Skocz do zawartości

Staranie się o wizę turystyczną w innym kraju


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym zapytać czy w formularzu w miejscu na pesel wpisuję pesel kraju, w którym mieszkam ponad 6 lat czy polski pesel? Bo narodowość, którą wpisuje się wcześniej mam Polską, ale mieszkam zagranicą bardzo długo i mam tez pesel stąd, dlatego też nie mam pojęcia który mam wpisać. Masz szansę na wizę turystyczną, będąc już obcokrajowcem w innym kraju (legalnie) ? Z góry dziękuje za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kamila28 napisał:

Chciałabym zapytać czy w formularzu w miejscu na pesel wpisuję pesel kraju, w którym mieszkam ponad 6 lat czy polski pesel? Bo narodowość, którą wpisuje się wcześniej mam Polską, ale mieszkam zagranicą bardzo długo i mam tez pesel stąd, dlatego też nie mam pojęcia który mam wpisać

 

PESEL oznacza Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności i jest wyłącznie w Polsce. inne kraje będą miały inną nazwę systemu, na pewno nie "PESEL."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamila28 napisał:

Ale wtedy jak mnie sprawdzą skoro nie mieszkam w Polsce od lat? Nie powinien ich interesować właśnie pesel kraju, w którym przebywam od wielu lat? 

Jak z dzieckiem, na jakim paszporcie lecisz, polskim? Tam masz swój nr PESEL, jego używasz. Koniec głupich pytań!

I nie rozsmieszaj ludzi ludzi terminem że mieszkasz poza Polską "od wielu lat". 6 lat to zaledwie 6 lat. Ja mam prawie trzy razy tyle i wcale nie uważam że to jest "od wielu lat". Czterdzieści,  no trzydzieści lat to już jest coś...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jackie napisał:

 

PESEL oznacza Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności i jest wyłącznie w Polsce. inne kraje będą miały inną nazwę systemu, na pewno nie "PESEL."

Oj, Jackie. Dziewczyna światowa jest, tyle lat za granicą, może już słabo rozumie po polsku.  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andyopole napisał:

Jak z dzieckiem, na jakim paszporcie lecisz, polskim? Tam masz swój nr PESEL, jego używasz. Koniec głupich pytań!

I nie rozsmieszaj ludzi ludzi terminem że mieszkasz poza Polską "od wielu lat". 6 lat to zaledwie 6 lat. Ja mam prawie trzy razy tyle i wcale nie uważam że to jest "od wielu lat". Czterdzieści,  no trzydzieści lat to już jest coś...:P

OK, bardzo dziękuje za odpowiedź. Chodziło mi o to, że tutaj też mam nadany miejscowy, tak jakby odpowiednik polskiego numeru pesel, dlatego zapytałam. Masz rację, ze przesadziłam z terminem od wielu lat. Przepraszam jeśli źle się wyraziłam i za głupie pytanie i ponownie dziękuje za odpowiedz, ponieważ pomimo głupiego pytania nie znałam na nie odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...