Skocz do zawartości

Opieka nad Ciocią w NJ


polskapierwsza

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, polskapierwsza napisał:

a to na temat szkół w USA

"

Jak zapisać dziecko do szkoły publicznej

  • Do publicznej szkoły można zapisać dziecko w każdej chwili, nie czekając na początek roku szkolnego. Formalności są ograniczone do minimum. Należy tylko okazać dowód zamieszkania w okręgu szkolnym. Dowodem tym może być rachunek za prąd, gaz czy umowa wynajmu mieszkania (lease). Rachunek za telefon nie jest honorowany
  • Dziecko zostanie przyjęte do szkoły niezależnie od statusu imigracyjnego swojego czy rodziców. Brak numeru Social Security nie jest przeszkodą. Dzieci nielegalnych imigrantów mają pełne prawo do nauki w amerykańskich szkołach publicznych.
  • Rodzice, którzy przyjechali z dziećmi z Polski, powinni przedstawić dowody szczepień przeciw chorobie Heinego-Medina, śwince, odrze, kokluszowi, tężcowi, szkarlatynie, dyfterytowi itp. Jeżeli polska książeczka zdrowia jest niedostępna, szczepienia trzeba będzie po-wtórzyć. "

    źródło : http://www.poland.us/strona,5,1079,0,jak-zapisac-dziecko-do-najlepszej-szkoly.html


    czyli jak to jest ?  Roelka  ? cyt " :sly6, tyle ze oni planuja zapisac sie do szkoly na turystycznej ;) Co jest niedopuszalne. Generalnie wszystko w tym planie krzyczy: lamanie zasad wizy turystycznej.  "

W USA, dzieci MUSZA chodzic do szkoly, nasza tzw podstawowa czy tez gimnazjum, pozniej srednia. Nie ma znaczenia status dziecka. Pisanie o wizach studenckich dla malych dzieci jest jedna wielka bzdura. Tak w ramach wyjasnienia. Warto przeczytac ustawe o szkolnictwie amerykanskim. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
18 minut temu, FunnyRedAngel napisał:

W USA, dzieci MUSZA chodzic do szkoly, nasza tzw podstawowa czy tez gimnazjum, pozniej srednia. Nie ma znaczenia status dziecka. Pisanie o wizach studenckich dla malych dzieci jest jedna wielka bzdura. Tak w ramach wyjasnienia. Warto przeczytac ustawe o szkolnictwie amerykanskim. 

 

Tak w ramach wyjasnienia to obowiazek szkolny nie ma nic wspolnego z lamaniem zasad wizy. Przyjezdzanie na turystycznej z zamiarem wyslania dziecka do szkoly to czysty fraud i powinien sie skonczyc jej odebraniem. Szkoly sa finansowane z lokalnych podatkow ktorych osoby przyjezdzajace na turystycznej nie zrobily.

Problemu z zapisaniem by nie bylo, bo szkola nie moze pytac o status, nie znaczy ze to jest zgodne z prawem imigracyjnym. Moim zdaniem ten temat powinien byc zamkniety przez modow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kzielu napisał:

Tak w ramach wyjasnienia to obowiazek szkolny nie ma nic wspolnego z lamaniem zasad wizy. Przyjezdzanie na turystycznej z zamiarem wyslania dziecka do szkoly to czysty fraud i powinien sie skonczyc jej odebraniem. Szkoly sa finansowane z lokalnych podatkow ktorych osoby przyjezdzajace na turystycznej nie zrobily.

Problemu z zapisaniem by nie bylo, bo szkola nie moze pytac o status, nie znaczy ze to jest zgodne z prawem imigracyjnym. Moim zdaniem ten temat powinien byc zamkniety przez modow.

Ale przyjacielu ja się pytałem czy można dać dziecko do szkoły a nie czy straci on przez to wizę , i zostałem wprowadzony w błąd, czy tak ciężko było odpisać np : możesz dać dziecko do szkoły ale musisz się liczyć z tym że możesz stracić wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polskapierwsza napisał:

Ale przyjacielu ja się pytałem czy można dać dziecko do szkoły a nie czy straci on przez to wizę , i zostałem wprowadzony w błąd, czy tak ciężko było odpisać np : możesz dać dziecko do szkoły ale musisz się liczyć z tym że możesz stracić wizę.

Bo nie rozumiesz prostej rzeczy ze nie mozesz wjechac do US z zamiarem wyslania dziecka do szkoly. Co odpowiedz na granicy jezeli sie spytaja czy dziecko bedzie chodzilo do szkoly przez te 6 miesiecy ? Jezeli odpowiesz ze nie - lamiesz prawo. Jezeli odpowiedz ze tak - lamiesz prawo i wracasz od reki nastepnym samolotem do PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl przypadek,dziewczyna poleciała zapisana została do szkoły,czasy przed obecną administracją i skonczyla jeden rok. Później była po wizę i jej nie dostała bo chodziła bez autoryzacji i do publicznej szkoły. I tak to się kończy. Trzeba się zapytać ludzi z nielegalnym pobytem jak teraz odbierają dzieci ze szkoły.

i tak to w skrócie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...