Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
17 minutes ago, kzielu said:

Zadne nici. Numer to numer, to ze masz inne nazwisko nie ma znaczenia. GC masz - razem z SSN masz wszystko co potrzeba. 

Tak też sadze, ale baba w SSA co innego mi powiedziała :/ notabene nie było za przyjemnie w tym ich biurze... Nasze polskie urzędy jednak dużo sprawniej funkcjonują (przynajmniej te warszawskie).

 

16 minutes ago, andyopole said:

Oj tam, @MeganMarkle chciała się troszkę poopierniczac  a Ty ją do roboty gonisz. Chłop niech robi...

Haha, dokładnie :D Andy jak zwykle przejrzał moje plany :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona ci nazwiska zmienic w systemie nie moze, bez odpowiednich dokumentów, ale pracować jak najbardziej mozesz. Numer masz ten sam, bo dostaje sie go raz na całe zycie, GC tez masz, wiec jesteś upoważniona do pracy. Aby informacje osobiste uaktualnić należy przynieść co wymagane, ale pracy jak najbardziej mozna szukać. 

 

P.s jesteś chyba jedyna osoba która chwali polskie urzędy.:P Ja akurat mam same dobre doświadczenia z SSA, ale ogólnie to sie rożnie o nich słyszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MeganMarkle napisał:

Tak też sadze, ale baba w SSA co innego mi powiedziała :/ notabene nie było za przyjemnie w tym ich biurze... Nasze polskie urzędy jednak dużo sprawniej funkcjonują (przynajmniej te warszawskie).

Welcome to US. Ja tez mialem zderzenie z rzeczywistoscia jak sie wbilem po raz pierwszy do SSA zeby zaaplikowac o numer. Jak to powiedziala moja zona "America at its best".

"Where the f**k is my check ?" i tego typu klimaty ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MeganMarkle napisał:

Tak też sadze, ale baba w SSA co innego mi powiedziała :/ notabene nie było za przyjemnie w tym ich biurze... Nasze polskie urzędy jednak dużo sprawniej funkcjonują (przynajmniej te warszawskie).

 

Haha, dokładnie :D Andy jak zwykle przejrzał moje plany :P 

Bo sam bym sie chetnie poopierniczal. To moje ulubione zajecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, pelasia napisał:

Ona ci nazwiska zmienic w systemie nie moze, bez odpowiednich dokumentów, ale pracować jak najbardziej mozesz. Numer masz ten sam, bo dostaje sie go raz na całe zycie, GC tez masz, wiec jesteś upoważniona do pracy. Aby informacje osobiste uaktualnić należy przynieść co wymagane, ale pracy jak najbardziej mozna szukać. 

 

P.s jesteś chyba jedyna osoba która chwali polskie urzędy.:P Ja akurat mam same dobre doświadczenia z SSA, ale ogólnie to sie rożnie o nich słyszy. 

Ja też dobrze kojarze SS Office u nas ale moja slubna opowiadała mi jak to wygląda  w NYC, mozna się zniechęcić. Nie znoszę tłumów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, kzielu said:

Welcome to US. Ja tez mialem zderzenie z rzeczywistoscia jak sie wbilem po raz pierwszy do SSA zeby zaaplikowac o numer. Jak to powiedziala moja zona "America at its best".

"Where the f**k is my check ?" i tego typu klimaty ;-) 

To nawet nie chodzi juz o sam ten klimat (choć 100% petentów było ciemnoskórych i zdecydowanie biednych - gapili sie na mnie jak na slonia w cyrku), ale o prędkość obsługi i system - naprawdę prymitywny vs polski standard. U nas to nawet skarbówkę musze pochwalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, vlade said:

I dlatego ja do tej pory nie wyrobiłem nowej karty bez zapisanych restrykcji. Poczekam aż będę musiał, chociaż nie wiem w jakiej sytuacji byłoby to wymagane.

A sama ta karta w ogóle jest do czegoś potrzebna? Może wystarczy mieć sam numer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...