Jump to content

Opieka nad Ciocią w NJ


polskapierwsza

Recommended Posts

Witam
Na dniach będę wylatywać z 15 letnim synem do NJ ,obydwoje mamy wizy turystyczne, najprawdopodobniej zostaniemy tam dłużej niż rok, chciałbym syna posłać tam na ten czas do szkoły nie musi być publiczna może być i prywatna, jak to załatwić od strony formalnej. Syn w Polsce kończy teraz drugą klasę gimnazjum.
Proszę o pomoc pozdrawiam.    

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 26
  • Created
  • Last Reply

Gdzie by tutaj zaczac...

Na wizie turystycznej mozna zostac max 6 miesiecy. Urzednik ci moze na granicy nawet wbic 2 tygodnie pobytu i po tym czasie wracasz do domu.

Na wizie turystycznej syn nie pojdzie do szkoly.

Opieka nad ciocia podpada pod prace ktora zabierasz obywatelowi. Cos takiego nie jest dopuszczalne na wizie turystycznej.

 

edit:

Enrollment in a course of study prohibited. An alien who is admitted as, or changes status to, a B-1 or B-2 nonimmigrant on or after April 12, 2002, or who files a request to extend the period of authorized stay in B-1 or B-2 nonimmigrant status on or after such date, violates the conditions of his or her B-1 or B-2 status if the alien enrolls in a course of study.

Link to comment
Share on other sites

a pieniążki są na naukę?

zależy od szkoły bo są takie ze bez wizy studenckiej czy statusu studenckiego nie przyjmą tam osoby na naukę. Masz już szkole upatrzoną,zadaj im pytanie i dostaniesz odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

sly6, tyle ze oni planuja zapisac sie do szkoly na turystycznej ;) Co jest niedopuszalne. Generalnie wszystko w tym planie krzyczy: lamanie zasad wizy turystycznej.

Link to comment
Share on other sites

Do uczenia sie -- czy to w prywatnej czy publicznej szkole -- syn musialby miec wize studencka. Na turystycznej nauka jest nielegalna i szkoly teraz -- w erze Trumpa -- bardzo skrupulatnie sprawdzaja status. 

Tak jak Roelka pisze - plan jest nierealistyczny -- chyba ze jestescie gotowi na zycie na nilegalu.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, polskapierwsza napisał:

Dziękuje bardzo za odpowiedzi, jeszcze mam pytanie czy moja ciotka w takim wypadku może zostać moim sponsorem ?
pozdrawiam

Nie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...