Skocz do zawartości

Secured Credit Card / Budowa Credit Score


Stefano8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 minut temu, katlia napisał:

Ale mozna generalizowac ze przecietny Polak ma wiecej urlopu niz przecietny Amerykanin. Bo tak jest ;)

 

A proszę bardzo, generalizujmy... bo tak jest ;).

Ale powiem wam, że z tym braniem urlopów u różnych pracodawców też różnie bywa i często urlopy 2 tygodniowe, nie są mile widziane. Ja potrzebuję na przyszły rok 3 tygodniowy urlop jednym ciągiem i już od maja wymieniam maile w tym temacie z przełożonymi, żeby potem nie było nieporozumień. Podejrzewam, że kwaśna atmosfera i tak pewnie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, haneczka019 napisał:

A proszę bardzo, generalizujmy... bo tak rzeczywiście jest ;).

Ale powiem wam, że z tym braniem urlopów u różnych pracodawców też różnie bywa i często urlopy 2 tygodniowe, nie są mile widziane. Ja potrzebuję na przyszły rok 3 tygodniowy urlop jednym ciągiem i już od maja wymieniam maile w tym temacie z przełożonymi, żeby potem nie było nieporozumień. Podejrzewam, że kwaśna atmosfera i tak pewnie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, haneczka019 napisał:

Ale powiem wam, że z tym braniem urlopów u różnych pracodawców też różnie bywa i często urlopy 2 tygodniowe, nie są mile widziane. Ja potrzebuję na przyszły rok 3 tygodniowy urlop jednym ciągiem i już od maja wymieniam maile w tym temacie z przełożonymi, żeby potem nie było nieporozumień. Podejrzewam, że kwaśna atmosfera i tak pewnie będzie.

No to szkoda... myslalam ze w Polsce jeszcze jest inaczej, ze te "dluzsze" urlopy sa no, powiedzmy, normalne. Powodzenia, i trzymam kciuki za te 3 tygodnie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, katlia napisał:

No to szkoda... myslalam ze w Polsce jeszcze jest inaczej, ze te "dluzsze" urlopy sa no, powiedzmy, normalne. Powodzenia, i trzymam kciuki za te 3 tygodnie!

 

Dziękuję, liczę na ich wyrozumiałość w tym temacie, a jak będzie to zobaczymy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, andyopole said:

Tak jak dziś! Siostra zadzwoniła w ich piątek po południu że właśnie wyjeżdżają aż do wtorku włącznie. Noż urwał nać! Tyle wolnego.A ja tu gorę, upały wróciły. Ale w poniedziałek mam wolne, nad moim domem o 10.21am zrobi się ciemno. Przyjeżdża trochę przyjaciół, część z namiotami już w niedzielę. Oj, będzie wesoło! 

Zalety kraju katolickiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, haneczka019 said:

I jaką liczbę zobaczyli? Z ciekawości pytam, nigdy tego nie liczyłam. Ale gdzieś chyba widziałam kiedyś takie zestawienie świąt US vs. PL, tylko nie pamiętam jak to wyglądało ilościowo. 

 

Edit:

Ok, poszperałam w necie i o ile informacje, które znalazłam są prawdziwe to w US świąt państwowych w 2017 roku jest 10 (10 dni świątecznych), a w Polsce 13. No weźcie... to tylko 3 dni :D.

A w stanie Nowy Jork tych dni jest 12 :D

W Stanach nie ma tych katolickich swiat: 3 kroli, Boze Cialo, Swieto Zmarlych, Wielki Piatek,, Lany Poniedzialek, 26ty grudnia nie jest wolny, cos tam jeszcze innego, nie pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, katlia said:

No to szkoda... myslalam ze w Polsce jeszcze jest inaczej, ze te "dluzsze" urlopy sa no, powiedzmy, normalne. Powodzenia, i trzymam kciuki za te 3 tygodnie!

 

Kiedys standard byl ponoc ze 4 tyg dla tych co maja magistra w PL. Teraz slyszalam ze czasy sie zmieniaja i ze ludzie sie boja tyle wolnego brac i tez ze mniej dostaja.. wiadomo, praca sie rozni. W Stanach jak wiemy te urlopy to sa krociotkie, 2 tyg czy takos tak. Z tym to jest duzo uogolnienia.

Z tego co widze znajomi z Europy biora 2 tygodniowe wakacje, czy honeymoony... Znajomi w USA nigdy nie biora wolnego dluzej jak tydzien. Popatrzcie nawet na imprezowanie - w Europie ludzie imprezuja do 7 rano nawet w klubach.. w USA imprezka konczy sie o 2 rano, no chyba ze mieszkasz w Nevadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...