Skocz do zawartości

Spanie na kempingach


Felek07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) 

W październiku wspólnie ze znajomym wybieramy się m.in. do Kalifornii. Chcemy trochę zminimalizować koszty i kilka nocy przespać na kempingach, szczególnie w okolicach wybrzeża.Czy ktoś mógłby opowiedzieć jak to wygląda w Kalifornii? Zastanawia mnie, jaki jest koszt takiego noclegu, czy trzeba mieć swój namiot, czy nie (podobno można kupić w sklepie na miejscu za ok. 20$). Słyszałem, że jest tez opcja spania w domkach, ale to pewnie wyszłoby drożej. Polecacie jakieś kempingi na wybrzeżu? Okolice Big Sur lub nieco dalej w głąb stanu?

Dodam, że Kalifornię odwiedzamy w połowie października - przejazd z San Francisco do Los Angeles (być może do San Diego) i dalej robimy Vegas i Kanion. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kempingi w Kaliforni zwłaszcza w parkach typu yosemite trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Wiem, bo tydzień temu rezerwoawalam bratu na wrzesień i były prawie pełne (w yosemite, dalej w utah i Arizonie ale pewnie cie to nie interesuje). Na Joshua tree sa kempingi typu kto pierwszy ten lepszy. Polecam strone recreation.gov, tam sa prawie wszystkie kempingi do rezerwoawania online, bądź informacje o kempingach typu kto pierwszy ten lepszy. Koszt noclegu to zazwyczaj Ok 20-30$ za miejsce kempingowe, trzeba miec swoj namiot. Jest możliwość grillowania lub rozpalenia ogniska, czasem prysznice, jakies knajpy w okolicy. Na Grand kanionie rezerwowalismy wczoraj kemping za 18$ za miejsce, tez były juz 2 ostatnie. Na Zion nie bylo juz miejsc ale podobno sa tam tez kempingi bez rezerwacji. To samo w dolinie smierci. Moj brat podróżuje z 5 znajomych wiec noclegi wychodzą im za grosze. Znajomi którzy podróżowali 2 lata temu mówili ze bez problemu mozna znalezc wszędzie kemping nawet bez rezerwacji ale ja tego nie potwierdzam bo sama nie byłam i nie daje gwarancji, ja lubię miec wszystko wczesniej zaplanowane :) No i osobno trzeba liczyc wejściówki na parki, praktycznie wszędzie jest to 30$ za auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz trochę kempingowałam pod namiotem i szczerze mówiąc udało mi się np. znaleźć pole w ten sam dzień kilka mil od wstępu do Yosemite - ok 9 rano zarezerwowaliśmy na miejscu. Koszt zazwyczaj to 20$, zwykła toaleta dziura bez wody - czasem bywają krany, ale nie zawsze. No i nie ma prądu, więc trzeba się przygotować. Namiot miałam z Walmarta za 14$ dwuosobowy. Część kemipingów rezerwowałam na recreation.gov, część na miejscu na zasadzie first come first serve. Prywatne kempingi bywają droższe (ok. 30$) i są już bardziej wyposażone.

A i nie rzucałabym się na kemping w death valley, ale co kto lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni bedą trasę robić w połowie wrzesnia wiec moze juz nie bedzie koszmarnych temperatur w nocy. Chociaż nigdy nic nie wiadomo... poza death velley nocują w yosemite, sequoia, Grand canyon i Joshua tree. Antelope maja tylko zwiedzać bez noclegi. Zion odpuścili, bo nie zdążą ogarnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...