Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, stars & stripes napisał:

I wrzuć do maszyny z górka na 1-2 godziny dla bezpieczeństwa :D

Nie zrobisz jednego dnia. Na wyniki krew/mocz poczekasz do 7 dni.

Dorosłym, bez problemu. Dzieci, z rozsądku nie powinno się, choć nie widziałem jakiegoś specjalnego oporu ze strony lekarza w Wa-wie.

3 godziny temu, Kamil Seternus napisał:

Ja u mnie to wyglądało miejsce Kraków.

Jak dostajesz termin i zaproszenie od razu się umawiasz na badania, po przeprowadzonych badaniach (w ten sam dzień) dzwoń do lekarza o ustalenie wizyty. Na wizycie przyjmuje się lekarz i jeżeli w przeciągu ostatnich pięciu lat nie miałeś szczepień to wystawia Ci receptę na szczepionki. Płacisz za wizytę, idziesz do sąsiedniej apteki, kupujesz szczepionkę, wracasz i pielęgniarka środowiskowa Cię szczepi. Płacisz za szczepienie i tyle ;)

Dzieki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 hour ago, stars & stripes said:

Wyglada na to, że jest problem... Sądzilem, że jeśli składaliśmy aplikacje o numery SSN na drukach DS-260, to wystarczy telefon, z prośbą/sugestią, że może coś się w systemie przycięło i trzeba odblokować skoro numery nie dotarły do dziś... W ubiegłym tygodniu w końcu udało się dodzwonić do biura SSA. Pani urzędniczka, po przedstawieniu stwierdziła, że muszę się stawić osobiście u nich w biurze i dopiero po okazaniu GC oraz paszportu z pieczątką (?!) będzie mogła popchnąć sprawę... :wacko:

Lekko jestem zirytowany, bo wszystko w zasadzie mam poukładane od pierwszego dnia pobytu, a wyglada na to, że będę tkwił jak kołek czekając 2-3 tygodnie aż mi SSN przyślą. Głupiego prawa jazdy nie będę mógł przez ten czas zrobić f..k :blink:

Mi tez powiedzieli w SSA że nic nie wiedza o tym żeby mieli sami mi nowa kartę wysłać i ze musze osobiście zaaplikować.. :( tyle ze ja mam juz SSN z przeszłości i powiedzieli mi ze do pracy sam numer wystarczy ..

3 hours ago, Kamil Seternus said:

A z ciekawości w Warszawie, od której zaczynają się korki? I czy jest z tym wielki problem szczególnie rano. Jestem z Krakowa i jutro rano mam spotkanie w ambasadzie. Nie wiem ile czasu muszę przeznaczyć na podróż.

Ja szczerze mówiąc z Krk to bym pociągiem jechała zamiar pchać sie tu samochodem... zwłaszcza ze z dworca do ambasady dość blisko. Czasowo na pewno dużo szybciej by wyszło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie przypomnialo, ze ja zaczalem pracowac zanim dostalem SSN. Dzialowi HR wystarczyl swistek ze wystapilem o numer. Potwierdza to tez: https://www.ssa.gov/employer/hiring.htm

Ponizej fragment mojej korespondencji z HR:

When you applied for an SSN, did you receive a receipt of application? If so, will you please forward that to me? I can use that to obtain a temporary control number (TCN) from campus for you until your SSN arrives. Once I have the TCN, I will be able to start processing your appointment.

Nie wiem, co to TCN, ale ciesze sie ze Pani z HRu wiedziala :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Xarthisius napisał:

Tak mi sie przypomnialo, ze ja zaczalem pracowac za nim dostalem SSN. Dzialowi HR wystarczyl swistek ze wystapilem o numer. Potwierdza to tez: https://www.ssa.gov/employer/hiring.htm

Ponizej fragment mojej korespondencji z HR:


When you applied for an SSN, did you receive a receipt of application? If so, will you please forward that to me? I can use that to obtain a temporary control number (TCN) from campus for you until your SSN arrives. Once I have the TCN, I will be able to start processing your appointment.

Nie wiem, co to TCN, ale ciesze sie ze Pani z HRu wiedziala :P

A jak założyłeś konto bankowe bez ssn? Czy do amerykańskiej „umowy o prace” trzeba mieć konto czy kasa do ręki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Dread said:

A jak założyłeś konto bankowe bez ssn? Czy do amerykańskiej „umowy o prace” trzeba mieć konto czy kasa do ręki?

Na paszport i wize. W ciagu 24h od wyladowania mielismy: podpisana umowe na mieszkanie, gaz/prad do mieszkania, 2 konta w banku, 2 telefony komorkowe.

Nie, nie trzeba miec konta. Nie wiem czy gotowke, ale pewnie mozna zazyczyc sobie czek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2018 o 16:20, MeganMarkle napisał:

Tak o bo sie chces zapytać to Cię nie wpuszcza wiec nie masz po co iść do Ambsady. Tam zawsze w drzwiach jeszcze pytają na którą masz spotkanie i w jakiej sprawie. Dzwon do skutku i tyle :)

dzwoniłem dziś do ambasady w Warszawie, aby przełożyć wyznaczony termin spotkania, jednak na infolinii wymagali ode mnie nr id ze strony http://www.ustraveldocs.com,
Odnalazłem login i hasło do tej strony, gdzie wcześniej umawiałem się o wizę turystyczną, jednak tam nie ma żadnych info o wizie emigracyjnej ?
jak wyglądała u Was kwestia zmiany spotkania i odblokowania formularza  ?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...