Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Sluchajcie powiedzcie mi tylko jedna rzecz, czy w zeszlym roku byl taki problem z tak duzym wskaznikiem??? Bo ja niezbyt kojarze.. Jedynie ze byl problem zalogowaniem bo serwer byl przeciazany... Mogliby jakas informacje umiescic oficjalnie. Oby tak bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

po raz pierwszy luźno aplikowałem i zostałem wylosowany. Patrząc po forum mam dużo szczęścia. Jestem w tych sprawach zielony jak karta :) i w związku z tym mam kilka pytań:

- kiedy robię opłatę za wizę? zaraz po wysłaniu DS 260? czy może być sytuacja, że dokonam opłatę, a nie zostanę zaproszony na rozmowę?

- po uzyskaniu wizy muszę w ciągu pół roku wyjechać do USA, aby nie stracić GC? czy np. po roku pobytu w USA mogę wrócić na dłuższy czas do Polski (pół roku - rok) nie tracąc GC?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Mój numer to 2018EU00019xxx, więc rozumiem, że nie muszę się bardzo spieszyć z aplikacją DS 260 (wypełnię ją np. w ciągu miesiąca).

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, izabela123 napisał:

Wiza O jest na "extraordinary abilities" .... moze tym byc np. naprawianie aut europejskich albo pieczenie pączków, albo jakakolwiek unikalna umiejetnosc ... musi tez byc potrzebna w danym regionie i trzeba miec licenjat .... reszta zalezy od adwokata

Masz absolutną rację. Mój wujek ściągnął sobie do USA masarza do wyrobu Polskich wędlin i facet przez swój unikalny w USA zawód dostał legalny pobyt.

8 minut temu, Roelka napisał:

 

Wiza za pieczenie paczkow. :)))) wow.

 

Widzę, że pojawiasz się wszędzie tam gdzie trzeba komuś dogryźć kompromitując się na dodatek :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pusiek7 napisał:

Sluchajcie powiedzcie mi tylko jedna rzecz, czy w zeszlym roku byl taki problem z tak duzym wskaznikiem??? Bo ja niezbyt kojarze.. Jedynie ze byl problem zalogowaniem bo serwer byl przeciazany... Mogliby jakas informacje umiescic oficjalnie. Oby tak bylo.

co jakiś czas są różne problemy i teraz padlo na problemy z logowaniem. Malo kto pamięta gdy powtórzyli losowanie bo byly problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Skalariak napisał:

Masz absolutną rację. Mój wujek ściągnął sobie do USA masarza do wyrobu Polskich wędlin i facet przez swój unikalny w USA zawód dostał legalny pobyt.

Widzę, że pojawiasz się wszędzie tam gdzie trzeba komuś dogryźć kompromitując się na dodatek :D 

pies ogrodnika, sama ma juz niby GC ale, dogryzac i ujadac co roku w tym samym temacie musi, chyba by jej 4 litery z bolu pekły jakby komus sie udalo na "pączki" wyjechac, a nie daj Bog jeszcze by byl zadowolony z zycia w USA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vega napisał:

pies ogrodnika, sama ma juz niby GC ale, dogryzac i ujadac co roku w tym samym temacie musi, chyba by jej 4 litery z bolu pekły jakby komus sie udalo na "pączki" wyjechac, a nie daj Bog jeszcze by byl zadowolony z zycia w USA 

Twoja opinia sie akurat nie przejmuje go kazdy twoj jeden post  na tym forum to jakies brednie I jeszcze nikomu nic nie pomogles. ;) A te paczki to byl po prostu smieszny przyklad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Vega said:

pies ogrodnika, sama ma juz niby GC ale, dogryzac i ujadac co roku w tym samym temacie musi, chyba by jej 4 litery z bolu pekły jakby komus sie udalo na "pączki" wyjechac, a nie daj Bog jeszcze by byl zadowolony z zycia w USA 

To jest niestety ta nasza ciemna strona polskiej mentalnosci.. eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, majkelo napisał:

Witam wszystkich,

po raz pierwszy luźno aplikowałem i zostałem wylosowany. Patrząc po forum mam dużo szczęścia. Jestem w tych sprawach zielony jak karta :) i w związku z tym mam kilka pytań:

- kiedy robię opłatę za wizę? zaraz po wysłaniu DS 260? czy może być sytuacja, że dokonam opłatę, a nie zostanę zaproszony na rozmowę?

- po uzyskaniu wizy muszę w ciągu pół roku wyjechać do USA, aby nie stracić GC? czy np. po roku pobytu w USA mogę wrócić na dłuższy czas do Polski (pół roku - rok) nie tracąc GC?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Mój numer to 2018EU00019xxx, więc rozumiem, że nie muszę się bardzo spieszyć z aplikacją DS 260 (wypełnię ją np. w ciągu miesiąca).

Pozdrawiam!

 

oplate wnosi się przed sama rozmową i to na terenie Konsulatu.

możesz wrócić np po roku czasu lecz pamiętaj takie częste latanie może być odebrane ze nic Cię nie trzyma w USA i mogą Ci odebrać kartę. Ta karta to nie wiza turystyczna.

wypełnij to wciągu jednego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj boze. Naprawde nie sie z wami ludzie normalnie pozartowac czy pogadac. Kazdy komentarz odbieracie jako atak I jak zdarta plyta tylko piszecie o psach ogrodnika. To jest dopiero mentalnosc. Jakos wam juz szczescia w loterii nie zycze. Takich gburow w USA rzeczywiscie nie potrzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...