszcze status studenta, jedynie głosuje w wyborach :) choć mam w planie w przyszłości rozpoczać jakaś działalność w Usa  

A w Polsce zarabiałeś/zarabiasz? Jako obywatel wszystkie osiągnięte dochody musisz rozliczać w Stanach... nie tylko te z USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kzielu napisał:

Nie ma żadnego znaczenia. Albo musisz mieć dochód albo znaleźć wspolsponsora.

A czy jest możliwość abym wykazywał dochód w Polsce, rozliczany w polskiej skarbówce? Czytalem kiedyś że istnieje ta umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co nie wykazuje zadnego dochodu oficjalnie, ale jesli jest to konieczne do sponsorowania to mysle ze mozna cos zrobic w tym kierunku. Bardziej rozchodzi mi sie o to, czy juz po zorganizowaniu sobie stalego pobytu, moge wykazac dochody w PL jako zarobki w US aby spelnic warunek do sponsorowania(skoro i tak musze rozliczyc sie w IRS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...