Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Kamil Seternus said:

Mam pytanie, czy gdzieś blisko ambasady jest parking gdzie można zostawić samochód, albo porada jak rozwiązać problem z samochodem gdzie zostawić i czym podjechać do ambasady? :) Jutro rozmowa o 8.00 :)

Pod samą ambasadą parkingu jako takiego nie ma, ale wszędzie wokół są strefy parkowania, kwestia tego gdzie akurat znajdziesz wolne miejsce - mnie jakoś zawsze się udawało znaleźć miejsce max 50m od samej ambasady, ale nie ma reguły. Weź sobie rano spory zapas czasowy na potencjalne stanie w korkach i szukanie miejsca i nie zapomnij opłacić parkomat! 

A jak nie chcesz ryzykować to jedz metrem (nie jest to daleko od stacji politechnika) albo tramwajem (ambasada jest rzut kotem od placu Konstytucji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wiem że temat badań i szczepionek przewija sie dosyć często na tym forum, prześledziłem większość wątków ale chciałbym sie upewnić w 100% ponieważ bardzo zalezy mi aby nie zawalić sobie dokumentów i na wizycie 26 marca nie było problemów:

1. Umawiając sie na badania, lekarz stwierdz ze brakuje mi jakiś szczepionek zostaną mi one wszystkie podane?

2. Zastanawiam sie gdzie zrobić badania, chciałbym to zrobić w jeden dzień gdzie doradzicie?

Jeżeli ktoś z doświadczonych kolegów ma jakieś wskazówki to bardzo prosze, mam nadzieje ze nikt sie nie bd stresował ze pytam o cos co było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szymonis napisał:

Wiem że temat badań i szczepionek przewija sie dosyć często na tym forum, prześledziłem większość wątków ale chciałbym sie upewnić w 100% ponieważ bardzo zalezy mi aby nie zawalić sobie dokumentów i na wizycie 26 marca nie było problemów:

1. Umawiając sie na badania, lekarz stwierdz ze brakuje mi jakiś szczepionek zostaną mi one wszystkie podane?

2. Zastanawiam sie gdzie zrobić badania, chciałbym to zrobić w jeden dzień gdzie doradzicie?

Jeżeli ktoś z doświadczonych kolegów ma jakieś wskazówki to bardzo prosze, mam nadzieje ze nikt sie nie bd stresował ze pytam o cos co było

1. Tak 

2. Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u mnie to wyglądało miejsce Kraków.

Jak dostajesz termin i zaproszenie od razu się umawiasz na badania, po przeprowadzonych badaniach (w ten sam dzień) dzwoń do lekarza o ustalenie wizyty. Na wizycie przyjmuje się lekarz i jeżeli w przeciągu ostatnich pięciu lat nie miałeś szczepień to wystawia Ci receptę na szczepionki. Płacisz za wizytę, idziesz do sąsiedniej apteki, kupujesz szczepionkę, wracasz i pielęgniarka środowiskowa Cię szczepi. Płacisz za szczepienie i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Weź sobie rano spory zapas czasowy na potencjalne stanie w korkach i szukanie miejsca i nie zapomnij opłacić parkomat!

I wrzuć do maszyny z górka na 1-2 godziny dla bezpieczeństwa :D

3 godziny temu, szymonis napisał:

Zastanawiam sie gdzie zrobić badania, chciałbym to zrobić w jeden dzień gdzie doradzicie?

Nie zrobisz jednego dnia. Na wyniki krew/mocz poczekasz do 7 dni.

3 godziny temu, szymonis napisał:

Umawiając sie na badania, lekarz stwierdz ze brakuje mi jakiś szczepionek zostaną mi one wszystkie podane?

Dorosłym, bez problemu. Dzieci, z rozsądku nie powinno się, choć nie widziałem jakiegoś specjalnego oporu ze strony lekarza w Wa-wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kamil Seternus napisał:

A z ciekawości w Warszawie, od której zaczynają się korki? I czy jest z tym wielki problem szczególnie rano. Jestem z Krakowa i jutro rano mam spotkanie w ambasadzie. Nie wiem ile czasu muszę przeznaczyć na podróż.

Jest problem rano 6:30-9 i po południu 15:00-17:30. Jeśli będziesz wlatywać od strony Sękocina to licz dla bezpieczeństwa jakieś 1,5 godziny od skrzyżowania w Jankach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2017 o 09:25, stars & stripes napisał:

Dla wszystkich, którzy są o krok dalej w procedurze DV (po przyznaniu wizy) mam info - tuż przed Wigilią dotarły nasze zielone karty z 10 letnim terminem ważności (6 tygodni po przekroczeniu granicy). SSN nadal brak.

Wyglada na to, że jest problem... Sądzilem, że jeśli składaliśmy aplikacje o numery SSN na drukach DS-260, to wystarczy telefon, z prośbą/sugestią, że może coś się w systemie przycięło i trzeba odblokować skoro numery nie dotarły do dziś... W ubiegłym tygodniu w końcu udało się dodzwonić do biura SSA. Pani urzędniczka, po przedstawieniu stwierdziła, że muszę się stawić osobiście u nich w biurze i dopiero po okazaniu GC oraz paszportu z pieczątką (?!) będzie mogła popchnąć sprawę... :wacko:

Lekko jestem zirytowany, bo wszystko w zasadzie mam poukładane od pierwszego dnia pobytu, a wyglada na to, że będę tkwił jak kołek czekając 2-3 tygodnie aż mi SSN przyślą. Głupiego prawa jazdy nie będę mógł przez ten czas zrobić f..k :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stars & stripes napisał:

Wyglada na to, że jest problem... Sądzilem, że jeśli składaliśmy aplikacje o numery SSN na drukach DS-260, to wystarczy telefon, z prośbą/sugestią, że może coś się w systemie przycięło i trzeba odblokować skoro numery nie dotarły do dziś... W ubiegłym tygodniu w końcu udało się dodzwonić do biura SSA. Pani urzędniczka, po przedstawieniu stwierdziła, że muszę się stawić osobiście u nich w biurze i dopiero po okazaniu GC oraz paszportu z pieczątką (?!) będzie mogła popchnąć sprawę... :wacko:

Lekko jestem zirytowany, bo wszystko w zasadzie mam poukładane od pierwszego dnia pobytu, a wyglada na to, że będę tkwił jak kołek czekając 2-3 tygodnie aż mi SSN przyślą. Głupiego prawa jazdy nie będę mógł przez ten czas zrobić f..k :blink:

Pracujesz juz w USA czy bez SSN nie ma szans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...